247 Shares 3663 views

HTC Desire SV: zdjęcia, cena i specyfikacje

Tajwański producent technologii HTC niedawno nie cieszy się z użytkowników, a tym samym ponosi straty. W konkurencyjnym środowisku nowoczesnych technologii jej koreańscy konkurenci są bardziej korzystni. HTC zmuszony jest do regularnych eksperymentów, z których jednym jest smartphone Desire V, który obsługuje dwie karty SIM.


Jednak działanie tego urządzenia nie było najlepsze, zwłaszcza na tle dość wysokiej ceny. Dlatego też w 2012 roku firma wprowadziła nowy telefon HTC Desire SV. Obsługuje również dwie karty SIM i ma dużo bardziej atrakcyjne funkcje, mianowicie ma większy ekran, procesor o dużej wydajności i zwiększoną ilość pamięci RAM.

HTC Desire SV Najważniejsze funkcje

Ulepszony model ma lepszy procesor (Snapdragon S4 Play), a także zupełnie nowy rdzeń grafiki. Pamięć telefonu to 4 gigabajty i jest rozdzielana w następujący sposób:

 • 256 MB pamięci operacyjnej;
 • 1232 MB – pamięć danych użytkownika;
 • 1128 MB – wbudowana pamięć urządzenia;
 • 958 MB – Android + Sense.

Niejasne jest zmniejszenie możliwości aparatu do poziomu 800 x 480 (z tym, że jest to 8-megapikselowy). I to na tle faktu, że zwolnienie na ten czas przygotowywał tańsze Fly IQ440 i Samsung Galaxy S Duos, których zwolennikom towarzyszył wzrost działalności marketingowej firmy.

Rozwiązania projektowe dla smartfonów

W kolejnych sekcjach omówimy HTC Desire SV. Przegląd telefonu najprawdopodobniej zacznie się od jego wyglądu. Oficjalny kolor inteligentny jest czarny, ale jest też jaśniejsze pomarańczowe rozwiązanie sprawy, które wraz z brakiem takiej możliwości wśród konkurentów odgrywa w ręce producenta tajwańskiego.

Design HTC Desire SV wyróżnia się szczególnie: naroża są zaokrąglone, część boczna jest ukształtowana przez trapez, tylna strona jest wypukła. Przednia część smartfonu jest wykonana przy użyciu szkła hartowanego Gorilla Glass 2. Na górze znajduje się gniazdo głośnika, a także rowki dla czujników zbliżeniowych i oświetleniowych, a także wskaźnik zdarzenia. Poniżej znajduje się ekran, na którym są trzy aktywne klawisze dotykowe: Menedżer aplikacji, domowa i tylna. Odległość między nimi pozwala na wygodne użycie.

Lewa strona smartfona bez klawiszy, po prawej – dwustronny klawisz głośności, który można łatwo chwycić z powodu rowka w środku.

Dolna część urządzenia zawiera złącze Micro-USB, które służy również do ładowania urządzenia, a także mikrofonu. Górna część jest oznaczona przyciskiem zasilania i gniazdem słuchawkowym. Przycisk zasilania nie pasuje do ergonomii urządzenia, ponieważ jest on zgodny z obudową, co może komplikować wyszukiwanie.

Wszystkie złącza i klucze są umieszczone na grafitowym plastiku. Tylny panel telefonu jest wymienny i wykonany z miękkiego plastiku. Na górze znajduje się aparat 8-megapikselowy i lampa błyskowa LED. Logo producenta znajduje się w centrum smartfonu, u dołu – otwory głośnika multimedialnego z logo Beats Audio.

Pokrywa jest usuwana w pobliżu złącza Micro-USB. Po usunięciu tylnej powierzchni można zainstalować lub wymienić karty MicroSD i karty SIM. Jeśli podjęto decyzję o zakupie smartfona tego modelu, należy zwrócić uwagę na wymianę standardowych kart komunikacyjnych na karty microSIM. Jest też mniejsza bateria o pojemności 1620 mAh / h w porównaniu do poprzedniego modelu, co jest dość dziwne biorąc pod uwagę wysoką moc urządzenia i obecność dwóch kart SIM.

Ekran telefonu

Jeśli chodzi o telefon o przekątnej 4,3 cala, rozdzielczość 480 x 800 wydaje się niewłaściwa, ale jej wzrost pociągnie za sobą cenę urządzenia, więc najwyraźniej producent wybrał kompromisowe rozwiązanie. Telefon jest bardzo wrażliwy na dotyk, dzięki zastosowaniu szkła odpornego na zarysowania wysokiej jakości szkła Gorilla Glass.

Odpowiednia reprodukcja kolorów Super LCD 2 zapewnia naturalność i naturalność wyświetlania zdjęć i zdjęć. Dzięki czujnikom zbliżeniowym i czujnikom sterowania jasnością urządzenie jest wygodne w różnych warunkach oświetleniowych, jednak w bezpośrednim świetle słonecznym ekran zanika.

Jakie były wyniki badań HTC Desire SV? Jasność wynosiła 298 cd / m 2 , a współczynnik kontrastu wynosił 900: 1. Zasięg pokrywy kolorów w pełni pokrywa widmo, aw niektórych miejscach przewyższa zasięg. Jednocześnie cień jest nieco chłodny. Dlatego wyświetlanie omawianego urządzenia jest korzystne w porównaniu z innymi eksponatami tej klasy.

Wydajność Smartphone

Można śmiało powiedzieć, że tajwańscy producenci poważnie zastanawiali się nad sposobem na flashowanie HTC Desire SV. Dlatego w tej wersji wszystko jest w porządku. Powrót smartfona do benchmarku AnTuTu odpowiada liderowi poprzedniego okresu LG Optimus 2X. Podsumowując, możemy powiedzieć, że omawiany smartfon jest niemal dwukrotnie szybszy od konkurentów.

Bateria i sprzęt

Procesor Qualcomm MSM8225 dla tego smartfona jest dwurdzeniowy z 768 MB pamięci RAM. Własna pamięć to 4 GB, z czego 1 GB jest używane do przechowywania danych. Oprócz pamięci wewnętrznej, do 32 GB można zainstalować kartę microSD. Nowy procesor charakteryzuje się znacznie większą mocą w porównaniu z poprzednim, co wpływa na sprawne działanie menu i brak spowolnienia i opóźnień.

Bateria z intensywnym użytkowaniem jest cicha na jeden dzień pracy. Jeśli ekran jest zawsze aktywny, ładowanie trwa około 5 godzin, co jest dość dobre dla gadżetu z baterią o średniej pojemności. Ten wskaźnik jest lepszy niż jego poprzednik.

Model wyposażony jest w bardziej nowoczesne niż poprzednicy, wersje Sense 4.1 i Android 4.0.4. W HTC Desire SV istnieją jednak wady. Ustawienia telefonu nie obejmują widżetów 3D i animacji blokowanych ekranów (takich jak na przykład droższych urządzeń serii).

Wraz z tym nie sposób nie zauważyć wygody i estetycznego piękna ekranu smartfona, na którym gromadzą się różne powiadomienia i zdarzenia, z nieprzeczytanych wiadomości i nieodebranych połączeń do kalendarza i godzin. Na głównym ekranie można tworzyć skróty, a także specjalne widżety, na przykład z informacjami o pogodzie lub najnowszych wiadomościach. Ponadto, w celu uproszczenia pracy z gadżetem, można dostosować "pulpity" dla siebie, tworzyć skróty do najczęściej używanych aplikacji i programów na nich, które z kolei mogą być sortowane według folderów. Jeśli znormalizowany pulpit urządzenia zacznie się nudzić i chce czegoś nowego, możesz pobrać i zainstalować nowe motywy i ozdoby, korzystając z wyspecjalizowanego działu HTC Hub.

Wygoda karty SIM

Model był pierwszym urządzeniem na rynku, który wykorzystuje dwie małe karty microSIM. Jest to ogólny trend, ale nie wszyscy użytkownicy są przyzwyczajeni do tego standardu. Podczas rozmieszczania kart nie trzeba resetować smartfona, natychmiast je zidentyfikować.

Numery wyświetlane w dzienniku połączeń zawierają orientacyjną notatkę, która wskazuje, która karta SIM była używana podczas rozmowy. Podczas wybierania numeru podano również menu wyboru priorytetów do wywołania karty.

Karty SIM znajdują się pod wymiennym panelem. Jedna z nich ma funkcję łączenia się z szybkim Internetem 3G, druga jest przeznaczona tylko dla wolnych sieci drugiego pokolenia.

W menu HTC Desire SV dodatkowa szczelina jest wyłączona, można zmienić nazwę karty, a także wybrać priorytet internetu. Dla obu kart SIM istnieje możliwość wybrania połączenia, co znacznie ułatwia specyfikację wiadomości przychodzących. W przypadku powiadomień SMS niestety można wybrać tylko jedną melodię dla obu kart. Jeden moduł radiowy eliminuje możliwość jednoczesnej rozmowy na dwóch kartach SIM.

Liczba wpisów, które można wprowadzić do książki telefonicznej jest nieograniczona i zawiera kilka pól informacji kontaktowych. Smartfon będzie przechowywał:

 • Imię i nazwisko subskrybenta;
 • Telefony;
 • Adresy;
 • Data urodzenia;
 • Uwagi.

Jeśli wybierzesz kontakt bez przechodzenia do innej sekcji, dostępne będą informacje o dacie ostatniego połączenia, a nawet historii korespondencji.

Urządzenia komunikacyjne

Urządzenie połączeniowe micro-USB jest połączone ze złączem ładowarki i znajduje się na dolnym końcu urządzenia. Z drugiej strony jest portem audio dla słuchawek i słuchawek. Dostarcza również Wi-Fi 802.11n, który jest używany jako punkt dostępu i modem. Aby połączyć się z innymi urządzeniami i przesyłać dane, nadal można używać Bluetooth 4.0.

Która kamera jest wbudowana w smartfon?

Aparat jest niestety słabym punktem HTC Desire SV. Zdjęcia (zarówno mętna pogoda, jak i wewnątrz) nie będą zadowolone z doświadczonego oka. W związku z tym pojawia się pytanie o celowość korzystania z 8-megapikselowej kamery w telefonie (być może warto ograniczyć do 5 megapikseli?). Jeśli chodzi o film, warto pomyśleć o jakości nagrywania wideo: 800 x 480 za taką cenę jakoś nie wystarczy.

Funkcje mediów

Smartfon może odtwarzać wiele formatów, w tym MP4, 3G2, 3GP, AVI, 3GP, WMV. Wyświetlanie plików z pamięci urządzenia jest prawie natychmiastowe. Ładne wrażenie to galeria zdjęć, która pozwala szybko przeglądać pliki, a także robić zdjęcia z różnymi efektami.

HTC Desire SV nie obejmuje korektora z funkcją dostosowywania (tylko tryb automatyczny Beats Audio jest dostępny), ale działa z każdym rodzajem słuchawek.

Standardowe słuchawki nie będą zadowolić prawdziwego kochanka muzyki, dlatego zaleca się zastąpienie ich droższymi analogami. Jeśli chodzi o inne aplikacje multimedialne, należy zauważyć, że standardem dla tego modelu jest dyktafon, radio oraz program rozpoznawania utworów z serii Soundhound Sound.

Podsumowując

Tajwańska firma doskonale pracowała nad błędami, eliminując większość stwierdzonych niedociągnięć, przy jednoczesnym znacznym podniesieniu ceny. Mimo to model ma dobre wyniki sprzedaży. Możesz kupić w cenie 6.500 rubli. Ogólnie rzecz biorąc, smartphone ma prawie żadnych poważnych wad, z wyjątkiem niewystarczającej jakości nagrywania wideo. Może też mylić jakość wyświetlacza, a mianowicie kąty widzenia, ale nie jest to najważniejszy wskaźnik smartfonu. Nie było żadnych istotnych wad HTC Desire SV.

Plusy i minusy modelu

Co przyciągnęło uwagę użytkowników w HTC Desire SV? Opinia właścicieli zawiera wiele użytecznych informacji. Odzwierciedlają zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty korzystania z tego urządzenia przenośnego. Tak więc, plusy smartfonu to:

 • Rozmiar ekranu.
 • Zwiększona pamięć podręczna.
 • Materiał obudowy.
 • Android 4.0.
 • HTC Sense 4.1.
 • Wysoka wydajność.
 • Długi czas pracy.

Jednocześnie niektórzy użytkownicy nie lubili następujących funkcji:

 • Nie najlepsza jakość zdjęć.
 • Niewystarczająca jakość nagrywania wideo.
 • Ograniczone kąty widzenia wyświetlacza.
 • Brak dodatkowej kamery przedniej.

Mam nadzieję, że artykuł pomoże Ci w wyborze w kwestii nabycia smartfona, wybrany model przyniesie wiele korzyści i ułatwi pracę, wypoczynek, komunikację i życie w ogóle.