312 Shares 9107 views

Pomnik "Kwiat życia", historia pochodzenia, lokalizacja

"Kwiat życia" jest jedną z pomników pomnika pamięci, który wchodzi w słynny zielony pas Belly. Znajduje się w regionie Leningradu na "drodze życia". W sumie jest 7 zabytków, 102 słupów pamiątkowych wzdłuż drogi (46 wzdłuż autostrady i 56 wzdłuż torów kolejowych).


Ten pomnik powstał w pamięci dzieci, którzy zmarli podczas straszliwej blokady Leningradu. W swojej konstrukcji wraz z dorosłymi uczestniczyły dzieci z Leningradu.

Pomnik "Kwiat życia": zdjęcie. Pomnik, poświęcenie

Pomnik został otwarty w 1968 r., 28 października. W ramach tego pomnika: pomnik "Kwiat życia" (architekt Melnikov P.), Aleja Przyjaźni (architekt Levenkov A.) i kopiec zwany "Dziennikiem Tanya Savicheva". Ten ostatni składa się z ośmiu steli, czyli stron dziennika blokady (architekci: Levenkov A., Fetisov G).

Płatki z "Kwiatu Życia" przedstawiają twarz uśmiechniętego chłopca i rzeźbioną linię: "Niech zawsze będzie słońce". Na płycie obok znajduje się napis, który mówi: "W imię życia i wojny. Dzieci – młodzi bohaterowie Leningradu, 1941-1944 ". Ten kompleks pamięci ma wykończenie, na którym kończy się corocznie międzynarodowy zimowy maraton na torze zimowym.

"Droga życia": opis pomników

Trzy zabytki zostały niedawno odnowione: "Kwiat życia", "Katyusha" i "Troika-1".

Główny, najbardziej imponujący z nich – piękny pomnik "Kwiat życia" – zbudowany jest na trzecim kilometrze legendarnej "Drogi życia". Jest poświęcona licznym dzieciom, które zginęły podczas wojny podczas oblężenia Leningradu.

Następny pomnik, "Katyusha", znajduje się na 17 kilometrze wspaniałej "Drogi Życia". Symbolizuje słynną instalację samolotów wojskowych. Został zbudowany w 1966 roku na małym wzgórzu w pobliżu miejscowości Kornevo, regionu Leningradzki. Przeznaczona jest na baterię przeciwlotniczą, która przylegała podczas blokady lotnisko w Uglovo i cały sposób oszczędzania przed atakiem samolotów wroga.

Trzeci pomnik Troika-1 (1975) znajduje się na obrzeżach wsi Vaganovo, Region Leningradzki. Został zbudowany z inicjatywy i na zlecenie Rady Weteranów, który służył w siłach komunikacyjnych frontu Leningradu. W tej dziedzinie podczas wojny znajdował się punkt komunikacyjny tego frontu. Podłączył podmorski (na dnie jeziora) blokadę Leningradu z dużym terenem. Stała i nieprzerwana praca tej pozycji ("Troika-1") była świadczona przez sygnalizatorów 376. batalionu i 26. dywizji pułku komunikacyjnego.

Historia budowy pomnika dziecięcego

Pomnik "Kwiat życia", poświęcony dzieciom, rozpoczął budowę w sierpniu 1968 roku. Nazwa pomnika mówi, że gdziekolwiek była śmierć, mimo wszystko, młodzież wygrała. Kwiat przez kamienie przebija się przez światło i rzuca się ku górze.

"Kwiat życia" znajduje się w dolinie rzeki Luppa, w najwyższym punkcie. W ten sposób potwierdza życie pomimo trudności i kłopotów. A obok łąki w pobliżu pomnika są pałeczki antypoślizgowe.

W 1971 r. Wzniesiono wzgórze w pobliżu kwiatu z wyłożonymi kamiennymi płytami. W samym środku jednego z nich wyryto słowa Tanyi Savichewy z jej słynnego pamiętnika.

Pomnik łączy się z zielonym wzgórzem z piękną Aleją Przyjaźni. Drzewa sadzone są tutaj przez pionierów, którzy przybyli z całego kraju do czwartego All-Union Pioneer Meeting (lipiec 1970).

Historia pamięci

Pomnik "Kwiat życia" jest prosty i bardzo symboliczny. Jego zdjęcie jest bardzo imponujące i dotyka duszy. Został zbudowany jako hołd dzieciom, które zginęły podczas wojny w oblężonym Leningradzie.

Dzieci tego czasu doświadczyły nie do zniesienia trudności. Mimo to kontynuowali naukę. Wielu z nich pomagało dorosłym: pracowali nad nimi na dachach domów, gasną "zapalniczek".

Młodzi mieszkańcy Leningradu uczestniczyli w obronie miasta, udali się do partyzantów. Pomimo młodego wieku i jeszcze silniejszego organizmu poczucie obowiązku było na najwyższym poziomie.

Dzieci były także najcenniejszym towarem słynnej "drogi życia". Starsze dzieci pomogły dorosłym nauczycielom transportować dzieci. Dzieci najczęściej ewakuowano w legendarnej "ciężarówce". Było szczególnie niebezpieczne w zimie, kiedy lód na jeziorze Ładoga mógł pęknąć i zerwać w każdej chwili. Pomimo wszystko ewakuacja dzieci nie powstrzymała się. Teraz jedyną rzeczą, która przypomina o tym czasie "Kwiat życia" – pomnik.

Jak tam dotrzeć?

Możesz jeździć samochodem. Dla mieszkańców południowych kierunków dogodne jest podróżowanie wzdłuż autostrady Murmańskiej do osady Nieopodal molo przez Rasmetelevo. Następnie po prawej stronie widać wskaźnik do wsi nazwanej. Morozow. Poprzez to idź prosto do klubu jeździeckiego Hannibalovka.

Dalej, idź na drogowskaz do wioski Kokkorevo (7 km), skręć w prawo. Idź do końca, potem w prawo, a następnie do jednego z pomników – "Broken Ring". Jeżdżąc wzdłuż brzegu jeziora Ladoga po lewej stronie będzie sklep, w którym musisz skręcić w prawo, a 100 metrów od brzegu znajdzie się osada W pobliżu mola.

Droga samochodem z północnej części Petersburga będzie dogodna dla Vsevolozhsk na "drodze życia".

W wileńszczyźnie ta droga wznosi się na Górę Rumbolovskaya. Można tam zatrzymać się na tarasie widokowym, skąd można zobaczyć piękną panoramę miasta. W drodze do miejsca przeznaczenia będą wioski: Proba, Irinovka, Borisova Griva, Vaganovo.

Droga doprowadzi więc do pomnika "Złamanego Pierścienia". Następnie należy skręcić w prawo w wioskę Kokkorevo. Znowu po sklepie, skręć w prawo.

Sposób podróżowania pociągiem jest następujący: z Finlandii Stacja do dworca kolejowego "Vaganovo", następnie – autobusem do Kokkorevo.

Możliwe jest również podróżowanie autobusem. Musimy dotrzeć do dworca kolejowego "Vsevolozhskaya", a następnie zmienić na numer autobusowy 602.

"Kwiat życia" jest pomnikiem, gdzie jest bardzo ekscytujące.

Liście, pomalowane ręką o jedenastoletniej Tanyi Savichewej, stały się własnością straszliwej i wzruszającej opowieści, dokumentu potępiającego faszyzm.