314 Shares 2151 views

Amerykańscy raperzy: Dr. Dre, Eminem, 2Pac

Siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku były naznaczone nadejściem i popularyzacji nowego kierunku muzycznego – rap. W slumsach Nowego Jorku, który ze strasznej nienawiści do wszystkiego, co jest walcowanych taksówkarz Martin Scorsese, on pochodzi „street music”. Teraz amerykańscy raperzy są znane w całym cywilizowanym świecie. Oni dosłownie podnieść do rangi bohaterów i idoli, ich zapisy są platyna i sądowych – rutyna. W tym artykule opiszemy trzech muzyków, które miały ogromny wpływ na hip-hop.


Dr. DRE

Dre jest jednym z najbardziej udanych raperów, beatmaker i producentów w muzyce dzisiaj. W swoim studiu rejestrowane takich raperów jak Eminem, znane 50 procent, Xzibit, 2Pac i innych. Według magazynu „Forbes”, roczny dochód z jednego z najlepszych producentów naszych czasów jest około 15 milionów dolarów. Pierwszy album «The Chronic» muzyk stał się trzy razy platyna w USA i napędu „2001”, wydany pod koniec ubiegłego wieku, zrealizowane w Stanach Zjednoczonych, kanadyjskich, brytyjskich i wykresów, a także pokrył się platyną. Wielu amerykańskich raperów zawdzięczają swoją popularność do tej osoby. Słusznie Dr. Dre może być uważany za ojca współczesnej muzyki hip-hop.

Eminem

Jednym z najbardziej znanych, i mówił o kontrowersyjnych postaci w rap. W tamtych czasach, gdy Internet nie był jeszcze tak rozpowszechniony, a gatunek ten był daleko od szkoły klasy średniej, czarne amerykańskich raperów, a wśród nich pochodzi tej subkultury, nie wolno było sobie biali. Eminem jest jednym z nielicznych wyjątków od tej chwili. To on udowodnił, że amerykański raper, on jest biały lub czarny, może sprawić sobie drogę do sukcesu. Począwszy od walk rap stał się właścicielem trzynastu „Grammy” i otrzymał statuetkę „Oskara” na ścieżce dźwiękowej do filmu „8 Mile”. Eminem jest najpopularniejszym raperem, według większości czasopism. Tak więc w 2008 roku magazyn Vibe uznała najlepszy wykonawca w białym świecie. Eminem jest Michael Jackson ze świata hip-hopu.

Oprócz twórczości muzycznej, amerykańskich raperów, a także zaangażowany w działalność charytatywną. Na przykład, Eminem zorganizował fundację pomocy dzieciom w niekorzystnej sytuacji w Michigan.

2Pac

Tupac – to się symbolem nie tylko wśród społeczności hip-hop, ale dla całej muzyki pop. W tej chwili, sprzedając ponad 75 milionów egzemplarzy swoich albumów. Amerykańscy raperzy zawdzięczają wiele do niego, ponieważ, oprócz muzycznej karierze, Tupac i zaangażowani w działalność społeczną. Wszystkie teksty rapera oparciu o trudnościach życia w slumsach, przemocy i rasizmu. Jako osoba publiczna Tupac zmagał się z problemami behawioralnymi: narkomanii, alkoholizmu, przemocy i konfliktów społecznych. Na początku września 1996 roku, po kolejnej próbie, Tupac został zabity. Zabójca nie znaleziono do tej pory. Po śmierci został poddany kremacji, po którym część jego prochami została wędzone trawą jego przyjaciele.

Znane amerykańskich raperów, liście, że z każdą dekadą rośnie, wykonane ogromny wkład nie tylko w kulturze muzycznej Ameryki, ale także na całym świecie.