122 Shares 8112 views

Jeśli ból pleców – co zrobić, aby złagodzić ból

Ból pleców jest zaznajomiony zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wpływa to zarówno pracowników jak i pracowników. To sprawia, że nie ma wyjątków dla nikogo.


Zdaniem ekspertów, w ciągu ostatniej dekady ubiegłego wieku, 2 mld USD. Człowiek, który, jeśli ból pleców, że nie próbowali dowiedzieć się od lekarzy, zwracając się do nich o pomoc.

Dlaczego z powrotem boli?

Czy to możliwe, aby uniknąć bólu pleców? Jeśli ból pleców, co zrobić i trzeba iść do jakiegokolwiek specjalisty? Zwykle ból jest przepuklina dysków lub skurcz mięśni grzbietu, chociaż niektóre choroby narządów wewnętrznych i może powodować ból w plecach.

Co można zrobić, aby złagodzić ból

Istnieją cztery czynniki, które powodują stan, w którym dana osoba twierdzi, że on przeczesał do tyłu, co zrobić w takiej sytuacji: do walki z przyczyn bólu w dolnej części kręgosłupa – słaby mięśni, otyłość, zła postawa ciała i stres.

Negatywny wpływ zakorzenione przyzwyczajenia nieprawidłowo podnosić ciężary, stojącej i siedzącej. Siedzący tryb pracy i długich przejazdów zwiększać ryzyko wystąpienia bólu pleców.

Ponieważ istnieje bezpośredni związek między prawidłowej postawy i silne mięśnie pleców i brzucha, można traktować się z powrotem, cały czas pracuje na dobrej postawy. Lekarze doradzają, jeśli ból pleców, że pacjenci ci zrobić: naprawić postawy, lub w czasie, zapoznanie się, zła postawa doprowadzi do zmian w strukturze stawów, ich łączenia i przedwczesnym starzeniem.

Jakie leczenie jest skuteczne

Jeśli ból pleców, co robić i jak należy traktować oczywiście rozwiązuje się z lekarzem. Będzie ona określić przyczynę i przepisać, co do zasady, leczenie zachowawcze – ciepło, leżenia w łóżku, masaże i specjalne ćwiczenia, które odbędzie się po ostrym okresie. Leki często stosowane przeciwzapalne i przeciwbólowe. W Stanach Zjednoczonych, długotrwałe stosowanie leków określane jako jedną z przyczyn bólu pleców z powodu skutków ubocznych leków.

Jak można zapobiec bólowi

Porady dla tych, którzy nie chcą, aby ponownie chwycić tyłu, co robić w zapobieganiu bólu pleców:

• Podczas podnoszenia ciężaru, nie rób żadnych gwałtownych ruchów. Lepiej usiąść zamiast gięcia.

• Nie wahaj się zadzwonić do kogoś o pomoc, jeśli trzeba podnieść coś ciężkiego.

• dużym obciążeniem ponieść lepiej oburącz przed nim, trzymając ciało niż w jednej ręce. Korzystnie nosić ciężarów w dwóch workach, równomierne rozprowadzenie ich wagę każdej strony.

• Użyj torbę na kółkach lub składanym telejnoj czy udać się na wycieczkę. Lekki bagaż nieść w plecaku.

• Zachować zwyczaj dostarczania ładunku z bagażnika samochodu, najpierw przesunąć go bliżej do niego, a potem tylko podnieść.

• Jeśli trzeba schylić (zetrzyj kurz pod meble, etc.), stoją na jednym kolanie, a nie gwałtownie przechylił. Jeśli nadal masz zginać, a następnie postawić na coś ręką.

• Praca w ogrodzie, jeśli to możliwe zrobić na kolanach.

• Ćwiczenia na plecy powinny być wykonywane regularnie przez 15 minut każdego dnia. Starsze i gimnastyka dla pleców jest to konieczne, ale trzeba wybrać bardziej zrelaksowanym ćwiczenia.

• Należy zachować ostrożność podczas tankowania łóżko. Jest lepiej, jeśli się na łóżku, jedno kolano i pochyla dłoń, niż pochylić się do przodu.

• Podczas jazdy w samochodzie okresowo przestać odpocząć i zadbać, by położyć pod poduszkę w talii, jeśli niewygodne oparcie fotela samochodowego.

• Jeśli trzeba uruchomić na twardą powierzchnię, użyć odpowiedniego obuwia sportowego.

• Wstając z krzesła lub kanapy, należy przyjąć ją powoli. Kładzie poduszkę do siedzenia komfortowo.

• Dla siedzący tryb pracy musi być wygodne dla tylnym siedzeniu. Okresowo wstać i iść z nim.

• chude nad szufladami nie jest zalecane, to lepiej to zrobić, siedząc na krześle.

• Dla tych, którzy noszą buty na wysokim obcasie, wskazane jest, aby podjąć w miarę możliwości z wygodnym wymiennych butów.

Dlatego też, w celu uniknięcia bólu pleców, powyższe zasady muszą być przestrzegane.