383 Shares 1062 views

Asymetria twarzy: cienka linia pomiędzy normalności i patologii

Przyrody nie ma idealnie symetryczne „rzeczy”, odnosi się to również do ludzkiego ciała, który charakteryzuje się także własne specyficzne cechy i różnice. Dobrym potwierdzenie tego ramienia, z których jeden jest obdarzone większą pojemność (zdolność dobrze pisanie, farby) od drugiej, i wizualne zatrzymania różnica wskazuje również asymetrii składników organicznych. Jednak powyższe przykłady są rodzajem normy, natomiast asymetria twarzy jest często głównym czynnikiem poważnych zaburzeń psychologicznych i fizjologicznych.

Jednak jest tu i poczuć cienkiej linii o normie i patologii, jako w pełni symetryczne twarze są praktycznie nieobecne w naturze i łatwe do złamania zwykłe proporcje wchodzą w zakres tego, co jest dozwolone, a odbiera harmonijnego zwany „indywidualny wizerunek”. Stało się powszechne, gdy po prawej stronie twarzy z nieco szerszymi ostrych rysach, lewa połowa ma kształt rozszerzony w osi pionowej i ma miękkie, gładkie kontury. W związku z tym wielu ludzi, znając cechy własnej twarzy, starając się bardziej pozytywnie na fotografii. Jednak jest całkiem obiektywna pytanie, kiedy coś takiego uznać za nieprawidłowe?

Tu istnieją wyraźne wskazania medyczne, które muszą być brane pod uwagę. Co rozumie się: zdiagnozowano nieprawidłowy asymetrii twarzy tylko wtedy, gdy jest to naruszenie zwykłych proporcjach wizualnych równą 23 mm do pomiaru liniowych i 3-5 stopni w współrzędnych kątowych.

Bardzo interesujące zjawisko asymetrii twarzy, z przyczyn, które mogą być bardzo różne. Tak więc, w nauce zidentyfikowano 25 czynników, które powodują tę anomalię. Ważne jest, aby zrozumieć, że asymetria na twarz może być wrodzona, które jest spowodowane przez specyfiki charakterystyczne struktury czaszki, lub nabytych nastąpiło na tle choroby postępującej. Jeśli mówimy o postaci wrodzonej, ważką znaczenie jest tu czynnik dziedziczny, a także patologia rozwoju płodu. Po urodzeniu takich objawów może pozostać niepozorny, a czasem wręcz przeciwnie, dają w obliczu poważnych wad. Mając to oczywiste, to dlaczego istnieje asymetria twarzy zostały utworzone przez organizm?

Głównymi powodami są różne choroby, takie jak zapalenie nerwu twarzowego, niewyraźne widzenie, choroby zębów, kręcz szyi u dzieci i może występować w operacjach tła, zawałów serca i udarów mózgu. Ponadto, nie wyklucza jego własne mimiki. Jak wiecie, każdy zdominowany jest przez niektórych nawyków twarzy, na przykład, mrużąc jedno oko, podnosząc jedną brew, uśmiech wygięte w jednym kierunku, co również może w końcu rozwinąć nieodwracalne asymetrię twarzy, dlatego należy niezwłocznie wyeliminować takie „niebezpieczne” grymasy.

Naruszenie tych proporcji nie zawsze wymaga udziału specjalistów, bardzo często pacjent może skorygować zniekształcenia twarzy własne za pomocą prostych ćwiczeń i masażu na twarz, co znacznie przyspiesza i wzmocnienia mięśni mięśnie twarzy. Wiele pań korzystne maski zręczny makijaż i dobrze dobrana fryzura, jednak w przypadku poważnych naruszeń fizjologicznych potrzebujesz porady doświadczonego pracownika opieki zdrowotnej. Jeśli zdiagnozowano asymetrię twarzy, leczenia, a przede wszystkim to, aby określić przyczyny, a następnie w jego bezpośredniej eliminacji. W skrajnych przypadkach można odwołać się do chirurgii kosmetycznej usługi, które w tej sytuacji może zdziałać cuda w krótkim czasie pozbyć się takich anomalii jak asymetrii twarzy.