607 Shares 3384 views

Jak zrobić przeglądarkę domyślną w systemie Windows?

W globalnym Internecie przez wiele lat będąc niewidzialnym konfrontacja między oprogramowania do przeglądania stron – tzw przeglądarkę. Początkujący użytkownicy są często mylone połączenie i przeglądarkę: w odpowiedzi na żądanie włączenia internet, biegną zwykle Opera, Firefox, Internet Explorer, lub dowolny inny podobny program, ale wystarczy, aby nawiązać połączenie. Oznacza to, że jest teraz w umysłach ludzi jest bardzo ściśle ze sobą powiązane „Internet” i pojęcie „Browser”. Jest oczywiste, że z takim wzrostem popularności globalnej sieci nie powinien być zaskoczony przewidywalny pytanie – jak zrobić przeglądarkę domyślną. Samo zrozumienie cech systemu operacyjnego z różnymi przeglądarkami przychodzi później, z doświadczeniem.


Czym jest „Domyślna przeglądarka”? Ostatnio stało się modne być zainstalowane na komputerze kilku programów z różnych deweloperów. I to nawet nie tylko chwilowa moda, lecz konieczność. Na przykład, taki ulubiony z wielu Google Chrome (Google Chrome) jest daleki od doskonałości: zachowanie stron w formie skompresowanej nie jest, i plug-iny nie zawsze działa dobrze; Ponadto znany problem z WebMoney interakcji usług (WebMoney) nie jest wystarczająco szybki roaming pomiędzy wersjami.

Pierwszy taki program, który rozpoczyna się zwykle w ogóle zapoznał się z siecią – jest to Internet Explorer. Jego popularność wynika z faktu, że jest zintegrowane rozwiązanie systemu operacyjnego. W tym przypadku, czasem wydaje się, że twórcy po prostu zignorować poprawnych komentarzy użytkowników. Znamiennym przykładem braku odkrywcy – jest mechanizm suboptimal współpracuje ze stron. Całkowicie niezrozumiałe, dlaczego przy próbie zapisania strony już go otworzyć ponownie zażądała od ruchu sieciowego i marnowania czasu.

Każda przeglądarka ma swoje wady i oczywiście zalety. Jest zatem konieczne, aby zachować na dysku twardym różnych programów do przeglądania stron, a jednocześnie dowiedzieć jak zrobić przeglądarkę domyślną. Że jest on zarejestrowany w systemie jako rdzeń, otwierając aktywne linki w dokumencie pakietu Office lub aplikacji. Wszystkie inne są pomocnicze, choć ich programiści uprościć działania użytkownika, który zdecydował się na domyślną przeglądarkę. To przewidywalne, ponieważ popularność i uznanie – koncepcje związane. Na oficjalnych stronach internetowych programistów zawsze mają instrukcje jak zrobić przeglądarkę domyślną. Wybierając żądaną przeglądarkę internetową, każdy użytkownik może za pomocą kilku kliknięć myszką dokonać odpowiednich ustawień.

Pierwszy (i najprostszy) sposób na domyślną przeglądarkę – jest przestrzeganie zaleceń pojawiających się na pierwszym biegu. Każdy taki wniosek podczas oglądania ustawienia systemowe, a jeśli program domyślny przypisany do alternatywnego rozwiązania, to nie jest dialog z propozycją dostosowania rejestru. W przyszłości, za każdym razem można zastąpić program domyślny.

Na przykład dla tych, którzy cenią sobie Google Chrome po prostu przejść do ustawień (klikając na obrazek klucza) i nacisnąć jeden przycisk – „domyślną przeglądarkę”.

Program Opera trudne, więc pytanie jak zrobić Opera domyślną przeglądarkę, należy rozważyć bardziej szczegółowo. Pierwsze połączenie, a następnie z menu, aby dostosować ustawienia ogólne. Następnie na zakładce Przechodzenie w sekcji „Zaawansowane”. Tutaj, na liście, należy wybrać pozycję „programy”. Zaznaczyć odpowiednią linię, można powiedzieć, że system używać Opery jako domyślnej przeglądarki, lub po prostu sprawdzić stan ustawień. Po uruchomieniu alternatywna przeglądarka otrzyma okno dialogowe, które zapobiega automatyczną zmianę ustawień domyślnych.