655 Shares 5801 views

Procesor dla notebooków Intel Core i5-3317U: idealną równowagę wydajności i efektywności energetycznej

Centralny procesor do laptopa idealnie łączy w sobie wysoką wydajność i efektywność energetyczna – to Intel Core i5-3317U. Mimo, że został wydany jakiś czas temu według standardów techniki komputerowej – w 2012 roku, ale jego parametry techniczne pozostają nadal aktualne, a może on nadal prowadzony najwięcej transpozycje zasobochłonne i najbardziej wymagających najnowszej generacji zabawek.

gniazdo

это FCBGA 1023. В данном случае сам по себе сокет в классическом понимании отсутствует. gniazdo procesora, który został zaprojektowany, aby ustawić Intel Core i5-3317U to FCBGA 1023. W tym przypadku sama gniazdo nie jest w klasycznym tego słowa znaczeniu. Zasadniczo układ CPU rozlutowywania na płycie głównej. Z jednej strony, to zmniejsza koszty procesu montażu komputera i zmniejsza jego koszt. Ale w przypadku uszkodzenia do naprawy laptopa będzie bardzo problematyczne. Ale praktyka ta stała się powszechne w tej chwili, i mają wielkiego wyboru w systemach mobilnych zestawów komputerowych w tym zakresie nie istnieje.

architektura Chip

относится Intel Core i5-3317U. Przez CPU generacji o nazwie kodowej Ivi Most to Intel Core i5-3317U. Cechy układu półprzewodnikowego wskazania obecności 2 modułami fizycznymi, przy użyciu zastrzeżonej technologii „Intel” HT na poziomie oprogramowania układ jest przekształcany do 4 do obróbki przepływu informacji o kodzie. Podobnie jak wszystkie nowoczesne CPU producenta, chip wyposażony jest w pamięci podręcznej 3 poziomach z następujących wartości:

  • Całkowita wielkość pamięci cache poziomu 1 – 128 kb. Jest 64 KB dla każdej jednostki komputerowej. Ponadto, należy zaznaczyć, że nawet w 64K podzielono na 2 równe części. Jednym z tych elementów jest wyspecjalizowana do przechowywania danych, a drugi – instrukcje. Specyficzny moduł 64K może tylko komunikować się bezpośrednio z jednym konkretnym rdzeniu.

  • Całkowita objętość 2 poziomie pamięci procesora – 512 kb. Oznacza to, że potrzeby każdego rdzenia jest dostarczana przez 256 KB. Specjalistycznej wiedzy do przechowywania danych lub instrukcji, jak w poprzednim przypadku, na 2 poziomie, no. Jednakże, oddzielny moduł może współpracować tylko z ich tylko 256 kB.

  • Level Cache 3 ma wymiar 3 MB tego procesora. To jest wspólne dla wszystkich elementów procesora i tak samo jak 2 poziomie, nie ma specjalistycznej wiedzy dotyczącej rodzaju informacji przechowywanych. Oznacza to, że w sumie jego przestrzeni adresowej i przechowuje dane i instrukcje.

Struktura półprzewodnikowa zawiera procesor wióra również Mostek północny i kontroler pamięci RAM. рекомендованные частоты 1333 МГц или 1666 МГц) и является двухканальным. Ostatnio cele współpracujące z modułami DDR3 (zalecane częstotliwości 1333 MHz i 1666 MHz), a na dwukanałowym. Maksymalna adresowalny pamięć RAM – 32 GB.

Tryb ciepło, wzór częstotliwości technologia produkcji

Intel Core i5-3317U ma bardzo, bardzo skromny TDP 17 watów. Teoretycznie może ona funkcjonować doskonale z systemem chłodzenia pasywnego, ale większość producentów do zwiększenia niezawodności systemu komputerowego PC dopełnia takiego aktywnego chłodzenia. Maksymalna temperatura chip – 105 0 C. procesora obsługuje technologię TurboBust. W efekcie może się dynamicznie zmieniać częstotliwość zegara. Jego minimalna wartość w tym przypadku wynosi 1,7 GHz, a maksymalna – 2,6 GHz. Technologia wytwarzania układu krzemu odpowiada do 22 nm, a nazwa kod tehprotsessa – TriGate.

zintegrowana karta graficzna

Procesor Intel Core i5-3317U jest wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną. Ее минимальная частота – 350 МГц, а максимальная — 1,05 ГГц. Jego model – HD Graphics 4000. Jego minimalna częstotliwość – 350 MHz, a maksymalna – 1,05 GHz. Jego pojemność jest wystarczająca, aby rozwiązać większość najprostszych zadań, a do uruchomienia poważniejszych zastosowań takich komputery muszą być wyposażone w oddzielne grafiki. Jest to warunek wstępny, aby odblokować potencjał modelu procesora.

wyniki

Intel Core i5-3317U jest szeroko stosowany w laptopach klasy średniej. Poziom jego wydajność jest nadal odpowiednia i może rozwiązać większość problemów. Jednocześnie efektywność energetyczna rozwiązań półprzewodnikowych na dopuszczalnym poziomie.