526 Shares 2338 views

Dlaczego znaki niedrukowalne

Stosowane w różnych edytorach tekstowych znaki niedrukowalne dostarczenia znacznej pomocy w formatowanie tekstu. Często jednak nawet doświadczeni użytkownicy komputerów nie są świadomi ich istnienia. Istnieją przypadki, gdy włączenie trybu wyświetlania ikon zakaz druku daje użytkownikowi w przerażeniu, jak sądzi, że wszyscy teraz pojawiają się podczas drukowania dokumentu. Jednak tak nie jest, i boi się absolutnie żadnej potrzeby, ponieważ to właśnie z tego powodu, że ta kategoria charakteru i nazwano – „non-druk”.

Jako przykład rozważmy znaki zakaz drukowania w programie Word, w najbardziej popularnym w tej chwili w edytorze tekstu. Należy zauważyć, że algorytm za korzystanie z tych znaków jest taka sama dla wszystkich wspólny pracować z programami tekstowymi. Z tego ważnego narzędzia, łatwo formatować dowolny dokument, a proces jego przygotowania zostaną przeprowadzone szybko i łatwo. Jest to szczególnie ważne, jeśli tekst jest odbierany jako rezultat skanowania jest pobierane z Internetu lub innego edytora tekstu.

Rozpoczął powinien zawierać tryb, w którym wyświetlane są znaki niedrukowalne. Słowo pozwala włączyć tę funkcję za pomocą specjalnego elementu umieszczonego na panelu „Standard”. W dokumencie praktycznie znikają wszystkie puste miejsca, ponieważ będą one teraz być wypełnione z różnych punktów, strzałki i kształtów. Każdy taki znak jest odpowiedzialny za konkretne działania. Na przykład, miejsca zaznaczonego punktu, naciskając przycisk «Tab» klawisz spowoduje kierunku, a jeśli pójdziemy do nowej linii przy użyciu przycisku «Enter» klucz, pojawi się symbol końca akapitu.

Jest również bardzo ważne, aby znać i używać znaków spoza drukowania, takich jak „podział strony” i „podziału sekcji”. Pierwszym z nich jest ważny na dwa główne sposoby. Jeśli tekst sformatowany jest skanowany, każda strona zostanie oddzielone od siebie i mają własne formatowanie. W celu utrzymania ich wszystkich w jednym widoku, trzeba ręcznie usunąć dole każdej stronie charakterze non-drukarskiej.

Innym częstym sytuacji, gdy trzeba użyć tego symbolu, jest stworzenie strukturalnie złożonych dokumentów z rozdziałów i paragrafów. W takich przypadkach, aby każdy z nich został umieszczony w nowej linii, konieczne jest zastosowanie „końca linii”, która odbywa się za pomocą menu „Wstaw” lub klawiszy skrótów «cntrl + Enter». Jeśli dokument będzie wówczas dokonać zmian, a następnie jego struktura pozostają nienaruszone, ponieważ w odpowiednich miejscach należy zainstalować znaki niedrukowalne. Tak więc tekst nie ruszy, a każdy ważny odcinek lub sub nadal rozpocznie nową linię.

„Sekcja luka” pozwala umieścić papier w jednym dokumencie o innej orientacji. Oznacza to, że jedna strona dokumentu może mieć orientację pionową, a następnego jeden tuż za nim – Krajobraz. To na pewno jest przydatna, jeśli chcesz wprowadzić tekst do szerokiej tabeli lub wykresu.

W celu opanowania znaki zakaz druku, po prostu trzeba trochę praktyki, ponieważ nic skomplikowanego o nich. Jednak, aby nauczyć się korzystać z nich jest bardzo ważne, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i spędzić procedurę lepiej i szybciej formatowania.