633 Shares 8113 views

Plac Wacława – serce Pragi

Świat jest pełen atrakcyjnych i ciekawych miast. Jednym z nich jest miasto Praga. Łączy tradycje trzech kultur – czeskiej, żydowskiej i niemieckiej. Były przekazywane z pokolenia na pokolenie od wieków, są ściśle ze sobą powiązane. Nowoczesna stolica Czech udało się zachować swój średniowieczny urok, który przyciąga miliony turystów z całego świata. Jest to unikalne centrum Pragi placu Wacława. Reprezentuje Boulevard, którego długość wynosi 750 metrów, i jest ulubionym miejscem spotkania.


Obszar ten jest ozdobiony konny posąg św Wacława, który jest uważany za patrona Czech. To dzięki nim, że plac był w XIX wieku jego nazwę. Niedaleko pomnika miłośników mianować siebie pożegnanie w przekonaniu, że będą one pomóc Wacława.

Plac Wacława znajduje się w jednej z najstarszych dzielnic miasta. Ta część kapitału zwany New Place, choć jest ponad sześć wieków. Według legendy, cesarz Karol IV po obejrzeniu średniowiecznej Pragi, był zafascynowany tym mieście. Postanowił zbudować blisko to samo i nazwać to nowa lokalizacja. Budowa tej części kapitału została uruchomiona w 1348 roku. W uzupełnieniu do pobliskiego miasta stało się tak pomyślny jak w starym miejscu, cesarz wszystkich mieszkańców nowego miasta uwolnił od podatków na 12 lat.

Plac Wacława w Pradze widziałem wiele wydarzeń historycznych. Tak więc, w 1948 roku klasa robotnicza odważnie wzywał do całej budowy komunizmu, a w 1989 roku zupełnie innej pracownicy tłum wielomilionowe zażądał komuniści wycofali się z mocą. Czesi i teraz masowo gromadzą się na placu, ale teraz takie spotkania są spokojne. Mogą one być spowodowane na przykład zwycięstwo reprezentacji hokeja.

Nowoczesny Plac Wacława nadal utrzymuje romantycznego ducha średniowiecza, a jednocześnie nadąża za szybkim tempem współczesnego życia. Jest znakiem rozpoznawczym kultury czeskiej i jak każdy turysta. Tutaj istnieje wiele struktur architektonicznych dla miłośników turystyki kulturowej, oraz duża liczba sklepów dla kupujących, domy mody, znakomite restauracje i hotele.

Jednym słowem, cała Praga znajduje odzwierciedlenie tutaj. Plac Wacława pełni przenosi całą swoją wielkość. można odwiedzić Muzeum Narodowe, zbudowany w XIX wieku. Obiekt ten jest doskonałym przykładem neorenesansu. Nie mniej interesujące, aby odwiedzić dom architekta Ville. Ten budynek nigdy nie przestaje zadziwiać turystów z unikalnymi freskami, znajdujących się na fasadzie budynku.

Plac Wacława tylko pełne ciekawych miejscach. Zaleca się, aby odwiedzić i doskonały dom Coruna. Na tym samym terenie znajduje i starego hotelu, który jest więcej niż 120 lat. Jego architektura odzwierciedla tradycję Republiki Czeskiej. Jest to również najbardziej popularna restauracja Titanic. Budynek przyciąga nie tylko turystów, ale także mieszkańców, którzy nie przestają podziwiać jej piękno.

Okolicach, ciekawe chodzić nawet późno w nocy zawsze jest tłoczno i głośno. Mimo, że obszar ten jest obecnie dopuszczone do ruchu kołowego, władze miasta przyjęły projekt, zgodnie z którym w niedalekiej przyszłości będzie należeć tylko do pieszych.