188 Shares 9043 views

Jak kompresować wideo bez utraty jakości?


można uznać za jeden z najtrudniejszych i kłopotliwe, a czasami konieczne jest skompresować je w świecie cyfrowych technologii plików wideo. Jednak ogólnie, zmniejszenie wielkości prowadzi do utraty jakości produktu wyjściowego. Ale to może być zminimalizowane lub nawet próbować całkowicie uniknąć. Bardzo często użytkownicy po prostu zatrzyma się, gdy pierwsze spotkanie z digitalizacji filmu. Wydaje się dziwne, że normalny film trwający pół godziny może trwać około dziesięciu gigabajtów. A jeśli niektóre z tych klipów, to nie wystarczy jakieś dyski do ich przechowywania. Czy jest jakiś sposób, jak do kompresji wideo bez utraty jakości?

Tak, można to zrobić za pomocą programu VirtualDub. Z pomocą wbudowanych kodeków to wielkość klipów wideo mogą być dostosowane do całkowicie dopuszczalne i nie tracić jakości obrazu. Ten program jest darmowy i można go łatwo być pobranie od dewelopera lub miejscu, lub któregokolwiek z Katalogu wolnego oprogramowania. Ponadto VirtualDub dawna rosyjski interfejs zatem zrozumieć nie jest trudne w tym programie.

Przed skompresować film bez utraty jakości, trzeba otworzyć go w zainstalowanym programie, o którym mowa powyżej. Jego okno otwiera pierwszą klatkę swoich filmów. Soundtrack, zostawić jak jest, bez jakichkolwiek zmian. Aby to zrobić, kliknij menu Audio i kliknij Direct Stream kopię. Aby przetwarzania strumienia wideo, należy nacisnąć przyciski trybu Przetwarzanie wideo i Full.

Następnym krokiem jest do kompresji wideo bez utraty jakości – jest wybór rodzaju kodeka kompresji. Najwłaściwszym wyborem byłoby DivX. Może kompresować filmy, a nie ze szkodą dla ich jakości. Ponadto, tak otrzymany wideo mogą być odtwarzane nie tylko na PC, ale nawet na zwykłym domowym odtwarzaczu DVD. Dlatego też, po raz kolejny, kliknij na przyciski i Kompresja wideo, a następnie na liście kodeków zatrzymać swój wybór na DivX Pro Codec 5.0.3. Wybór należy potwierdzić klikając na przycisk Konfiguruj.

W kontynuacji procedury, jak do kompresji wideo bez utraty jakości, należy otworzyć dodatkowe okno do ustawienia wybranego kodeka. Umieścić kartę Profil kleszcza, należy naprzeciwko opcję Użyj Dwukierunkowy Koduje. Teraz trzeba przejść do zakładki Parametry ogólne i wprowadzić wartości ustawień wszyscy tam dostępne suwaki Normalny.

Następnie wybierz zakładkę Parametry bitrate pierwszy Multipass, 1 przejścia, co oznacza „kompresję Wielu próbki, 1st pass.” Następnie trzeba ustawić parametry przepływności: im jest on wyższy, tym lepsza będzie jakość skompresowanego wideo. Wszystkie pozostałe parametry muszą pozostać niezmienione. Następnie kliknij przycisk OK, a następnie po raz kolejny.

Długo oczekiwana chwila: następny krok polega na jak kompresować wideo bez utraty jakości. W menu wybierz Plik, a następnie Zapisz jako AVI. Po operacji, można uzyskać plik wyjściowy jest mały, ale jest strumieniowe tylko informacje, ale nadal nie ma obrazu. Teraz musimy ponownie wprowadzić ustawienia kodeków, które są na karcie zatytułowanej bitrate Parametry i tym razem wybór, aby zatrzymać się w punkcie Multipass, n-ty przebieg, co należy rozumieć jako „kompresji Wielu próbki, n-ny towarzysza”. Ponownie dwukrotnie kliknąć na OK i ponownie zapisać film w formacie AVI. Coś w rodzaju podwójnego przetwarzania wideo w ogóle, wymaga trochę więcej czasu, ale klip jednocześnie nie stracić na jakości, ale jego objętość zmniejsza się do kilku rzędów wielkości.

Jeśli nie wiesz jak do kompresji AVI bez utraty jakości, a następnie spróbuj ten sam program, aby wykonać następujące czynności: najpierw z listy kodeków Bądź Xvid MPEG-4 Codec, a następnie kliknij przycisk Konfiguruj. Przełączyć się na tryb docelowy bitrate, klikając w nowym oknie na Targetquantizer i przesuń suwak w prawo. Po tym, kliknij na bardziej wyrównanych odpowiedni przycisk, aby wyświetlić nowe okno, gdzie w filmie menu precyzyjnego wyszukiwania zainstalować 6 – Ultra High, oraz tryb WHQ 4 make instalacja WideSearch. Ponadto, w tym i kolejnych 2 oknami trzeba nacisnąć OK. Następnie otwórz plik wideo i konwertować je klikając Zapisz jako z menu Plik.