451 Shares 6630 views

Stopa okopowa – przykra choroba mokrych stóp i mrożone

Co robi rozpoznanie „stopa okopowa”, znany nie dla wszystkich. Większość ludzi nawet nie myśleć, że połów choroba jest bardzo prosta. Wystarczy nabyć zwyczaj chodzenia w mokrych butach i mocno w zimnie.


Diagnoza „stopa okopowa”

Stopa okopowa w medycynie, o których mowa w specjalnej formie odmrożenia stóp skóry, która jest konsekwencją długotrwałego przetrzymywania kończyn w wilgotnym i mokrym środowisku. Po wykryciu choroby jest ważne, aby szybko stopy suche i ciepłe, i zapobiec ich ponowne pomieszczeń w wilgotnym środowisku. W przeciwnym razie, choroba postępuje szybko.

w zimnych porach roku sobie mokre buty powodować silne zwężenie naczyń i zapobiega powierzchni skóry powstrzymać je zazwyczaj, co prowadzi do zakłóceń funkcjonowania tkanek.

Łapać stopa okopowa w pierwszej kolejności są ci, którzy mają wystarczająco długi okres regularnie zawiera stopy w mokrym środowisku, a tym samym podlega okresowym chłodzeniu kończyny. Podczas walk piechoty, będąc w okopach w mokrych butach, może odebrać tę chorobę. Również zatrzymać wykopu – choroba rybaków i turystów.

Jak rozpoznać chorobę – opis obrazu klinicznego

Choroba ta jest spowodowana przede wszystkim na tętnicach i zakłócenie normalnej krwi działa w nich. stóp długości i chłodzenia ich obecność w środowisku wilgotnym – pierwszą przyczyną choroby traumatyczne. Pierwsze objawy – bardzo rozmyte, uznać powagę choroby jest dość trudne na początku. Po pierwsze, nie jest postrzegane ból w stopach o nieznanej naturze i znacznie osłabić mięśnie. Można zauważyć, że spuchniętą stopę. Powłoka skóry zmienia się, sprzedawane sinica. Na samym początku choroby przystanek skóra lekko zmienia kolor i staje się biały, to jest wilgotna w dotyku, chodzi przed zimnem. Pulse jest obecny, ale jest słaby i ledwo zauważalne. Z tego urazu, przebieg choroby ma wyraźną sekwencję. Najpierw odpowiedzieć na zimne i wilgotne nerwów i tkanki mięśniowej, a dopiero po tym, że istnieją przejawy zewnętrzne choroby skóry.

Pacjenci z tej diagnozy jest powiedziane, że czują się tymczasową drętwienie w nogach, ale gdy próbuje przetrzeć skórę jest ból. Szczególnie niewygodne w nocy.

Foot wykopu – choroba, która może mieć wpływ nie tylko mniejsze, ale również kończyn górnych.

Jeśli choroba jest uruchomiony i nie jest leczona, konsekwencje mogą być rozczarowujące. Ale zazwyczaj pacjenci szukają pomocy natychmiast po wykryciu zewnętrznych oznak bólu i wyglądu nieznanym charakterze związanym z osłabieniem tkanek mięśniowych.

Stage i stopień choroby

Lekarze nazwali 4. stopień odmrożenia. Pierwszy pojawia się w ciągu kilku tygodni w regularnych noszenia mokrych butów w zimnie. Istnieją przypadki, gdy pierwszy etap pokazane jest na trzeci dzień po w zimnych i mokrych butach. Na początku choroby występują samoistne bóle w obu nogach. Szczególnie odczuwalne go w palcach. Pacjenci trudno chodzić, starają się zwiększyć tylko na pięcie. Stopa stopniowo tracą wrażliwość. Podczas kontroli na Achillesa młotek neurologiczny medyczną przy użyciu żadnej reakcji. Słabość mięśni na tym etapie nie jest spowodowany zmiany tętnic.

Po krótkim czasie, pierwszym krokiem jest zastąpiony przez sekundę. Stopa okopowa towarzyszy ciężki obrzęk nóg. Skóra na palcach zaczynają się rumienić. Zaczerwienienie może wspiąć się wyżej na mięśnie łydki.

Pacjenci z wnioskiem wsparcie z pierwszo- i drugorzędowe cechy uszkodzenia uzdrowił dobrze.

Pacjenci z trzeciego etapu urazu – rzadkość. Wszystko dlatego, że nikt nie czeka na pogorszenie czasu i odwołań do lekarzy o pomoc. Podczas trzeciego etapu, pęcherzyki pojawiają się na skórze, z którego ciemna ciecz może być zwolniony. Są one pękają, tworzą gęstą strup. Ten przejaw martwicy można rozszerzyć w szerokości i głębokości. Z czasem zamieniają się w strupki paskudnymi ranami które leczą bardzo trudne i długie.

Zatrzymaj wykop Czwarty etap jest najbardziej trudne i niebezpieczne. tkanka skóry wpływa silnie, istnieje poważne martwicy. W konsekwencji, dołącza zakażenia beztlenową i zgorzel rozwija. W tym przypadku, z wyjątkiem ludzkiej stopy i nogi jest niemożliwe.

Leczenie stopa okopowa

W zależności od stadium stopa okopowa zidentyfikowane, leczenie jest przepisywany. Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest wyeliminowanie bólu i wszystkich zaburzeń odżywiania skóry. Aby przywrócić krążenie w tkankach, przypisywanych leku. Co dokładnie – tylko rozwiązuje się z lekarzem. Nogi należy delikatnie ogrzewano, ale bez stosowania urządzeń elektrycznych i ogrzewania. Pacjent jest umieszczany w taki sposób, że ramiona są nieznacznie podniesiony powyżej poziomu główki. Jeżeli znalezione stopy uszkodzonych obszarów natychmiast wstrzykiwano surowicę przeciw tężcowi.

Pacjenci z etapu 3 i 4, podawany natychmiast reopoligljukin. Pęcherzyki nie może być otwarty, tak aby nie wywołać infekcję. Ciecz z nich może być dokładnie usunięte przez nakłucie. Jeśli gangreny, amputacji jest przepisywany.

Jak chronić się przed chorobą

Stopa okopowa – przykra choroba. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Ważne jest, aby nosić buty suche i luźne, aby uniknąć kończyny hipotermii. Nie będzie źle, aby ciągle się zmienia skarpetki. A w przypadku wystąpienia opisanych objawów do lekarza i być leczone.