600 Shares 5537 views

Jak zastąpić wygasłą paszport?

Gdy paszport jest uważane za spóźnione i że grozi przeterminowane o paszport? To pytanie jest na pewno podniesiony przez wielu obywateli. Każdy wie, że przez całe życie w naszych rękach odwiedzi trzy paszporty. Wydany po raz pierwszy w wieku czternastu lat i jest ważna do 20 lat. Drugi – od 20 do 45, a trzecia od 45 lat aż do końca życia. Oczywiście zasada ta istnieją pewne wyjątki – na przykład na 23, kobieta może wyjść za mąż i ma imię współmałżonka. W tym przypadku, będzie musiała zmienić swój paszport z nową nazwą, bez czekania na 45 lat.


Pobiera pierwszy paszport nastolatek 14 lat – do tego konieczne jest, aby przynieść potwierdzenie wypłaty 100 $ na formularzu rejestracyjnym, kilka zdjęć, wstawianie się obywatelstwa rosyjskiego certyfikat i urodzeń. Wielu ludzi czekać do ostatniej chwili z papierkowej roboty i przyjść do biura paszportowego byli zaskoczeni, że obywatelstwo trzeba osobno zarejestrować, nie jest przypisany automatycznie do dzieci urodzonych na terytorium Rosji. Aby tego uniknąć, należy przejść do przynieść paszporty rodziców w zarządzaniu domowym.

Paszport otrzymał w 14 lat, aby zostać zmieniona w ciągu 20 lat. Jeżeli paszport wygasł, czyli ludzie nie poprosił, aby ponownie zarejestrować w ciągu 10 dni, będzie musiał zapłacić porządek sumę do zapłaty grzywny administracyjnej. Jaka jest wielkość grzywny? Wygaśnięcie paszport będzie kosztować obywateli między 1500 i 2500 rubli. Pomimo faktu, że biura paszportowe są zwykle przepisywany minimalna kwota, tysiąc pięćset pozostają namacalny kara.

Po zmianie paszport w ciągu 20 lat dokumenty potrzebne są już inne. Konieczne jest, aby przynieść stary paszport, dokumenty, na podstawie których można podjąć piętno na swoich stronach: zaświadczenie o rozwiązaniu lub rejestracji małżeństwa (jeśli dotyczy), kawałek papieru potwierdzający rejestrację miejsca zamieszkania, świadectwo urodzenia dziecka / dzieci (dobrze, jeśli istnieje) opłata rejestracyjna paragon storublovoy i dwa zdjęcia. Wszystko to trzeba nie później niż 10 dni po obywatel miał dwadzieścia lat. Utrata ważności paszportu, który nie otrzymuje w określonym terminie zostaną uznane za nieważne.

Innym popularnym powodem do zmiany paszporty – małżeństwo. Oczywiście, istnieją przypadki zmiany nazwy oraz nazwy innych powodów – ze względu na ich dissonant lub nieatrakcyjne dla osoby, która je nosi. Ale takie przypadki są rzadkie. Utrata ważności paszportu przy zmianie nazwy – jest paszport, który nie otrzymuje w ciągu dziesięciu dni po ślubie. Ale dobrze z kobietami w tym samym czasie podjąć tylko wtedy, gdy nie stosuje się do ponownej rejestracji w ciągu miesiąca. Być może takie ustępstwa związane ze specyfiką tej chwili – wiele nowożeńcy opuścić zaraz po rejestracji w wakacje miesiąc miodowy i po prostu fizycznie nie może zrobić słuchaczowi. Jednak jest mądrzejszy, aby ponownie zarejestrować wszystkie dokumenty najpierw, a dopiero potem z czystym sumieniem, aby udać się na spoczynek.

Jeśli nadal nie spełniają określony czas, konieczne jest, aby doprowadzić do zastąpienia wygasło paszport, dwa zdjęcia, akt małżeństwa, pokwitowanie z dopiskiem na zapłatę cła państwowego. Jeśli pracownicy biura paszportowego nie jest zobowiązany do zapłaty kary – Myślę, że można łatwo się pozbyć.

Kolejny znak wiek – 45 lat. To właśnie w tym wieku jest to konieczne, aby zmienić wygasłą paszport. wymiana termin jest dokładnie taka sama, jak w latach 20 – 10 dni. I dokumenty są takie same.

Nie zapominajcie, że jeśli w wydychanym paszportu, obywatel może napotkać pewne trudności. Na przykład, nie może wystawić bilet na wycieczkę do dalekobieżnego dworca kolejowego lub muszą odłożyć przetwarzanie dokumentów na zakup mieszkań.

Paszport – główny dokument identyfikacyjny. Dlatego należy uważnie monitorować jego stan i zmienia się w czasie.