782 Shares 6862 views

Postacie z bajek rosyjskich

Postacie z bajek rosyjskie bajki, ich treść, a system jest określany przez różne gatunki bajek (magii, o zwierzętach, zacisze domowe, powieściowych, legendarnych, kumulatywne, anegdoty, itp ..).


Aby zrozumieć fantastyczna postać musi uwzględniać funkcje i role, że odgrywa w pracy. Stała funkcji określa stosunek czytelnika i słuchanie bohaterów, który jest postrzegany jako dodatnie lub ujemne. Z punktu widzenia zestaw funkcji oraz ich dystrybucję zgodnie z koncepcją VY Propp, wskazuje siedem głównych bohaterów bajki: Dawcy, pomocnik, księżniczka i jej ojciec, nadawca, bohater i fałszywy bohater. Jednak poszczególne funkcje znaków nie może spełnić swoje podstawowe cechy semantyczne: pozytywne postacie bajkowe robić złe rzeczy, jak i negatywne – są w stanie zrobić dobre uczynki. Bajek bohaterowie są wielofunkcyjne: każdy z nich ma kilka cech, które są realizowane zgodnie z działaniami, które występują w trakcie rozwoju fabuły. Bohater posiada zdolność do realizacji wszelkich funkcji liczby dostępnych do osiągnięcia celów stojących przed nim. Rola bohatera (dawcy, Pest rywal Assistant) pozwala mu wcielać przeciwną funkcję. Zła Baba Jaga (szkodników) może pomóc dobrego księcia Iwana w bajkach, zbudowany na motywie poszukiwania i adres.

Postacie z bajek rosyjskich, aby stworzyć system, który opiera się na zasadzie antonymic: bohatera do konfrontacji jego antagonistów, a każdy z nich ma swoich pomocników. Aby stać się prawdziwym bohaterem opowieści w popularnym pamiętać, że nie jest konieczne, aby być nosicielem wysokich wartości moralnych. Zwycięzca nie jest najlepsza i najgorsza postać, która przechodzi wszystkie testy, pokazując niezwykłe umiejętności (efekt brzydkiego kaczątka).

Nazwa postaci ujawniają treść jego wizerunek: nieśmiertelny, piękny, Besschastny, Bezdolny. postacie mityczne (Baba Jaga, Goblin, Woda, Syrena) najbardziej szkodliwe dla bohatera, ale czasami to pomaga. Pozytywne znaki walki ze złem, pomaga słabych, chorych. znaki ujemne są złe, podstępne, podatne na oszustwa. Starają się zniszczyć pozytywnego bohatera i pozbawić go nagroda.

Ulubione bohaterów ludowych są Iwan Carewicz i wiele więcej Ivan Głupiec. W baśni, która tworzy inną rzeczywistość, która odzwierciedla wyobrażenia ludzi o prawidłowym lub pożądane, Ivan Głupiec ze swoich wad i przywar, wszystko potępiony i pogardzie, on zachowuje się głupio, popełnienie czynów, które są sprzeczne z praktycznym znaczeniu. Ale to właśnie takie zachowanie pozwala mu dostać rzeczy zrobić. Tak więc pojęcie jest realizowany, że cnoty (inteligencja, pracowitość, wytrzymałość) nie jest czynnikiem decydującym, a nie są niezbędne w życiu. Głupiec wygląda głupio, przepraszam za niego, więc mu pomóc. Z pomocą magicznych przedmiotów i asystentów głupiec dostaje wszystko, co miał: poślubić swoją ukochaną, otrzymujące rekompensatę materialną, powszechny szacunek.

Bajek bohaterowie mają znaczący wpływ na pisemny bohaterów literatury. W literaturze rosyjskiej rozwija szereg obrazów datowanych na bohaterów bajkowych, w tym Iwana Fool. Stworzyła głupcem typologii obrazu we współczesnej fikcji: to błaznów i błazny, głupcy i prostaków, wszyscy ci, którzy nie są z tego świata. Nowoczesne głupcem jak jego bajki dziadków, ale jego głupiego zachowania nie daje pożądanego rezultatu, a co on jest aktywny, klęski kruszenia.