791 Shares 7135 views

Choroby zwierzaki Grzybica u kotów

Grzybica u kota – to bardzo nieprzyjemna choroba zakaźna, która grozi utratą wspaniały puszysty płaszcz ogoniastych zwierzętami. Grzybica objawia się uszkodzeń skóry i skóry głowy patogenów grzybowych.


Grzybica u kotów występuje w związku z przeboju na futra grzybów chorobotwórczych. W tym przypadku skóra rozwija dermatomitsetami. Grzybowe to bakterie, które są widoczne tylko w powiększeniu pod mikroskopem. Wyglądają jak cienkie nici. Ale, w przeciwieństwie do innych grzybów, w tym gatunki nie jest rozgałęziony na końcach. On rozprzestrzenia się od zwierzęcia do zwierzęcia poprzez zarodniki, więc możliwe jest zakażenie, nawet jeśli nie ma bezpośredniego kontaktu z zakażonym zwierzęciem. Dermatomitsetami istnieją dwa rodzaje: Trichophyton i mikrosporony. Co do zasady, rozprowadzane wśród kotów na sekundę.

Więc grzybicy grzybicy u kotów powodować mikroorganizmów grzybiczych. Są bardzo oporne na traktowanie ciepłem i zachowane nawet po spadku temperatury do 100 ° C. Najczęściej zwierzę zarażone po kontakcie z zakażonym powierzchni. Może to być nawet buty gospodarza. Największe stężenie drobnoustrojów obchodzony jest na obręczach przybory do jedzenia i mebli wykonanych z tworzyw sztucznych i drewna. Również niebezpieczne są kanapy zwierzę. Istnieje również nośników pośrednich. Oczywiście, mówimy o gryzoniach.

Nie można zaprzeczyć, że grzybicy częściej można zauważyć u kotów bezdomnych, ale to nie znaczy, że dom kot jest w pełni chroniony przed chorobą. Przede wszystkim, zwierzę jest zagrożone, która nie prowadzi się kontroli nad higieniczny. Zwykle jest wiele urazów i uszkodzeń skóry, co skutkuje zmniejszonymi obrony immunologicznej. Chore i może zwierzęta, które często są pozostawieni sami sobie i mają nieograniczony dostęp do ulicy. Ryzyko i rasowy kot, zwiedzanie wystawy.

Grzybica u kotów jest niebezpieczny dla ludzi. Po kontakcie ze zwierzęciem pacjenta niezwykle wysokie ryzyko infekcji. Najlepiej jest realizować w miarę możliwości terminowego izolowania zwierząt i natychmiast przystąpić do leczenia. Zakażenie w rozwoju odgrywa bardzo ważną rolę. Grzybica jest dość długi okres inkubacji ukryty. To może trwać do 30 dni. Przez cały ten czas zwierzę jest potencjalnie niebezpieczne. Potem przychodzi trudny okres wysokości choroby. Jednocześnie nie jest kot cierpi na częściową utratę włosów. Właściwie pierwszy sygnał alarmowy może przyjmować wygląd tych ognisk na puszystą kociej sierści. Wydaje się, że futro jest ogolił całkowicie lub dotykaniu zjedzone. Później ból plamy pokryte szarym rozkwicie, który będzie składał się z bardzo małych skalach. Im dłużej zwierzę pozostanie nieleczona, tym większa będzie zmian. Najbardziej narażone miejsca na zwierzę ciała – głowa, nogi i ogon. Dotknięte obszary swędzieć nieznacznie. Jeśli nie wiesz jak to wygląda grzybicy u kotów, zdjęć prezentowanych w tym artykule wyraźnie pokazują to.