367 Shares 1028 views

Galaretki owocowe Przepisy

Przygotuj świąteczny stół – to zawsze wielka odpowiedzialność dla gospodyni. Czekają na gości, dobra gospodyni uważa menu z góry, wybiera receptur dań gorących i sałatki, przekąski i wypieki.

Często przy stole zadowoli nawet małe smakoszy. wymyślić menu szczególnie trudne dla dzieci. Potrawy powinny być nie tylko smaczne, ale także piękne, aby wzbudzić zainteresowanie dzieci i obudzić ich apetyt.

Najtrudniejszy element menu może być deser. Standardowe ciasto ciekawe tylko kiedy dzieci dmuchanie świeczki. A potem dzieci się nudzą przy stole, otkovyrnuv plasterek lub dwa ciasto kawiarnią. Prawdziwe zbawienie może stać lody i galaretki owocowe. Receptą galaretki jest bardzo proste. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na to artystyczne specjalności projektowanie.

Aby przygotować galaretkę można stosować rozmaite owoce i jagody. Będzie to szczególnie istotne cytrusowe: pomarańcze, mandarynki. Nadaje jak jabłka, gruszki, śliwki, morele. Szczególnie galarecie otrzymano z wiśni, truskawek, żurawiny i rodzynek.

Jako podstawę do deseru mogą być wykorzystane jako świeży sok i zakupu. Doskonały kompot lub syrop z konserwowanych owoców i jagód. Ale w galarecie dla dorosłych może być dodany do wina i likiery. To daje specjalny pikanterii do naczynia.

Gotowanie z galaretki owocowe. przepis

Aby przygotować deser przepis może ulec zmianie w zależności od używanych owoce i jagody.

Ogólne zalecenia i proporcje są następujące:

Aby przygotować galaretkę 5 porcji owoców i jagód półmisku, musimy:

  • Sok lub kompot (jabłka, malin, wiśni) – 600 ml;
  • 300 g owoców (typ 3-4, mogą być stosowane w równych proporcjach);
  • 1 saszetka żelatyny.

Rozcieńczyć żelatynę w małej ilości soku lub soku, otrzymując masy galaretowatą konsystencję. Następnie dodać pozostałą sok lub kompot. Możesz dodać cukier, jeżeli wybrany sok nie jest wystarczająco słodka. Podgrzewa płyn do całkowitego rozpuszczenia się żelatynę. Następnie rozdzielić owocowa dla rozdrobnionych okularów lub miski lodów i wylewania Otrzymaliśmy syropu. Pozostawiono do schłodzenia w lodówce przez 5 godzin.

Jeśli chcesz umieścić na spodek galaretki, forma powinna być lekko parzona, następnie wsuwa galaretka łatwo.

Jeśli gotujesz tylko galaretka z jabłek, żelatyna nie mogą być wykorzystywane w ogóle lub bardzo niewiele do dodania. Wynika to z faktu, że charakter Jabłka są bogate w pektyny. Pektyna – naturalny zagęszczacz. U jego podstawy jest, na przykład, to naturalne jabłko marmolada. Oczywiście, jeśli są przygotowania deseru dla najmłodszych, to lepiej zrobić bez żelatyny, lub zminimalizować ilość i używać soku jabłkowego. Sok jabłkowy jest po prostu dobry zagotować z cukrem i ostudzić.

mandarynki galaretki

uzyskano szczególnie smaczne pikantne i galaretki owocowe, których receptura zawiera cytrusowych. Najlepiej nadaje pomarańcze lub mandarynki.

Miąższ mandarynki zmielić i wymieszać z miodem. Zamiast soku można użyć syropu z konserwowanych mandarynek. I można przygotować wywar skórki i miąższu mandarynki, zmieszany z żelatyny i cukru. Zmieloną papkę wlać bulionu do odbierania i umieścić do ostygnięcia. Galaretka z owocami (przepis dla dorosłych), można dodać likier cytrynowy lub pomarańczowy.

Zamiast form i okulary mogą być stosowane półkolisty miskę mandarynka lub skórki pomarańczowej, który jest wypełniony galaretki. Nawiasem mówiąc, te formy suszonej skórki jest bardzo piękny wygląd z galarety w kontrastującym kolorze, na przykład wiśni.

Berry galaretka. żurawina

Cranberry galaretka To może być nie tylko smaczne, ale również bardzo przydatne. W tym celu przygotowuje się syrop z cukru i wymieszać z żelatyny, jak określono w recepturze, a następnie wlać do soku z żurawiny. Zatem wszystkie witaminy zostaną zapisane, a na stole trzeba będzie niezwykle jasny i zdrowy deser.

Takie wspaniałe desery będzie w stanie zadowolić nie tylko dzieci, ale także dorosłych, obojętny na słodkim stole.