195 Shares 6898 views

Dlaczego topionego palce? Skondensowane palce noworodka: przyczyny

Dobrze, jeśli dziecko rodzi się zdrowe! Ale czasami rodzice są zaskoczeni, że to dziwne i wady. Weźmy, na przykład, skondensowane palce noworodka. Przyczyny tej choroby czasami mogą być wyjaśnione przez fakt, że w ich rodzinie nazywa się specjalny znak jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, ale czasami zrozumieć, co spowodowało rozwój wady, jest dość trudne. To jest syndaktylii (fuzja palców kończyn górnych lub dolnych), i dlaczego rozwija i będziemy rozmawiać w naszym artykule.

Syndaktylii nie jest powszechne

Dostępne u dziecka skondensowany palcach i dłoniach są stałe stosunkowo rzadko – w jednym przypadku na 2-3 tysięcy noworodków. A dziewczęta znajduje się 2 razy rzadziej niż chłopcy. Bezpiecznikami są głównie 2 i 3 palce lub środkowego i serdecznego palce na dłoni. Najczęściej ta fuzja nie boli stawów i ścięgien, co tylko problem kosmetyczny.

A jeśli palce są zwykle poddawane rozdzielaniu chirurgicznej, stopy często nie dotykać, nie widząc defekt w szczególnych przeszkód w rozwoju dziecka (takie naruszenie reguły nie zakłócać normalnego chodzenia). Jednak w obecności syndaktylii w 60% tych dzieci najczęściej występujących na innych wad wrodzonych kończyn – deformacja stóp, rzekomy, zniekształceniu, etc …

Skondensowane palce noworodka: Powoduje Patologia

Co powoduje pojawienie syndaktylii? Faktem jest, że palce u rąk i nóg dziecka nakładana na 4-5 tygodniu ciąży, kiedy matka zazwyczaj nie ma pojęcia o tym, ale ponieważ nic nie ogranicza się. Stąd istnieje duże prawdopodobieństwo, że płód może mieć wpływ na zagrożenie – .. rentgenowskie, antybiotyki, alkohol, palenie tytoniu, itd. Nie można wykluczyć ryzyka poważnych konsekwencji dla kobiety ciężarnej i płodu od chorób takich jak grypa, świnka czy syfilis.

I najczęstsze przyczyny, że noworodek skondensowane palce odnosi dziedziczności, która jest przekazywana z rodziców na dzieci.

Nawiasem mówiąc, gdy wykryje syndaktylii dziecko nawet łagodne, to koniecznie musi być badane na obecność genetycznych i chromosomalnych zespołów (zespół Aperta, Polska lub Edwards), w którym fuzja palców jest objawem poważnych wad dziecka.

Nawiasem mówiąc, w praktyce lekarskiej zaobserwowano również przypadki nabytych zrostów palców w wyniku chemicznej lub termicznej pędzlem spalić lub pieszo.

O tym, co zrobić, gdy niemowlę topionego palce i ręce, zostaną omówione później, ale teraz trochę teorii.

Sklasyfikowane jako patologii

W medycynie, patologia traktowane przez nas są klasyfikowane w zależności od stanu kości i stopień koalescencji. Tak więc, według postaci miękkich zrosty tkanki syndaktylii i kości, a największa fuzja – kompletne i niekompletne.

W zależności od tego, jak to jest skondensowany palców lub dłoni syndaktylii jest:

  • błoniaste skóry – między palcami posiada membranę skóry (ten typ patologii jest najbardziej proste);
  • Skóra – między palce grubą skórę do podstawowych tkanek miękkich, najczęściej na całej długości palców;
  • kostnego – fuzja następuje w poziomie paliczków, mają tendencję do słabo rozwiniętych lub odkształconym;
  • uprawowy – istnieje kilka rodzajów syndaktylii (formularz ten jest uważany za najbardziej trudne do wyleczenia).

diagnoza syndaktylii

Zazwyczaj syndaktylii pokaz w pierwszych godzinach życia noworodka, gdy patrzy się z jego neonatologa. Jeśli dziecko jest połączone palce, to kwestia konieczności zabiegu jest zazwyczaj nie warto rozpaczliwie, a rodzice mają możliwość rozważyć plusy i minusy zabiegu.

Aby mieć pełny obraz patologii, dziecko powinno pokazać chirurga dziecięcego i uczynić rentgenowskie stóp w dwóch projekcjach. Pozwoli to określić charakterystykę wady i stan kości i stawów dziecka.

Jak syndaktylii

A jednak, bez względu na to, dlaczego bezpiecznikami palce, jedynym sposobem leczenia tej choroby jest zabieg chirurgiczny.

Optymalny wiek dla tego dzieciaka – 4-5 lat. Jednak w takim przypadku, jeśli podłączonych terminali paliczków, operacja jest najlepiej zrobić przed osiągnięciem wieku jednego roku, w celu uniknięcia nierównomiernego wzrostu palców i ich deformacji.

Operacje naprawcze syndaktylia podzielono na 5 grup:

  1. Łatwo wyciąć z błoniastą szew.
  2. Rozwarstwienie z plastyki skóry z tkanek miejscowych.
  3. Rozwarstwienie skóry z tworzyw sztucznych z wykorzystaniem polnosloynogo lub podziału przeszczepu skóry.
  4. Rozwarstwienie skórę przy użyciu w połączeniu z tworzywa sztucznego (z użyciem wolnego autotransplantanty lub tkanek miejscowych).
  5. Działanie w kilku etapach, w tym kości, ścięgien, mięśni i przeszczepu skóry.

Które z poniższych działań będzie najbardziej optymalny, lekarz zadecyduje, biorąc pod uwagę charakter i form patologii.

Okres pooperacyjny: jak topionego palca?

Po okresie rekonwalescencji operacja odbywa się zwykle w domu. Kończyn w tym czasie potrzebuje odpoczynku (w ciągu miesiąca). Konieczne jest przeprowadzenie wszystkich zaleceń lekarza, zapewnienie odpowiedniej opieki dla ran pooperacyjnych.

Im zmniejszyć stan zapalny i pozbyć się blizn, Salve „Dermazin” lub żel „Kontraktubeks”, a po około 7 tygodni, w zależności od lekarza, zaczynają uczęszczać fizjoterapii. Nawiasem mówiąc, trochę czasu z tym nie warto – niech rany chirurgiczne leczyć prawidłowo, tak aby nie powodować bólu dziecko podczas nowych procedur.

W niektórych przypadkach, również powoływany i noszenie gorsetów turbokasta że działająca na palcach skondensowanych stawy. Na początku (w ciągu miesiąca) nosić je stale, a następnie umieścić na tylko podczas snu.

Należy zauważyć, że zgodnie z wszystkimi wymogami będzie szybko zapomnieć o problemie badamy (dziecka skondensowane palce). Pacjent odzyska dość szybko i bez komplikacji.

perspektywy

Pomimo faktu, że przypadki syndaktylii w naszych czasach wzrasta tak, że naukowcy nie znajdą wystarczającego wyjaśnienia, rokowanie tej choroby jest przede wszystkim korzystne. Nowoczesne metody leczenia mogą pozbyć się wady, przywracając wszystkie funkcje dłoni lub stóp i korygowanie deformacji palców.

Jeśli dziecko jest połączone palce na nodze lub ramieniu, operacja umożliwia normalne tworzą przestrzenie między palcami utrzymując ruchomość stawów i wrażliwość palców pacjenta. Oznacza to, że aby uwolnić go od wszelkich trudności związanych z syndaktylii.

Czy muszę mieć operację w syndaktylii palcach

Prawie zawsze, rodzice muszą znaleźć swoje problemy dziecka z palce zaczynają domagać się natychmiastowej operacji. Ale jeśli topionego palce i naprawdę może dostarczyć nie tylko estetyczne, ale również problemów fizycznych, w sytuacji, gdy nie jest to wada w nogach, zwłaszcza jeśli twoje palce nie są zdeformowane i normalnie zginać, można to zrobić bez zabiegu.

Jeśli kobieta ma topionego palce może spowodować wiele negatywnych emocji, aż do niechęci do noszenia otwarte buty lub chodzenie boso na plaży, to nadal istnieje i nie będzie w dziecku, co do zasady, takiego problemu, oczywiście, z właściwym nastawieniem do niego. Wielu ludzi żyje bez odczuwania dyskomfortu ze skondensowanych palców na nogach. A dla niektórych jest nawet specjalny znak i oryginalna skręcają. Jak widać, wszystko zależy od tego, czy zaakceptować siebie takim, jakim jesteś.