340 Shares 1122 views

Zagadki o jesieni. Krótkie zagadki o jesieni dla dzieci

Zagadki są dziedzictwo folkloru. Od czasów starożytnych były one używane jako sprawdzian pomysłowości i rozumienia świata. Ten rodzaj sztuki osiągnął nasze dni i nadal żyć.


Historia wystąpienia łamigłówki

Zagadki pochodzi z czasów starożytnych, kiedy ludzie nie rozumieją świat wokół nas i przestraszony jej przejawach.

Są one wypowiedziane w starożytnych mitach Grecji i Rzymie, ich podróżujący zgadywania Sphinx, a ich podstępnej Rosji związane z syren. W rzeczywistości, udział tego rodzaju sztuki ludowej w rozwoju umysłu, inteligencji i obserwacji u ludzi – nie do przecenienia.

Miłość do upadku

W dawnych czasach ludzie ceniony w każdym sezonie, ale były one oddzielone darów, które dają one ludziom. Jesień – czas żniw i pomyślności na przyszłość. W tej chwili zebranych warzyw w ogrodach i sadach owocowych, przygotował grunt na wiosnę i czekał na zimno:

Po ciepło – zimno z żółtymi spadających liści.

Wiatr rozprasza liści, a my po prostu zadowolony.

Kto wesoły, złośliwy nam pukanie gośćmi,

Daje nam dojrzałych jagód i garść orzechów?

Zagadki natury

Zagadki o jesieni dla dzieci przyzwyczajonych do zauważenia zmian w przyrodzie i docenić fakt, że daje ludziom. Jesień – jest to szczególny czas. Jej piękno i osobliwość przyciąga uwagę nie tylko zwykłych ludzi, ale także wielkich poetów, pisarzy, artystów i muzyków.

„To jest bez koloru i bez szczotek i odmalowane wszystkie liście” – tak o jesiennych zgadywania zagadek.

„Pomarańczowy, czerwony w blasku słońca, ich liście jak motyl, krążąc i unosi” – stanowią zatem drzew jesienią mądrych przodków.

Przejście od kwitnienia do więdnięcia zaakceptowany przez ludzi jako znak, że nic nie jest stałe, wszystko się zmienia i porusza się w innej formie – „Liście spadają z osiki, sitowie ostrego klina w niebie.”

Jesień jest szczególnie bogaty w przejawów zmian w atmosferze, roślin i pogody: „The siwowłosy dziadek u bram wszystkie oczy Zavoloka (FOG)”; „Muchy, nie ptak, wyje, a nie zwierzę (wiatr).” Oferując takie zagadki Malasha, stary pomaga rozwijać wyobraźnię dziecka.

Nature – ulubionym tematem sztuki ludowej. Ludzie są bardzo zależne od jego „hojności”. Zagadki, wiersze o jesieni jest szczególnie zróżnicowana. Największy plon zebrany jesienią jest czas zbiorów. Według niego liczba osób próbuje, będą w stanie przetrwać do następnych zbiorów i wiosną:

Żniwa zabawa w Koszyki

Samopoziomujący, złote jabłka i melony.

Na przykład, możemy podziękować wszystkim tym złotym porów.

Zgadywania pewnie kto puka do drzwi?

Zależność Ludowej na kaprysy natury, brak zrozumienia zaistnienia różnych zdarzeń dał nam ogromną liczbę zagadek i podjąć przysłów.

Puzzle dla dzieci

Ludzie zawsze dbać o dzieci, wiedząc, że będą one w przyszłości fundamentem wspólnoty. Żywi młodego osób starszych, opieki nad nimi i odprowadził na jego ostatniej podróży. Rozwoju dzieci dowcipem i zdolności obserwacji, aby pomóc im w trudnych czasach, lub przynieść szczęście – to było obowiązkiem starszych.

W dawnych czasach, każdy członek społeczności powinien korzystać. Starych i mądrych ludzi powierzono kształcenie młodzieży. Przypowieści, zagadki, znaki, bajki – wszystko stworzone w celu zapewnienia, że dzieci uczą się o świecie i jego zjawisk.

Szczególnie cenny wkład do rozwoju inteligencji dzieci dokonały puzzle. Uczyli dzieci do myślenia i przestrzegać:

Którzy przez całą noc na dachu uderzeń, ale kranów,

I szmery i śpiewa kołysze?

Wyliczanie cech opisywanego przedmiotu, tajemnica rozwija asocjacyjne rodzaj myślenia dziecka.

Na przykład pytania o pór roku i ich manifestacje – „Jakie bajki przyszedł ubrany w złotą lesie (jesień)?”; „Duży, ułamkowy i często mokra cała ziemia (deszcz).”

Zagadki o jesieni, wiosny, przyrody były najbardziej popularne. Że ludzie wpadają pieszczotliwie zwany złoty wiek, podziękować za zbiory i kontynuowane w przyszłym roku.

Stopniowo, puzzle stały się częścią folkloru dziecięcego, który rozwija się w naszych czasach.

„życie” tajemnice dzisiaj

Dzisiejsze dzieci są również ciekawy, jak ich rówieśnicy w każdym czasie. Siła przyciągania tajemnic, które są wyzwaniem i sprawdzianem inteligencji. Dzieci są zawsze gotowi przyjąć to wyzwanie. Obecnie wiersze, pytania należy odpowiedzieć i pomóc rozwijać obserwację i miłość do świata wokół nich u dzieci:

Jesień w odwiedzających przyszedł do nas i przyniósł ze sobą

Co? Powiedz mi, na chybił trafił, ale oczywiście (defoliacji)

Dzisiaj, codziennie pojawiają się nowe słowa, przedmioty, zjawiska, że dorośli uczą dzieci w zabawny sposób w formie zagadek – „Ten płyn musimy, albo …” H2O (woda).

Najprostszym sposobem na lekcji w szkole lub przedszkolu ciekawe i zabawne – jest dać dzieciom zagadki na jego temat.

Tajemnice nauki w szkole

Ten rodzaj sztuki ludowej badania w gimnazjum na równi z innymi folkloru. Jak w czasach starożytnych, podchwytliwe pytanie jak dzieci i „siła”, żeby poszukać odpowiedzi na świecie. Riddle o jesieni dla uczniów, innych porach roku i nazwy miesięcy pomaga szybko myśleć:

W następstwie sierpnia pochodzi z opadające tańcu

I jest bogata w zbiorach, na pewno wiem (wrzesień).

Takie lekcje pouczający i zabawny sposób, aby zapamiętać dzieciom rozwijać ich ciekawość i pragnienie wiedzy.

Zagadki mogą być używane tylko do nauczania licealistów. Zatem podchwytliwe pytanie zawarte są w quizie, który często posiadają nauczycieli do testowania wiedzy studentów.

wakacje szkolne

Liczne imprezy dla dzieci, takie jak Dzień Wiedzy Dzień żniwa, kolorów, gwiazdy pop mają na celu nie tylko bawić dzieci ale także dać im możliwość wykazania się swoją wiedzą i pomysłowością. Łatwiej tylko zagadyvaya zagadek.

Podczas dożynek zwykle nauczyciele wykorzystują zagadki o jesieni z odpowiedzi, kiedy dzieci muszą dojść do słowa na końcu wiersza:

Wiatr nosi liście krzywić, to nastąpiło (spadek).

Drewno surowe, lazurowe niebo, o tej porze roku (jesienią).

Nazwy owoców i warzyw łatwiejsze do zapamiętania dzieci podczas nauki odbywa się w formie gry. Te zagadki rozwijać zainteresowanie dzieci i poczucie wierszyk:

On rośnie w ogrodzie, aby nie obrazić nikogo.

Cóż, płaczę dookoła, bo czysty (łuk).

Dla starszych dzieci korzystają zagadki, w której trzeba myśleć niezależnie i być inteligentnym. Najczęściej są to pytania na temat zjawisk fizycznych w spadku, takich jak mgła, deszcz, mróz, i wielu innych, „Białe kwiaty kwitną wieczorem i rano wyciszeniem (gwiazdki)”.

W ten sposób dzieci sprawdzane obserwacji i inteligencję.

Okazja, aby wyrazić swoje zdanie przed rówieśnikami sprawia, że te ekscytujące wakacje interesujący dla dzieci, zwłaszcza jeśli za pomysłowość, można dostać prezent.

Książki dla dzieci

W naszych czasach, nadal wydawać jasne i piękne książki, puzzle. Zalecają rodzicom zakupić dla rozwoju u dzieci w wieku przedszkolnym uwaga, obserwacja i ciekawość. Analizując z puzzli dzieci mogą nauczyć się i zapamiętać nazwy zwierząt i roślin, kolorów i krótkich zagadek o jesieni i innych porach roku, wprowadzają dziecko wraz z porami roku i ich przejawów: „Nie należy kolczasty, jasnoniebieski w krzakach obrębu (szron)”

W dzisiejszych szkołach, dzieci wprowadzane są teraz, nie tylko z zagadek swoich ludzi, ale także z folklorem innych narodowości. Rozszerza geografię tego rodzaju kreatywności i pomóc dzieciom tworzyć odnosząca się do świata ludzi w innych krajach.

Ten gatunek literacki nigdy nie zostaną zapomniane, jak ma wykształcenie i rozwój inteligencji od najmłodszych lat.