127 Shares 2126 views

Obowiązkiem państwa dla państwowej rejestracji praw. Wielkość opłaty państwowej

Obowiązkiem państwa dla państwowej rejestracji praw – obowiązkową płatność, który jest zobowiązany do obywatela, do przeprowadzenia transakcji lub zarejestrować swoje prawa do jednego stopnia lub innego.


W Rosji większość transakcji i operacji podlegają służbie państwowej. Dokonanie odpowiednich dokumentów bezpłatne wypłaty zostaną uznane za nieważne. Oraz organy, które są wystawione na obywatela, nie może zgodzić się na aplikację.

płatność obowiązek stan wynika z faktu, że wiele działań mają specjalny status prawny i wymagają szczególnej uwagi państwa. Dlatego wszyscy obywatele niektórych działań trzeba zapłacić w postaci odliczeń kraju w określonej wysokości. Jakie prawa mogą być zarejestrowane w Rosji, a ile będzie musiał zapłacić?

niepewność

Pytanie jest trudne. Po rejestracji praw – jest najczęstszym działaniem tych wszystkich, która odbyła się w Rosji. Wykaz transakcji, które implikują badanych wydarzenie wiąże się z ogromną ilość punktów. Ponadto wielkość służbie państwowej ciągle się zmienia. Dlatego bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jak wiele będzie musiał zapłacić obywatela.

To wszystko zależy od okresu, w którym płatności będą prowadzone, jak również z płatnych zajęć. Ponadto, nie jest to rodzaj wkładu do skarbu państwa. Należy zwrócić uwagę na fakt, że rosyjski Ordynacja podatkowa (z późniejszymi zmianami), można się dowiedzieć, ile pieniędzy do zapłaty w 2016 roku na operacje przeprowadzane. Więcej o nich później. Aby zacząć zwracać uwagę na rodzaje obowiązków państwowych.

rodzaje składek

Fakt, że w zależności od rodzaju wkładów wniesionych do obywatela jest naładowany albo że ilość pieniędzy do państwa. Jakie scenariusze odbywają? Jak mogą być pobierane opłaty? Rodzaje opłat państwowych są podzielone na kilka części. wyróżnia się:

 • proste płatności;
 • Opłata naliczona proporcjonalnie.

Jest to postrzegane w systemie obliczania kwoty, określone płatne. W rzeczywistości, rodzajów obciążeń państwowych dużo. Na przykład, następujące elementy są najczęściej:

 • do rejestracji praw własności nieruchomości ;
 • dla zwracając się do sądu;
 • obowiązek rejestracji podstawowych dokumentów cywilnych (paszport, akt urodzenia / śmierci);
 • Kary za rejestrację dziedziczenia;
 • gdy opłaty licencyjne;
 • płatności dla pojazdu;
 • Opłata za rejestrację jako stan FE;
 • płatności na rzecz państwa za działania notariusza (certyfikacji);
 • podczas rejestracji cywilnej;
 • płatność za wydanie duplikatów dokumentów.

Lista jest długa. Ale najczęściej jest powyższe elementy.

Obowiązkiem państwa dla państwowej rejestracji praw, jak zostało powiedziane, może być interesujące lub proste. W konkretnym przypadku prawidłowo pobierana pieniądze? Gdzie można spotkać te płatności częściej?

system billingowy

Do najczęstszych scenariuszy jest prostym opłata skarbowa. Pod zrozumiałe jest, że obywatel musi być dla niektórych transakcji przeniesienia określonej kwoty w ustalonym płatności gotówką. Oznacza to, że państwo ustanawia bezpośrednie płatności. I to będzie można powiedzieć dokładnie, ile z danej transakcji zapłaci obywatela. Okaże się to wszędzie. Na przykład, jeśli rejestracja praw własności, lub do produkcji prawa jazdy.

Ale nie ma tego rodzaju obowiązku, jak i proporcjonalne. To nie jest najbardziej rozpowszechnioną formą kary. Jest stosowany głównie na statkach. Aby dowiedzieć się, ile obywatel musi zapłacić, konieczne jest najpierw dowiedzieć się koszty transakcji, jak również stopę procentową, która jest świadczona przez państwo w celu odzyskania od obywateli. Okazuje się, że im wyższa kwota pojawia się w przypadku, tym większa będzie wielkość opłaty państwowej.

Ponadto, liczba ta zależy od płacy minimalnej. Najczęściej element odgrywa rolę jedynie do prostych obliczeń obowiązków. Im większa jest minimalna, wyższe wypłaty. Od zarobków poszczególnych obywateli nie zależy od składek.

Dla osób fizycznych i prawnych

Jest jeszcze jeden element, który wpływa na wysokość płatności na rzecz skarbu państwa. Fakt, że pewną rolę w opisanym procesie jest obywatelem przynależności do określonej kategorii osób. Na czym to polega? Każdy z nas może zostać podzielona na osoby fizyczne i prawne. Obowiązkiem państwa dla państwowej rejestracji praw (wszystkich) w pierwszej kategorii osób jest zawsze niższa niż sekundę.

Dlatego, określając wielkość nadchodzących płatności, są zachęcani do zgłaszania ich status. Płatność zostanie uznane za nieważne, jeżeli osoba zapłaci za transakcję jako legalne, i vice versa.

Obiekt jest na życzenie

Teraz trochę o specyfice rejestracji praw w transakcjach, a także kwot wypłacanych w formie opłat za transakcje państwowych. Warto zauważyć od razu – jest to prosty płatniczych. Jest możliwe, aby powiedzieć dokładnie, ile dać do określonego działania. Ostatnie zmiany odniosły skutek w Rosji w stosunku do badanej kwestii w 2015 roku. A więc w tym momencie są stare zasady.

Pierwsza sytuacja – jest to rejestracja stanu własności nieruchomości. Podczas operacji, obywatel otrzymuje certyfikat własności gruntu lub nieruchomości.

Ważne: mówimy o sytuacji, w której bez odsetek. Oznacza to, że obywatel staje się jedynym i prawowitym właścicielem.

W takim przypadku opłata za państwowej rejestracji praw do nieruchomości wynosi 2 000. To jest dla osób fizycznych. Ale prawo powinno być dla podobna operacja przeniesienia na rzecz Skarbu Państwa 22 000 rubli.

udział

Rejestracja praw własności – najczęściej operacja, która występuje w praktyce. Za to w każdym razie będzie musiał zapłacić opłaty państwowej. Ale to tylko wielkość zależeć będzie od płatnika, a także na temat sytuacji w ogóle. Ile trzeba zapłacić do skarbu państwa w ramach prywatnej rejestracji własności z wyłącznym właścicielem jest oczywiste. Ale jakie istnieją inne opcje?

Na przykład, rejestracja własności w wspólnej własności nieruchomości wspólnej w wielorodzinne. W takim przypadku obowiązkiem państwa jest zaledwie 200 rubli.

grunty rolne można również otrzymać na własność private equity. Aby to zrobić, wystarczy zebrać pewną listę dokumentów i dbać o służbie państwowej. W tej sytuacji, obywatel będzie musiał zapłacić państwu 100 $ za transakcję.

Działka ogrodnictwie i ogrodu

Można zakupić ziemię i zarejestrować ją w celu stworzenia ogrodu, na działce lub w ogrodzie willi. W takiej sytuacji wypłata tantiem do stanu absolutnie nie będzie taki sam, jak w rejestracji nieruchomości. Będzie musiał określić, które musi nabyć ziemię. I dopiero wtedy dokonać płatności.

Obowiązkiem państwa dla państwowej rejestracji praw do ziemi robi ogrodnictwo, willę lub czynności ogrodniczych kosztowałoby obywatela tylko 350 rubli.

zmiany

Czasami zdarza się, że dokumenty własności z powodu pewnych okolicznościach trzeba dokonać zmian. Faktycznie wymieniane wcześniej wydany dokument. Więc trzeba będzie uiścić opłatę stanu operacji.

Z 2015 poprawek do dokumentów na państwowej rejestracji praw do nieruchomości, a także radzić sobie z nieruchomości wynosi 350 rubli dla osób fizycznych i 1000 rubli – dla firm. Ważne jest, aby pamiętać, że żadne poważne konsekwencje lub znaczące prawnie działania zostaną podjęte.

Ale jeśli znacząca zmiana jest nadal wymagane do produkcji, płatność wzrośnie. Ponadto, zarówno dla osób indywidualnych i dla firm. Teraz zwykłych obywateli do wprowadzenia znaczących zmian prawnie trzeba zapłacić 1000 rubli dla każdego leczenia. W związku z tym, zaleca się raz wszystkich poprawek zapisanych w jednym czasie. Osoby prawne w tych okolicznościach, powinny być wymienione w skarbu państwa 4000 rubli.

Prawnicy i biznesmeni

Jest obowiązkiem państwa dla państwowej rejestracji praw jako podmiot prawny lub indywidualnego przedsiębiorcy. Fakt, że zmiana stanu prawnego wymaga również zarabianie pieniędzy w skarbcu państwowym. Do części, teraz kwota ta jest zbyt duża.

Opłata skarbowa, który jest nakładany na obywateli w momencie rejestracji osoby jako PI lub osoby prawnej – 800 rubli. Przeniesiono do niego, co do zasady, na fundusz emerytalny Rosji, gdzie jest dodatkowo wykonanie transakcji. To, ile to kosztuje, aby rozpocząć działalność w Rosji w 2016 roku.

Procedura płatności

państwowe prawa płatnik opłaty są rejestrowane niezwłocznie po odpowiedni organ przekazywanie mocy idzie od Obywatela, pod warunkiem, że kompletem dokumentów. Ale co to jest nakaz zapłaty? Wielu ludzi myśli o tym problemie.

Ordynacja podatkowa określa wszystkie zasady w tym zakresie. Mówiąc najprościej, obywatele muszą przejść do dokonywania wpłat na rzecz Skarbu Państwa. Na przykład, jeśli mówimy o pójściu do sądu, konieczne jest, aby dokonać płatności bezpośrednio do zgłoszenia roszczenia. Kiedy trzeba dokonać własności nieruchomości, fundusze powinny być wymienione przed obywatel składa dokumenty do produkcji dowodów. A jeśli trzeba zarejestrować akty stanu cywilnego, opłata skarbowa jest płatna albo w momencie składania wniosku, lub przed nim.

Gdzie przelać pieniądze

Teraz wyczyścić nakazu zapłaty i rozmiar obowiązku państwowej rejestracji niektórych rodzajów praw. Wiele osób interesuje się, gdzie będzie musiał przelać środki w konkretnym przypadku. Rzeczywiście, w Rosji nie ma organizacji, która zbiera pieniądze otrzymane w formie opłat!

Aby poradzić sobie z pytaniami łatwo. Obywatele muszą dokonać płatności na rzecz organizacji, do których się odnoszą. Oznacza to, że rejestracja praw własności do nieruchomości – w Rosreestr; o rejestrację jako PI lub podmiotu prawnego – FIU; podczas rejestracji cywilnej – rejestrator. A jeśli chodzi o wypłatę aktów notarialnych, pieniądze są przekazywane do firmy, gdzie notariusz prac.