516 Shares 5094 views

„Tytoń kurczaka na patelni”: klasyczny przepis i notatki gotowanie

Każdy naród ma swoje specjały, które można nazwać ich cechą kuchni narodowej. Ukraińcy go kluskami i wieprzowe z chrzanem, Mołdawianie – Hominy i zastępcy po rosyjsku – zupy i pierogi. I narody Kaukazu, zwłaszcza Gruzini, najbardziej znany danie uważany jest dziwne, a nawet śmieszne imię – „Chicken tytoniu”

„Tytoń” lub „tapaka” – w jaki sposób?

Tak, a kwestia ta nie jest przypadkowa! Dlaczego – to teraz zrozumieć. Od dawna przygotowuje kurczaka tytoniu na patelni, ale nie jest proste, ale szczególny, wyjątkowy. to się nazywa gruziński „tapa”. To głębokie grubościenne kawałka blachy, który jest dobrze i równomiernie ogrzewa się ze wszystkich stron i jest zaprojektowany do gotowania całe tusze drobiowe. Dlatego nazwa danie jest tłumaczone z języków kaukaskich nie brzmi „kurczę tytoniu w garnku” i „kurczak tapaka” t. E „Pieczone tapas”. Jednak albo nie zdając sobie sprawy, czy nedoslyshav, czy dostosować cudzej mowy pod jego językiem, ale to doskonałe danie stało się znane, gdyż jest znana na całym świecie. A w każdym menu w restauracji, asortymentu kawiarni, barów, kawiarni, to jest napisane tylko jako „kurczak tytoniu na patelni”.

Thapa

Jak widzieliśmy, ten rodzaj patelni. Początkowo były to kamień, a potem, oczywiście, Gruzini zaczęli używać żelazka. Na dole hałaśliwej tapas odlewanych z selera powierzchni, że mięso nie trzymać i palić. Wymiary naczynia tak, że może być przygotowany nie tylko do tytoniu kurczaka na patelni, ale duży kurczak, kaczka, gęś. W krajowej tradycji pieczeni to było robione do stołu bezpośrednio do naczynia, w którym została ona pieczenia. Dołączone do tapas i masywnej osłoniętych. Była mocno wciśnięty mięsa do dołu, tak, że jest dobrze palone. Oczywiście, takie urządzenia można znaleźć już za wyjątkiem profesjonalnych kuchniach, ale nie we współczesnych gospodyń domowych. Jednak sama potrawa – słynny „Chicken Tabaka na patelni” – cieszy się w naszym czasie nie mniej niż sława i popularność jeden lub dwieście lat temu!

przygotowanie drób

Nie tylko potrawy, ale także ptak powinien być przygotowany w sposób szczególny, danie okazało się sposób, w jaki robi na Kaukazie. Zanim więc mówić, jak upiec kurczaka „tytoń”, muszę powiedzieć kilka słów o wstępnym etapie.

Tusza musi być czyszczone, należy wyjąć nogi i głowę z szyją wewnątrz. Ponadto, musi być cięte wzdłuż mostka. Po kurczaka na patelni musi leżeć rozrzuconymi rękami i nogami. Również w nacięcia skóry należy wypełnić końce skrzydeł i nóg: nie powinny być podnoszone podczas smażenia.

niuanse

W Gruzji, „Chicken Tabaka” (klasyczny przepis) jest półprodukt do dalszego przygotowania narodowych potraw mięsnych. Dlatego też, przed umieszczeniem na patelni, dobry ptak soli i pieprz rub. Następnie umieścić w gorącym oleju Tapu, przykryć szczelną pokrywką (jeśli nie mają odpowiedniego, weź głęboki półmisek i przykryć ją na szczycie miażdżący obciążenia). I smażyć na średnim ciepła, najpierw na jednej stronie aż brązowawy brąz, a następnie skręcić nad drugim. Jeśli to kwalifikuje się jako samodzielne danie „Chicken Tabaka” klasyczny przepis zaleca stosowanie ziół: majeranek, kolendra, chmiel-suneli, bazylia, etc …

"Chicken Tabaka" zwykły

Jeśli zdecydujesz się złożyć do stołu to danie z przystawka, trzeba będzie: tusz drobiowych, 3-4 łyżki roztopionego masła, sól do smaku, łyżka 0,5 łyżeczki czerwonego pieprzu. Twoja przyszłość tytoniu kurczaka (przepis na patelni) musi być zmasakrowany, pokroić wzdłuż piersi. Drewniany młotek odpychają go lekko do tyłu i stawy. Gwint końcówki skrzydeł i nóg. Zetrzeć skórki sól i pieprz. Na patelni rozpuszczamy masło, kurczak umieścić osłonę oparcia i umieścić pokrywę na jarzmie. Ogień nie umiarkowane. Gotować przez około 30-40 minut. Gotowość do sprawdzenia to: Podłącz do rozwidlenia mięsa lub drewnianym patyku. Jeśli wejście jest łatwe, a sok jest zwolniony jasne, uważają, że kurczak tytoniu (przepis na patelni) jest gotowy. Jeśli mięso jest surowe lub sok różowy, niech kilka minut będzie stał w ogniu. Następnie przesuwa ptaka na płyty (w całości lub podzielone na części), posypać zioła. Obok umieścić gałązki pietruszki i selera, ogórków i pomidorów, rzodkiewki, młodej cebuli i czosnku piór. Lub pocierać czarną rzodkiew, trochę prisolit, skropić octem, doprawić olejem roślinnym i służyć. Jako dodatek nadaje gotowany ryż lub smażonych ziemniaków. I to może być puree.

"Chicken Tabaka" z warzywami (boran)

Wytwarzanie kurczaka tytoniu w naczyniu gruzińską receptur często w połączeniu z warzywami. To danie jest nazywany „boran”. Jako składnik roślinny pochodzi szpinak, fasola, bakłażan. Przykładem takich potraw i zaoferować. Wymagane: 1 drób tusza 10 sinenkie średniej wielkości pęcherzyki 7-8 100-150 g oleju roślinnego, kolendry, bazylii szlifowane (2 łyżek stołowych), szczypanie mięty, szafran, cynamon, około 2 łyżeczki soli. Głównym przepis kurczak tytoń jest znane. Ale o oberżyny powinny być omówione oddzielnie. Po pierwsze, usunąć je ze skórki. Wyciąć obrane warzywa kubki (subtelnie) Sól do lewej goryczy. Zostawić je tak przez 10 minut, a następnie naciśnij przycisk (nie odchodzą tylko gorycz, ale także dodatkowo sól). Posiekać cebuli, umieścić go w rozgrzanym oleju, dodać bakłażan, smażyć dobrze ze świeżych ziół. Gdy warzywa i mięso będzie gotowe, aby to zrobić: na dnie naczynia ułożyć małą niebieską pół, a następnie kurczaka, podzielone na porcje, a na górze znowu bakłażany. Posypać szafran i cynamon. Zadziwiająco pyszne! Pisać może być wbity czosnkiem lub sosem pomidorowym.

„Kurczak tytoniowe” z chrupiącą skórką

Głównym urok smażonych potraw – w cudowny skorupy, rozkosznie nawał na zębach. Jak usmażyć kurczaka „tytoniu”, który był naprawdę złoto-brązowy, ale nie spalony? Przepis to: cięcie i przygotowanie osnowy, uzyskując płaski kształt. Sól pocierać wewnątrz ząbki czosnku (dla zapachów), a następnie obficie smarować na zewnątrz i wewnątrz kremu lub majonezu. Umieścić w gorącym tłuszczu (masło), przykryć obciążeniem i smażyć, obracając się w czasie, aż całkowicie ugotowane. Będziesz mile zaskoczony z wyniku. Sos mięsny jest tradycyjna poczta tkemali lub czosnek-orzechowy. Odpowiednie i keczup. Z kurczaka na talerzu, wykładziną z sałaty. można od razu podzielić na porcje. Jako opcja – posypać natłuczonej czosnkiem i posypać soku z granatów. Ziarna granatu (lub więcej) na mięsie i leżeć na sałacie. Kiedy rozłożyć porcje na talerze, należy umieścić trochę i je. W ten sposób można podkreślić smak pieczonego mięsa.

„Chicken Tabaka” z podrobami

Co nowego dla Ciebie w przygotowaniu tej potrawy? Podstawowe techniki już nauczyli. Po prostu, kiedy stajesz się umieścić w rondlu odparty tuszę ptaka, umieścić również na szyi, nóg, gras, żołądka, serca. Podroby tylko prisolit i pieprz, i natrzeć kurczaka z kurkumą i dodać sól, przyprawy, dzięki czemu mięso wystarczająco ostry. Burda, mocno dociśnięta do dolnej części tuszy. Kiedy klapki, klapki i inne składniki żywności. Zrób mały ogień, aby nie zrywać spalony. Czas gotowania – 45-55 minut. Kiedy podaniem posypać posiekanymi ziołami.