434 Shares 4925 views

Człowiek kulturalny – gatunek zagrożony?

Kim jest ten człowiek kultury? Definicja tego pojęcia jest dość abstrakcyjne. Każdy, kogo zapytać, podkreślenia cech, które powinny być posiadane człowieka kulturalnego. Ale nadal, być może, spotkają się na edukacji, ofiarności, szacunku i edukacji.


Nie przypuszczam, aby mówić o Rosji, ale o niektóre regiony wiedzieć z pierwszej ręki. Więc mogę sądzić większość naszego rozległego kraju. Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, że sytuacja w Moskwie, albo tzw kulturalnej stolicy Rosji jest zupełnie inna.

Więc gdzie jest ukryty człowiek kultury dzisiaj? Trudno powiedzieć. Czy on nadal istnieje? Rozejrzyj się wokół. Co widzisz?

1. Dzieci, które od najmłodszych lat przyzwyczajeni do tabletu i iPhone, ale nigdy nie słyszałem od Puszkina czy Agnes Barto. Najsmutniejsze jest to, że wielu rodziców nie zrobił nic o nich nie wie!

2. Młodzi ludzie, którzy zamiast teatrów i wystaw iść do klubów nocnych, a nawet utracone w sieci Internetu. Chłopcy i dziewczęta żyć wirtualne życie, nie wiedząc, że istnieją również prawdziwe, a to jest o wiele piękniejsze.

3. dorosłych. Tu obraz jest dość przerażające. Kompletne wyścigu o pieniądze, sukces, kariera, etc. W naszym codziennym życiu nie ma czasu się zatrzymać i mieć czas dla siebie, swojej rodziny i świata. Weekend przekształcony w spotkaniach przed telewizorem z butelką piwa (dla mężczyzn) lub pracach domowych klasa (dla kobiet).

Więc co należy rozumieć przez pojęcie „człowieka kulturalnego”?

Zrozumiałe jest, że obejmuje edukację, co z kolei implikuje znajomość i przestrzeganie zasad etykiety. Często można spotkać takich ludzi? Co naprawdę ukryć, przyznać, przynajmniej do siebie, ty przestrzegać zasad etykiety? Oczywiście, wiesz jak trzymać widelec i nóż, dać w (prawdopodobnie) w podeszłym wieku w transporcie. A ty zawsze grzecznie rozmawiać z ludźmi?

Człowiek kulturalny kultury , zawsze i wszędzie. Nawet jeśli jego twarz będzie wlać obelgi i obraźliwe słowa, znajdzie siłę, by powstrzymać i nie reagowania w naturze. Dlatego, aby stać się człowiekiem kultury, konieczne jest przede wszystkim dużo pracy nad sobą. To również może być przypisana do edukacji. Jaki rodzaj kultury mówimy, jeżeli osoba nie zna historię poważnych zdarzeń lub nie odróżnia czasownika od rzeczownika?

W żadnym wypadku nie chcę teraz oskarżać nikogo i zniewagę. Szczerze mówiąc, ja też nie może uważać się za człowieka kulturalnego. Oczywiście, rodzice są dobrze załatwione mojego wychowania, edukacji, także w moim życiu zawsze była jednym z pierwszych miejsc, Lubię chodzić do teatru, czytać książki ( „na żywo” na papier, nie elektroniczny), ale w kontaktach z ludźmi, wyznam, nie zawsze poprawne.

Nie chcę powiedzieć banalne rzeczy, ale inni byli w czasach mojego dzieciństwa. Jakby z innej planety. Kinder, szczęśliwsza, spokojniejsza. Nie było komputerów i telefonów komórkowych. Ale ludzie mają duszę i prawdziwym życiu, nie wirtualnego. Teraz trudno sobie wyobrazić, jak żyliśmy bez internetu i telefonu komórkowego. Ale żyliśmy coś dobrego! I człowiekiem kultury w tym czasie nie było takie rzadkości, jak to jest dzisiaj. Tak więc okazuje się, że winowajcą – postęp technologiczny? Nie ma powodu, by sądzić.