95 Shares 1117 views

Pałac Zimowy w Petersburgu: opis, historia

Historia Pałacu Zimowego w Petersburgu, a także wiele innych budynków w mieście, zaczyna się w momencie cara Piotra I. W 1711 roku rada dla króla zbudowano coś w rezydencji zimowej, która została wywołana Pałacu Zimowego. To był mały dwupiętrowy dom z dachem płytek i wysoki ganek z etapów. Historia Pałacu Zimowego w Petersburgu jest dość ciekawy i wielostopniowe. Cóż, nadszedł czas, aby rozpocząć tę historyczną podróż.

Drugi Pałac Zimowy

Z biegiem lat, miasto szybko rosła, a coraz więcej osób, blisko do cesarza (czyli King), zaczął budować swoje majątki w Petersburgu. Piotr I, oczywiście, również chciał bujnym domek. Więc były słynny Pałac Zimowy w Petersburgu. Drugi pałac został zbudowany tuż obok pierwszy przez architekta I. Matarnovi. Pałac był tylko nieznacznie większy niż pierwszy, ale została ona zbudowana z kamienia, ale większość z nich jest zauważyć, że to właśnie tutaj w 1725 roku, zmarł car Piotr I. Informacje o Pałacu Zimowego w Petersburgu przeżył tak dobrze, że każdy turysta może osobiście przyjrzeć miejsce śmierci króla.

Trzeci Pałac Zimowy

Architekt Domenico Trezzini objął modernizację drugiego Pałacu Zimowego niemal natychmiast po śmierci króla. Budynek okazał się naprawdę wielki i majestatyczny. Drugi Winter Palace był zachodnie skrzydło, a na trzecim miejscu głównej sali jest obecnie Teatr Ermitażu. O Pałacu Zimowego w Petersburgu, można powiedzieć wiele, i to tylko niewielki ułamek wszystkich wielkich opowieści.

Pałac czwarty

Historycy czwarty pałac jest związany z nazwą Anny Ioannovny. Drobiazgowy cesarzowa był niezadowolony z faktu, że niektóre z admirałem APRAKSIN Pałacu większe i bogatsze od niej … ale nie był wystarczająco duży i ładny dla Jej Wysokości. Architekt Rastrelli rozwiązać ten problem w następujący sposób: to jest dołączony do istniejącego trzecim pałacu bardzo długo ciała. Struktura ta została nazwana „Czwarty Pałac Zimowy w Petersburgu”. Krótki opis następujących obiektów: wielki pałac z dwoma drobnymi elewacji. Rastrelli był naprawdę utalentowany architekt.

W piątym i szóstym milowy

Piąta pałac był tylko tymczasowy, a nie wspaniały drewniany schron, który również znajduje się daleko od brzegu Newy. Ale szósta pałac był naprawdę niesłychanie wielki. W ogóle, wszystko Pałac Zimowy w Petersburgu był nowatorski jak na swoje czasy. W tym czasie przed głównym architektem był prawie nie do pobicia wyzwanie: opracowanie projektu pałacu i umieścić go w praktyce przez dwa lata! Taki był kaprys ówczesnej cesarzowej Elżbiety!

Na szóstym pałacu zatrudniony tysiące rzemieślników, artystów, pracowników odlewni i wiele innych. Ogromne obszary i środki zostały przeznaczone na potrzeby budowy. Ale główny inżynier Rastrelli wiedział, że przez dwa lata nie udało, i stale o przedłużenie. W końcu, z wielkim trudem udało mu się dostać cesarzową przedłużenia o rok.

Twórczy geniusz Rastrelliego

W końcu okazało się pełne Pałac Zimowy w Petersburgu. Krótki opis tego jest taka: gigantyczne wymiary sztuki. Pałac miał dwie elewacje: jedna poszła do obszaru, z drugiej – do Newy. Podczas cieplejszych porach roku pałac znajduje odzwierciedlenie w wodach rzeki, która zwielokrotnia efekt.

Genius Rastrelli doskonale pomyślany układ wnętrz pałacu. Składał się z trzech pięter. Znajduje się na pierwszych biur na drugi – kabin i dwa kościoły, a trzecie piętro zostało przydzielone w całości do sądu. W ogóle, w pałacu, było 460 różnych pokojach, co ma wspaniałe wykończenie. Być może jest to spowodowane twórczej eksploracji Rastrelli można bezpiecznie powiedzieć, że kluczem przyciągania Petersburg – Winter Palace.

Śmierć cesarzowej, a nowy właściciel pałacu

Cesarzowa Elżbieta, najwyraźniej nieświadomie czuć rychły zgon, więc chciał wystają jej pałacu, jak tylko skończył, jak to możliwe. Jednak zmarła w tymczasowym drewnianym pałacu piątego, i nie widzi jego Pałac Zimowy.

W 1761 roku pałac „schwytany” cara Piotra III. Był bardzo zadowolony z tego dzieło sztuki architektonicznej i postanowił uhonorować Rastrelliego stopień generała dywizji. Jednakże, wstąpił na tron w 1962 roku Katarzyna II zniszczyła karierę wielkiego architekta i musiał wyemigrować do Włoch, gdzie kontynuował również pracę na specjalności.

Trochę o procesie budowania

Jak wspomniano powyżej, w konstrukcji tysiące chłopów były zaangażowane. Tylko niewielki ułamek z nich dano prawo do życia i spać w sali Pałacu Zimowego, ale większość z nich jest umieszczony w chatach tuż przy Admiralicji łąk. Sprzedawcy że część miasta, widząc cały ten szum, zawyżone ceny żywności i zapłacić za posiłek potrącane z wynagrodzenia pracowników. To nie było niczym niezwykłym, a więc, że pracownik pozostawał dłużny pracodawcy po wypłaty. Powiedzieć, niektórzy masoni nawet umrzeć z głodu, więc warunki były okropne. Pałac Zimowy w Petersburgu, jak Wielki Mur Chiński, stan zażądał sprawiedliwego podziału zasobów. W tym czasie Rosja była w stanie wojny z Prusami, aby wykuć broń zwrócił rozpowszechnionego nikogo, dla większości kowale byli zaangażowani w budowę Pałacu Zimowego.

Budowa Pałacu Zimowego było około 2,5 miliona rubli, aw tych dniach rubel był bardzo cenna waluta.

Pożar w Pałacu Zimowym

W 1837 roku, stało się to straszną burzę – piękny Pałac Zimowy złamał! Przyczyną wypadku była awaria komina. Wielkość pożaru były naprawdę kolosalna – 30 godzin został ugaszony kilka batalionów pułków strażników dwie kompanie pożarze pałacu kompanię grenadierów pałacowych i setki „jednostek”. Próbując uratować budynku przypominającym pałac, żołnierze rozpaczliwie układania cegieł drzwi, starając się powstrzymać ogień, dach rozebrana po kawałku, aby móc nalać wody na górze, ale rzeczywiste użycie nie doprowadza.

odbudowa pałacu

Gdy ogień w końcu ucichły, można było znaleźć tylko ściany i sufity na piętrze – wszystko zostało zniekształcone nie do poznania. W 1837 roku został uruchomiony prace renowacji, która zakończyła się dopiero po trzech latach (Przypomnijmy, że w tym samym czasie Winter Palace został zbudowany od podstaw). I pomimo tego, że pracują codziennie, aby uczestniczyć przez 10 tys. Pracowników. Od czasu pierwotnego projektu pałacu wziął ogromną ilość czasu, dużo rysunków zostały utracone, a następnie architekci musieli improwizować. Wskutek Pałacu Zimowego w Petersburgu znacznie przekształcony, znajdując nowoczesnych funkcji wygląd architektury. Tak było w rzeczywistości, „siódma wersja” pałacu. Opis Pałacu Zimowego w Petersburgu, co następuje: biało-zielony wygląd z dużą ilością kolumn i okresowo spotkać ze złotymi ornamentami.

Elektryfikacji i modernizacji wewnętrznej

W przedziale czasowym 1869-1888, pałace w każdym calu upgrade: telefoniziruyut, zelektryfikowana, gazofitsiruyut przeprowadzić rur wodociągowych. Nawiasem mówiąc, na elektryfikację Pałacu Zimowego na drugim piętrze zbudowano elektrownię, która przez 15 lat był uważany za największy w Europie.

Pod wpływem różnych trybach pałacu był wielokrotnie poddawany modernizacji wnętrz i malowanie ścian. Nie ma takiej kolory widma tęczy, która nie jest poplamiony w czasie Pałacu Zimowego. Na przykład, w czasie II wojny światowej pałac był wojowniczy bogaty kolor czerwony.

Pałac Zimowy dzisiaj

Historia Pałacu Zimowego w Petersburgu dobiega końca. Teraz istnieje w sojuszu z sąsiednimi teatrów i stanowi z nimi jeden kompleks „Hermitage”. Jest to ostatnia wersja ósma. Idle i niesamowite stopień uprawnia wyrafinowany wygląd śmiało powiedzieć, że kluczem atrakcją Petersburg – Winter Palace.

Teraz wspaniały Winter Palace jest otwarty do zwiedzania i wycieczek historycznych. Opis Pałacu Zimowego w Petersburgu, od ujścia doświadczonego historyka jest naprawdę fascynujące. Turyści mają prawo cieszyć się idealnie przycięte sali tronowej Jerzego, Sali Złotej lub elegancką buduar pełen ogromnej liczby lustrami i złotymi ornamentami. Warto również uchidet Malachit Pokój z bogatej zieleni kolumn i majestatycznym sali koncertowej. Ma ona także galerii sztuki z wielu oryginalnych dzieł.