178 Shares 9835 views

Hipertoniczność mięśni u noworodków

Dziecko jest w łonie matki, „zwinięty” (w pozycji embrionalnej). Dlatego podczas pierwszego miesiąca życia po urodzeniu próbuje zgiąć nogi i ramiona, jak to było w łonie matki.


Nowonarodzone stóp pod odpowiednim kątem do podudziem, ręcznie montowane w szczękach, a dziecko biodra lekko rozstawione. W tym przypadku noworodka ręce i nogi stosunkowo trudno wyprostować, opór odczuwalne w jego mięśniach. Taki stan nazywany jest normotonusom (ton) w lekkim manifestacji. Opór wyższa niż uchwyty nogi przedłużające. W niektórych przypadkach stan noworodka może powodować niepokój rodziców. Gdy ta jest określana jest zbyt silny tone (hipertoniczność) mięśnie. Ten stan jest naruszenie neurologicznych. Po dotarciu do pół roku, co do zasady, dźwięk zaczyna spadać. W tym czasie, oczywiście, wymaga korekty państwa.

Sygnał połączenia wymagane napięcie mięśniowe. Przy jego pomocy jest utrzymanie pozycji i ruchów ciała. W kontekście właściwej równowagi tonu różne mięśnie zapewniają właściwą ruch ekonomiczny.

Gipertonus dziecko może przejawiać się w bardzo silnych nogach i ramionach dociskane organizmie. Prostować ich może być trudne. W tym samym wzmożone napięcie mięśni towarzyszy drażliwość w odpowiedzi na dźwięki i światło dziecka w tym samym czasie zaczyna płakać, rzucać z powrotem głowę.

Do głównych czynników przyczyniających się do rozwoju tej choroby u noworodków, to przede wszystkim zaburzenia krążenia w macicy. Zaburzenia te są często spowodowane złymi nawykami w ciąży – palenie i nadużywanie alkoholu. Ponadto, hipertoniczność mięśni po porodzie może rozwijać się w wyniku przewlekłych chorób, stan przedrzucawkowy u kobiet w ciąży, a także nieprawidłowych porodów. Każdy z tych warunków przyczynia się do rozwoju hipoksję (brak tlenu), w płodu, a w związku z tym schorzeń neurologicznych.

Hipertoniczność mięśni nie oznacza ogólny stan noworodka oraz lokalną objaw. Dlatego też, gdy lekarze mówią o nim, a następnie określić, gdzie w manifestacji silniejszy. Jeśli niewykryte lokalizacja sugeruje, że rozpoznano u hipertoniczność mięśni nóg i uchwytów.

Ustal warunek może być, biorąc noworodka pod pachami i unosząc go ponad przewijaka w pozycji pionowej. Kiedy wzmożone dziecko będzie stawać na palcach lub prim nogach. Dla dzieci, zaczął chodzić na palcach wsparcia nie jest normą.

Poza hiper, jest hipotoniczny mięśni noworodka. Stan ten charakteryzuje się zmniejszoną tonu kończyn. Należy zauważyć, że w praktyce medycznej istnieje wiele przypadków, gdy wykryty mięśni dystonii. W tym stanie, ton nóg mogą być wyższe, a długopisy – poniżej. Kiedy hipotoniczne noworodka kończyn wiotki, na przedłużeniu mało jest odporność na mięśniu lub jego całkowitego braku.

Neurolog powinien przeprowadzić badanie neurologiczne dziecka. Specjalista gdy podejrzenie może przypisać niezbędnej kontroli.

Należy zauważyć, że leczenie nadciśnienia nie wyeliminować objawy. środki terapeutyczne, mające głównie na celu identyfikację i wyeliminowanie przyczyny stanu chorobowego. Co do zasady, czynnik prowokujący jest zaburzenie krążenia. To powoduje, że powołanie leków poprawiających ukrwienie mózgu, procesów metabolicznych w tkankach nerwowych i mięśniowych.

Do korekcji masażu wykorzystywane. Procedura ta jest uważana za jeden z najwygodniejszych, skutecznych i przyjemnych sposobów naprawienia naruszenia napięcia mięśniowego u noworodków.