524 Shares 4585 views

Ojciec Biryukov Valentin – kapłan i weteran

Pobożny starszy kapłan Biryukov Valentin w diecezji Nowosybirsk jest jednym z tych, długowieczne, które mogą odpowiednio przekazać całe pokolenie ich cenne doświadczenie życia i wiary w Bożą Opatrzność. Mając poważne kłopoty, zawsze podstawione ramię duszpasterskie ludzi zdesperowanych, niepewny i słaby w wierze. Posiadanie dobrego i czystego serca, nigdy nie wątpił, dobroć i miłość Boga.


ateistycznym środowisku

Kiedy Val był jeszcze uczniem klasy 3 konwencjonalny Tomsk liceum, a to był 1931, po raz pierwszy poczuł moc Boga. Stało się to tuż przed Wielkanocą. Dzieci, jako bezpośredni i prosty utworzyć szkołę, dzielili się swoimi wrażeniami i byli zaangażowani w rozmowy o Bogu. Jednak to usłyszał nauczyciela, który od razu wpadł we wściekłość i przeprowadziła rozmowę ze studentami ateistą, że Bóg nie istnieje, a wszystkie uprzedzenia. W następnej lekcji, nauczyciel był tak skręcone skurcz że potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Potem zniknął, a wiele z nich nie zaobserwowano. Rodzice Valentine tłumaczył synowi, że wojujący ateista więc Bóg ukarał …

biografia

urodzony archiprezbiter Biryukov Valentin Yakovlevich z. Kolyvan Ałtaj Territory latem z dnia 4 lipca 1922 r. Kiedy było kolektywizacja, rodzina Biryukova, podobnie jak wielu innych rolników z ich wioski, wywłaszczonych i wysłanych na terytorium Narym.

Valentin Biryukov dorastał w pobożnej i wierzącej rodziny. Jego ojciec, jak jego dziadek, był chór w chórze kościelnym. Wuj służył w świątyni, ale wtedy został postrzelony. Ojcem chrzestnym ojcem w 37. został aresztowany jako wróg ludu. Potem wziął i jego ojciec. Po kilku ostrzeżeniach stwierdził BARNAUL'SKIJj w więzieniu, a potem cała rodzina, gdzie było czworo dzieci, został wysłany do lasu.

Wojna i utwardzenie

Tam ojciec Valentin Biryukov otrzymał dobre szkolenie. Ubóstwo i głód zaatakował go, trzeba było jeść trawę, ale zawsze znajdował siłę do przeciwstawienia się przeciwnościom, a to tylko wzmacnia wiarę w Boga. Wszystko to trudne doświadczenie przeżycia znowu przeszedł wojny i oblężenia Leningradu.

Na samym początku wojny w 1941 Valentina, wraz z tysiącami innych młodych mężczyzn, umieścili go w wagonie i wysłany na kursach artylerzystów w Omsku. A potem zaczęła się droga śmierci na froncie leningradzkim, gdzie Biryukov Valentin udział w zaciętych walkach i odznaczył się jako dobrze ukierunkowanych strzałka syberyjskich i strzelca broni, za który otrzymali nagrody.

Nie mógł sobie nawet wyobrazić, że byłoby praktycznie pogrzebany żywcem. Z jego ciała, chirurdzy usunięte fragmenty z kul, pocisków artyleryjskich i bomb jednocześnie uwięzionego w nim. Biryukov Valentin wiedział, że aby wydostać się z tego piekła, że tylko Bóg pomógł.

Kto pamięta ks wszystko to z drżeniem serca. Rzeczywiście. Kiedy obudził się na polu wśród ogromnej liczby martwych towarzyszy, natychmiast poczułem nieznośny palący ból. Ale widząc niebo i połykania słony i brudne łzy, zacząłem się modlić.

szpital

W szpitalu nie różniła się od okopów frontowych, gdzie były wszy, brud i zgniły obrzydliwy zapach, robaki, muchy, bochenek chleba z trawy na czterech żołnierzy i śmiertelne zmęczenie. W takiej sytuacji osoba nieuchronnie będzie chwycić się brzytwy. Ludzie w takich warunkach coraz zwrócił się do Boga.

Grzebiąc ludzi było szczególnie nikt. Ci, którzy są trochę łatwiej poczuć, musiał pomagać innym, ale nie było tak wiele trupów, że żołnierze musieli spalić całe trupy cywilów i ich towarzyszy. Śmierdzący dym był wszędzie, miał dokąd pójść, sercem i duszą dereveneli i stopniowo przyzwyczaić się do śmierci. Niemcy zbombardowali 12 sklepach rezerw, którzy przeżyli, musieli zebrać gruntu, na którym resztki pożywienia były rozproszone. Tłuszcz na jego powierzchni wypełnionej wodą, można usunąć przynajmniej coś do jedzenia, jakby ziemia była słodka, to była końcówka.

Ojciec Biryukov Valentin ksiądz i weteran

Kiedy zwykły pojawiła Biryukova wolnego czasu, starał się wydać je na wycieczkę do biblioteki seminarium teologicznym w Leningradzie. Chciał służyć Bogu, chciał wiedzieć wszystko, co jest z nim związane, a następnie poinformować go do swoich kolegów kolegów. Udało mu się nawet zebrać niektóre z wiernych żołnierzy Bractwa, który nie miał nic do jego nazwiska, ale własnego sumienia i nadziei Chrystusa i Matki Boskiej.

Biryukov Valentin – weteran wojny, w której miliony osób zmarło. Ale przeżył, mimo wszystko, nie jest to cud Boży? Podczas swojego życia był los kilku oznak, że będzie to księdza, może dlatego Bóg zachował go bezpieczne dla przyszłych pokoleń. Valentine czuł to wsparcie nawet w najbardziej niewyobrażalne chwil jego życia.

spokojne życie

Kiedy ogłoszono zwycięstwo, wojownik Biryukov płakała razem ze wszystkimi, a padając na kolana i modlił się. Ale musiał wrócić do domu od razu, miał jeszcze pozostać w Prusach, w Królewcu, aby zapobiec ewentualnym sabotażem wroga.

Powrócił rok później do krawędzi Narym Kołpaszewo wsi i stał się parafianin kościoła niedziela n. Togur. Jego pierwszy zawód – sprzedawca, ale zatory żylne spowodował go, aby zrobić zdjęcie. Jednak wciąż marzył o zostaniu księdzem, był pierwszy ministrant w miejscowym kościele. Nie wszyscy jego przyjaciele zatwierdzony tego zawodu. Niektóre roześmiał, inni dali naprzód wszelkiego rodzaju absurdalnych plotek, a inni próbowali zapobiec, a nawet ekskomunikowany.

W 1975 roku został wyświęcony na diakona przez arcybiskupa Nowosybirsku i Barnauł Gideon. Potem musiał przenieść się do Azji Środkowej eparchii, a tam, w Taszkiencie, w 1976 roku został wyświęcony na kapłana przez arcybiskupa już Taszkent i Azja Środkowa Bartłomieja. Potem wrócił do swojej rodzinnej Syberii i zaczął służyć w kościele św Mikołaja z. Novolugovogo kościół Aleksandra Newskiego w Kolyvan (Województwo Nowosybirsk.).

nowoczesność

Wszystkie trzy z jego synów kapłanów stało, i męża córki – również księdzem. W Berdsk Valentin Yakovlevich przyszedł zaraz po dystrybuowane tutaj opat z Sretensky kościoła syna Bazylego na koniec Leningradzkiego Akademii Teologicznej.

Teraz ojciec Valentin jest minister prowincjalny. Stał się duchowym mentorem wielu kapłanów i świeckich, jestem często spotkał się z młodymi ludźmi i doprowadziły do jej rozmów edukacyjnych oraz o jego los, a jak wiara pomogła mu przetrwać.

W 2008 roku wydawnictwo Daniłow klasztoru Świętej opublikowana książka archiprezbiter Valentin Biryukov, zatytułowany „Na ziemi, po prostu nauczyć się żyć”, która wypełniona jest nie myśleć o wzruszających i imponujące historie życia.

wniosek

Aż do 1917 roku, Rosja nazywa Świętej Rusi, ale po rewolucji, oddzielenie Kościoła od państwa, pozbawionego jej serca. Dzięki Bogu, że teraz dostęp do kościoła jest wolny, choć nie wszyscy w pośpiechu, aby dostać utrudnia codziennych kłopotów i zmartwień …