297 Shares 2730 views

Pochwy Gardnerella kobiety: objawy, przyczyny i leczenie

Pierwszy Gardnerella pochwy uważane za czynniki przyczynowe chorób przenoszonych drogą płciową. Jednak ostatnie badania pokazują, że jest częścią normalnej mikroflory pochwy.


Jednak, jak każdy oportunistycznych mikroorganizmów, może być niewygodne. To w zasadzie się dzieje, gdy pochwy dysbioza, gdy z jakiegoś powodu staje się mało korzystne bakterie kwasu mlekowego. I tworzą kwas mlekowy, który hamuje proliferację patogenów oportunistycznych.

W takich okolicznościach, kwota podwyższenia zaczyna aktywnie gardnerellas i inne mikroorganizmy, takie jak mobilinkus, mykoplazmy. Stan ten nazywany jest bakteryjne zakażenie pochwy.

Tak więc powody, dla których kobiety Gardnerella może znacząco zwiększyć swoje numery na tle spadku liczby pałeczek kwasu mlekowego, co następuje:

  • antybiotyki;
  • duża liczba partnerów lub niedawnej zmiany;
  • stosowanie prezerwatywy ze smarem lub antykoncepcyjnych z nonoksynolu 9;
  • stosowanie czopków dopochwowych, tabletek o szerokim zakresie działania;
  • antyseptyki douching.

Dziś ginekolodzy mają poważne wątpliwości co do korzystnego efektu douching. Podczas tej procedury, przemyto normalnej mikroflory w miejscu, w którym wchodzi oportunistyczne. douching również przyczynić się do powstania ciąży pozamacicznej i zapalenie przydatków.

Jeśli pochwa znacznie wzrosła liczba jego objawy Gardnerella u kobiet należą:

  • pojawienie się źle zapachu wydzieliny (zapach zgniłych ryb), są szaro-biały, wodnisty, jednorodne, nie obfity;
  • nie może być dyskomfort, pieczenie, swędzenie, zwłaszcza podczas seksu.

Oprócz tego mikroorganizmu stwarza warunki do rozmnażania innych bakterii i grzybów. Co do zasady, Gardnerella kobiety jest tylko w pochwie i szyjce macicy, więc sama błony śluzowej macicy i salpingoophoritis może spowodować. Jednak to sprzyja przenikaniu dróg rodnych bardziej groźne infekcje, w tym chorób przenoszonych drogą płciową.

Gardnerella kobiety wykryto ze specjalnym wacikiem. Ponadto obecność choroby przedstawia definicję w analizie flory „klucz” – komórki nabłonka pokryte danych i innych bakterii.

Bardzo pouczające jest analiza zasiane na zjadliwej mikroflory. To daje wyobrażenie o wszystkich bakterii w pochwie i ich ilości.

Po wykryciu mikroorganizmu w dużym mianie jest antibiotikogrammy że wybrano leków, do których jest ona wrażliwa. Podczas tej analizy jest zdeterminowany, a liczba bakterii mlekowych. Obecność problemów potwierdzone przez ich niskie miano.

W nowoczesnych laboratoriach prowadzone gardnerellas określających obecność w pochwie metodą PCR. Jednakże, ma wysoką czułość, jednak w diagnostyce choroby jest rzadko stosowane. PCR uzyskując pozytywne wyniki nawet przy obecności bardzo małej ilości bakterii w pochwie, które mogą istnieć w normie.

Do leczenia choroby zastosowania środków przeciwbakteryjnych, w tym miejscowo. Po upływie dwóch tygodni, monitorowanie badań. Podczas terapii seksualnej nie jest zalecany w pochwie.

Więc Gardnerella kobiety – jest to normą, ale ważne jest to, ile jest obecny i jest jakiś problem. Jest to zazwyczaj brązowy wzrost jest spowodowany zmniejszeniem liczby bakterii mlekowych. Głównym objawem jest nieprzyjemny zapach emisji. Często kobiety po raz pierwszy do czynienia z gardnerellezom czasie ciąży.