631 Shares 1267 views

pamiątki rodzinne – co to jest? Co artefakty zasługują na szczególną uwagę i przechowywanie?

W dawnych czasach każdy bardziej lub mniej zamożne rodziny miał jakieś szczególne rzeczy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pamiątki szlachta – to ozdoby rodzinne, portrety przodków, który zasłynął w masywnych ramach, a także kilka unikalnych elementów dekoracyjnych, często robione na zamówienie. W rodzinach chłopskich potomkowie często przekazywane obrączki, wykonane z metali szlachetnych i po prostu coś pięknego, rzadkie lub cenne dla konkretnej rodziny. Zachowały tę tradycję dziś i jakiego rodzaju rzeczy, odziedziczoną po przodkach, zasługują na specjalne traktowanie?


Opowieści o dawnych czasach …

Historia Rosji jest interesujący i pełen różnorodnych wydarzeń. Stosunek do antyki zmian w naszym kraju, prawie każdym pokoleniu. A naprawdę starożytne przedmioty, przekazane w drodze dziedziczenia, niewiele jest w rosyjskich rodzin. Jeśli jakieś kosztowności pozostawione w pierwotnych właścicieli po rewolucji 1917 roku, w czasie ZSRR, zostały one przeniesione do muzeum, władze skonfiskowały lub sprzedawane za niewielką opłatą dobrowolną. Jednak wiele osób są wrażliwe na rzeczy związanych z niektórymi wspomnieniami. Dlatego pamiątki mają wielu z nas, często coś ciekawego (dla potomków przesyłowych) i starają się stworzyć nowoczesną rodzinę, dosłownie własnymi rękami.

Co jest reliktem?

Będziesz zaskoczony, ale jeśli zapytać kilka osób, jakiego rodzaju rzeczy dla ich rodzin są najbardziej cenne i wyjątkowe, można uzyskać różne odpowiedzi. Ktoś trzyma „szczęśliwy” babci suknia ślubna, ta druga osoba jest najbardziej dumny z kolekcji znaczków, podarowany przez ojca, trzeci dobrze zachowane cenne przedmioty ręcznie przez ponad sto lat temu. Czym jest rodzina scheda? Definicja tego pojęcia można podsumować w następujący sposób: jest to dowolny przedmiot materialny, odziedziczył między krewnymi i są szczególnie cenne dla tej rodziny. W związku z powyższym, relikwie mogą być drogie rzeczy, i bardzo tanie, ale z osobistego interesu dla posiadaczy. Często przechowywane przez lata, a nawet przeszedł potomków listów osobistych, niektórych pracach naukowych lub prac literackich.

Archiwum domu

Wielu rosyjskich rodzin w dowolnej liczbie dostępnych zdjęć przodków, niektórych świadectw i dyplomów, a może nawet nagrodzić dziadkowie, którzy brali udział w II wojnie światowej. Co zrobić z całym tym bogactwem? Przede wszystkim należy pamiętać, że zdjęcia lub wideo / audio mają pewną trwałość. Dlatego też, jeśli go wydrukować, ma sens, aby je zeskanować. Pamiętaj, aby być połączona z przypadku, nawet jeśli wydaje się wam dosyć znacząca. Koszt digitalizacji i przywracanie obrazów jest niska, ale w przyszłości, materiały te mogą pomóc znaleźć utraconych krewnych i zawsze zainteresowany swoimi dziećmi. Nawet jeśli nie wiem, jakie są pamiątki, nie bądź leniwy, aby zrobić drzewo genealogiczne. Aby to zrobić, należy skonsultować się najstarszy z żyjących krewnych, a nagrane informacje o swoich przodkach. Jeśli ten pomysł chcesz, możesz spróbować odwiedzić archiwum, złożyć formalny wniosek, i dowiedzieć się o przeszłości swojej rodziny jeszcze bardziej. Miejsce na dodatkową notebooka lub kartce papieru istnieje w każdym domu, a zebrane informacje będą niezwykle interesujące dla dzieci.

Przetwarza kufer babci

Co zrobić ze starym rzeczy? Termin problem dla wielu ludzi, którzy teraz przychodzą do dziedziczenia lub po prostu robi remont domu, badając najdalszych zakątków antresoli. Pozostawić „pamiątkę” trudno jest nawet w pełni umeblowane jednym pokoju. Podczas analizowania spadku od babci lub cioteczna babka powinna początkowo oddzielać śmieci od „nie śmieci” i zdecydować się na to, co zrobić z drugą częścią. Obecnie wiele antyków są przedmioty wykonane podczas Związku Radzieckiego, i, w razie potrzeby, mogą być opłacalne sprzedać fanom starych. Ale warto, aby pozbyć się wszystkich „bogactwo”? Pamiątki powinny być wartościowe dla jego właściciela. A jeśli chcesz pewne rzeczy pozostały z kimś z krewnych, bezpiecznie je odebrać samemu. Ale, oczywiście, od tej zasady powinny być opuszczone, jeśli przedstawione zmarłego dziadka wazonie drażni cię szczerze i nie pasuje do wnętrza. W tym przypadku, „niekochany” rzeczą jaką należy podjąć, aby w kraju lub dać komuś z rodziny.

Jak przechowywać pamiątki rodzinne?

Miejsce na specjalne rzeczy związanych z historii rodziny, jest w każdym domu. Jeśli masz coś cennego dziedzictwa i rzadko stosowane, najlepszym rozwiązaniem do przechowywania – wynajem bezpieczne lub komórkę bankowego. Przedmioty, które są mało prawdopodobne, aby być zainteresowani potencjalni włamywacze i może być używany w domu, można przechowywać na powołując się w swoim mieszkaniu. Nie zapominaj, że wazony, naczynia, obrazy, ciekawe rzeźby – wszystkie te przykłady są również pamiątki rodzinne. Jeśli masz zdjęcia dziedziczenia, listów, a niektóre małe rzeczy, które po prostu wolą przechowywać i czas do przeglądu od czasu do czasu, to ma sens, aby zebrać wszystkie kosztowności w jednym dużym oknie.

Zapisz historii dla potomnych: archiwum własnymi rękami

Pomimo szacunku dla pamięci o przodkach, wiele osób są dziś najbardziej cenione i ciekawą historię wydarzeń z własnego pokolenia. Obecnie modne jest prowadzić nowoczesne archiwum. Na przykład, wiele par zachować własne pamiątki rodzinne, na przykład zbierać bilety na różne imprezy, odwiedził razem lub drukowanie zdjęć z wakacji. Dlaczego nie poświęcić czas na tak ciekawym hobby, jeśli jesteś zainteresowany? Nie fakt, że ten zbiór artefaktów będzie interesująca dla swoich dzieci, ale warto spróbować i tak. Różnorodność pamiątki, zdjęć, obrazów ultrasonograficznych i probówek ze szpitala pojawiają się w każdym porodzie rodzinnym dziecka. Można też trzymać takie rzeczy w oddzielnym oknie lub albumu, a oni będą interesujące dla dorosłych dzieci, kiedy rodzą swoje dzieci.