486 Shares 1229 views

Dlaczego dziecko ssie palce

W różnym wieku dzieci mogą ssać palce. Często staje się problemem i martwi rodziców, którzy boją się nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości. Więc jak niebezpieczne jest to, że dziecko ssie jego palce i co z tym zrobić?


Dziecko

Okazuje się, że przyczyny tego zwyczaju są różne dla dzieci w różnym wieku. Tak więc małe dziecko stara się zaspokoić jeden z podstawowych instynktów życiowych – ssania. To dzięki nim dzieciaki od samego momentu narodzin wiedzą, że najważniejszą rzeczą jest napełnienie brzucha mleka. Intensywność ssania, co jest konieczne dla każdego dziecka, jest bardzo indywidualna. Jeden jest dość dosyć 15-20 minut, a chęć ssania czegoś innego nie powstaje. I inne dziecko ssie jego piersi przez pół godziny, a kiedy biorą ją, stara się zdobyć pięść. Wszystkie te dzieci są absolutnie normalne, a ich odruchy, według ekspertów, są ustalone przez dziedziczność. Do trzy-czterech miesięcy życia, dziecko będzie ssać szczególnie intensywnie, a następnie refleks zacznie zanikać. Niektórzy odmawiają ssania w ciągu sześciu miesięcy, ale zwykle zdarza się około jednego roku życia. Jeśli dziecko próbuje ssać palec, który jest karmiony piersią, mama powinna starać się trzymać ją dłużej w piersi. A jeśli okruch jest sztucznym człowiekiem, warto spróbować zrobić dziurę w sutce jego mniejszych butelek, aby mieszanina była wolniejsza i musi działać dłużej.

Starsze dzieci

Dzieje się tak, że nawet w starszym wieku dziecko ssie jego palce. Po roku jest to zazwyczaj spowodowane problemem przed nim i próbuje go rozwiązać. Na przykład dziecko nie może się uspokoić, aby zasnąć, lub brakuje mu nowych wrażeń i swobody działania, ponieważ często siedzi na wózku inwalidzkim. Należy rozumieć, że przez temperamenty wszystkie dzieci są różne i podobają się, dla innych może stać się sprawą smutku. Tak więc dla nieśmiałych okruchów, nadmierna intensywność gry i obfitość towarzyszy będą również czynnikiem niepewności. Należy to wziąć pod uwagę w procesie wychowywania dzieci. Spojrzawszy na twój skarb, rodzice mogą zazwyczaj określić, co dokładnie mu przeszkadza. Wreszcie, ssanie palców dzieci, które nie mają wystarczającej uwagi rodziców i opieki, w ogóle miłość. Dlatego, jeśli dziecko ssie jego palce, musisz spróbować dokonać zmian w jego życiu, które sprawią, że będzie dla niego bardziej komfortowe.

Co nie robić

W każdym wieku nie należy stosować metod, które fizycznie ograniczają dziecko. Na przykład zwiąż ręce lub wymaz palcem z gorczycą. Spowoduje to tylko nerwowe i niepewne, a nie usunięcie przyczyny ssania. Podobnie nie musisz się skarcić dwulatkowi i grozić mu karą. Próba przekupstwa takiego dziecka również nie pomoże, wciąż nie zdaje sobie sprawy ze swoich działań. Ale dla dzieci od pięciu lat i starszych, korupcja jest odpowiednia.

Co pomoże

Tak więc, jeśli dziecko ssie palce w niemowlęctwie, musisz zrobić wszystko, aby zaspokoić jego odruch. Zdarza się, że to pomaga smoczemu smoczek. I starsze dzieci w ten sposób starają się radować się, rozwiązać jakiś problem. Eksperci uważają, że rodzice nie powinni się martwić, kiedy dziecko ssie palce przed jedzeniem – jest po prostu głodny. W każdym razie ssanie staje się rzadziej od lat do trzech, a sześć na ogół znika całkowicie. Osłupienie palców jest złym nawykiem. Chociaż szkodliwy wpływ na wzrost zębów stałych jest przesadzony, ponieważ pojawiają się po sześciu latach.