404 Shares 1471 views

Pot zapach amoniaku: Przyczyny i neutralizacji zapachów

Dlaczego pot pachnie amoniakiem? Przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska zostaną podane poniżej. My również powiedzieć, jak pozbyć się tego zapachu.


podstawowe informacje

Zanim powiemy o tym, dlaczego zapach potu amoniaku po wysiłku, trzeba powiedzieć, że w ogóle jest to zjawisko.

Potu jest całkowicie naturalnym procesem biochemicznym dla ludzkiego organizmu. Wraz z tym płynów ustrojowych pochodnych szkodliwych toksyn. Ponadto, ze względu na pocenie się ciała, są zaopatrzone w funkcji wymiany ciepła. Ponadto, nadmierne pocenie normalizuje równowagi wody i metabolizmu w organizmie człowieka.

Według ekspertów wybór tego płynu wzrasta znacząco w trakcie ćwiczeń (w tym po wysiłku), stres, będąc w dusznych i gorących pomieszczeniach lub na zewnątrz w lecie, pod słońcem. Jednak nawet w spoczynku stanu ludzkiego ciała przechodzi około 1 litra potu dziennie.

Perfumy

Jeśli twój pot pachnie amoniakiem, należy koniecznie zwrócić uwagę na siebie. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest to takie zjawisko wskazuje na obecność patologii. Po tym wszystkim, zapach ludzkiego potu może zmienić całe życie. Przyczyny tych zmian może działać całkowicie różnych czynników (na przykład, pewien sposób życia, jego dieta, nadużywanie uzależnień, i tak dalej).

Dlaczego pot pachnie amoniakiem? Odpowiedź na to pytanie może być tylko doświadczonych specjalistów. Nawiasem mówiąc, mówią, że takie oddzielenie często mają inne zapachy, w tym ryb, kwaśny, zgniły, a nawet miodu.

struktura

Jeśli twój pot pachnie amoniakiem, oznacza to, że jej skład jest różny od normalnego. Może to być spowodowane kilkoma przyczynami, które będziemy trochę Powiem ci później.

Podobno specjalistom w normalnych wyizolowanych pocie człowieka zawiera następujące substancje: wodę (około 90%), mocznik, chlorek sodu, amoniak, kwas askorbinowy, kwas mlekowy i kwas cytrynowy.

W zdrowej osoby, która spełnia wszystkich zasad higieny osobistej, takie rozdzielenie nie ma nieprzyjemny zapach. Jeśli pot zapach amoniaku, albo ma jakiś inny ostry i szczególny smak, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. W takim przypadku lekarz ma obowiązek powołać się badaniom lekarskim w celu uniknięcia rozwoju poważnych chorób.

Pot zapach amoniaku po ćwiczeniach: powoduje nieprzyjemnego zjawiska

Jeżeli przydział w postaci potu nabyte ostry zapach amoniaku, a następnie wzmocniony higieny, może wcale nie być wystarczające. Bardzo często ten stan wskazuje na usterkę w systemach wewnętrznych lub narządów. Aby określić dokładną przyczynę takich chorób należy skonsultować się ze specjalistą.

Rozważmy główne powody, dla których zapach potu amoniaku i teraz.

Rozwój cukrzycy

Nie jest tajemnicą, że gdy wspomniana choroba poziomu glukozy we krwi wzrasta znacząco. Tego rodzaju stan patologiczny często prowadzi do wadliwego działania gruczołów.

Jeśli pula posiada wyraźny zapach amoniaku i jest wydzielany w dużych ilościach i towarzyszy wysuszeniu błony śluzowej jamy ustnej, a przyrost masy ciała, powinno się odwiedzić lekarza i wykonać badanie krwi w celu wykrycia poziomu cukru w nim. Nawiasem mówiąc, specjalna dieta i prawidłowe odżywianie może skutecznie poradzić sobie z tym problemem.

zakłócenia hormonalne

Dlaczego pot pachnie amoniakiem u kobiet i mężczyzn? Jeśli ludzka tarczycy nie działa prawidłowo, to może brak ciała, lub vice versa, nadmiaru jodu. W tym przejawia ogromną ilość nieprzyjemnych objawów, w tym zapachu amoniaku potu wyróżnia. Nadrzędnym celem w przypadku takiego problemu jest, aby skonsultować się z doświadczonym endokrynologa.

Choroby układu oddechowego

Często zjawisko o którym mowa, przedstawia rozwój gruźlicy lub przewlekłym zapaleniem oskrzeli. Jeśli twój pot ma zapach amoniaku, a zatem towarzyszy gwałtowne kaszel, zmęczenie, osłabienie organizmu i podwyższonej temperaturze, to jest prawdopodobne, że przyczyną jej występowania są te choroby. Aby uniknąć poważnych powikłań, należy odwołać się do TB specjalisty.

inne przyczyny

Dlaczego pot pachnie amoniakiem po wysiłku? Ten nieprzyjemny Zjawisko to może być spowodowane brakiem witaminy w organizmie człowieka, B i D jest również takie stany mogą przyczyniać się do zaburzeń układu nerwowego oraz nerwic i dystonie.

Zapach potu i często zmienia się w nerwowego przeciążenia (na przykład, często konflikt warunkach stresu i doświadczenia), jak również bezsenności i innych zaburzeń snu.

Nie możemy powiedzieć, że państwo to dotyczy, może pojawić się na tle zapalenia sutka. Leczenie i diagnostyka tej choroby jest lekarz-mammolog.

Innym bardzo powszechną przyczyną zapach amoniaku potu jest stałe zużycie ostrych i kwaśnych pokarmów.

lekarstwo

Jeśli zapach amoniaku z potu w wyniku jednego lub innej choroby, to należy traktować wyeliminowanie przyczyny tego. Jeśli dana osoba jest całkowicie zdrowy, wówczas nieprzyjemny zapach z organizmu musi jedynie zwrócić szczególną uwagę na higienę osobistą. Wszakże niemoralność wywołuje silny wzrost bakterii, które są w rzeczywistości spowodować ten straszny zapach.

Zatem, zapach amoniaku potu można wyeliminować za pomocą następujących środków:

  • Wziąć prysznic lub kąpiel powinna być codziennie. W zimie, powinno się to odbywać raz dziennie, a podczas gorących i ciepłych miesiącach – co najmniej trzy razy. Należy również zauważyć, że ci, którzy są chętni do aktywnego uprawiania sportu, prysznice powinny być podejmowane po każdym treningu. W ten sposób strefy pocenia (na przykład, pachwiny, pachy, itd.), Należy bardzo dokładnie oczyścić za pomocą jakościowego i perfumowane mydło (na przykład, efekt przeciwbakteryjny). Nawiasem mówiąc, do wyboru szamponów i innych środków należy podchodzić z dużą ostrożnością. Ponieważ wiele z nich zawierają składniki, które wysuszają skórę, pozostawiając ją narażone na chorobotwórcze bakterie. Dlatego też eksperci zalecają przy użyciu wyłącznie naturalnych środków na bazie ziół i innych naturalnych elementów.

  • Po wykonaniu prysznic lub kąpiel strefy pocenie koniecznie musi korzystać ze specjalnego środka (na przykład, dezodoryzujących lub przeciwpotowych). Muszą być wysokiej jakości i hipoalergiczne.
  • ludzki odzież musi być szyte tylko tkanin wysokiej jakości (na przykład, bawełna lub len). Jest to spowodowane faktem, że tylko takie materiały są w stanie zapewnić normalną wentylację skóry i zapobieganiu i nadmierne pocenie się już przydzielone umożliwiają szybkie odparowanie wilgoci z powierzchni ciała. Kiedy nadmierne pocenie się, w tym zapach amoniaku potu nosić ubrania wykonane z tworzyw sztucznych jest niedozwolone.
  • Jeśli twoje ubrania są nasączone potu, to nie powinien iść w nim zbyt długo, bo nasiąknięta tkanina jest pożywką dla różnych bakterii. Przy pierwszej okazji, zmień spoconą koszulę na suche i czyste.
  • W lecie powinny być noszone tylko otwarte buty. Jeśli nie zamkniętych butów nie można zrobić, zaleca się nosić cienkie skarpetki, aby utrzymać stopy pocą mniej.
  • Aby wyeliminować zapach amoniaku potu należy zmniejszyć spożycie kwaśne, ostre i tłustych. Również trzeba użyć mniej alkoholu.
  • Jak można poświęcić więcej czasu na ćwiczenia fizyczne, ponieważ regularne ćwiczenia mogą pozbyć się nadwagi, poprawia przemianę materii i przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu.
  • W niektórych przypadkach, w celu wyeliminowania zapachu amoniaku potu, eksperci zalecają swoim pacjentom, aby podjąć środki farmaceutyczne, które zawierają cynk i aluminium. Według ich domniemanych takich elementów zapobiec mnożenie szkodliwych drobnoustrojów, co zmniejsza ostry zapach amoniaku z potu.

Nie możemy powiedzieć, że niektóre z tradycyjnych receptur, a także pomaga pozbyć się problemu. Na przykład, wiele osób bierze kąpiel z wywar z szałwii, olejek eukaliptusowy lub sosny, kory dębu lub soli manganu.