238 Shares 9727 views

Kuban Sprawiedliwość

Wyrok w sprawie – Kuban
Mówi, gdzie pieniądze są stare, to będzie gorzej! – umieścić na gardle nóż, sprawca starał się mu rozmawiać z kobietami w stanie półprzytomny.
– Dałem ci wszystko, – gorączkowo połykając powietrze, kobieta próbowała odwrócić głowę do jego syna – Cóż, nie mam więcej!
– Widać, że nie umarł, a następnie każdy z nas będzie … – jego głos inny bandyta, leniwie kopnął nieruchome ciało syna Heleny – Yuri. Bandyci długo torturowany oczy swojej matki, żądając pieniędzy i kosztowności. Bito kijem, garnek, kopnięcia, próbując odciąć uszy. Wreszcie mężczyzna zatrzymał się, a następnie dostali się do jego matki.
– Dobra, chodźmy stąd – mężczyzny po czterdziestce, widocznie starszy wśród bandytów, wstał z krzesła. – rzut komputer, co duże, oświetlone, ale zabrać komórkowych. Ale, widzisz, stary, biegać na policję, a nie żyć dla was obu. Jego ludzie mają vezdeest.
Ale ostatnie słowa Helena ledwo słychać, bo zanurzony w innym „zbawiennego zapomnienie.” Kiedy się obudził, po jakimś czasie, kobieta pochyliła się do syna, on oddychał słabo. Niepewny stepping przez ból, dał na każdym kroku, Helena była w stanie wyjść na ulicę i poprosić o telefon od przechodnia. Zadzwoniłem po karetkę, a następnie – na policję.
Przestępcy mają dość szybko znaleźć. Byli mieszkańcy, popełnienie takiego napadu. Policja nie mogła nawet wycofać skradzionych telefonów komórkowych, część pieniędzy, jak donosi Helena działający, gdy następnego badania w domu. Prawda do ich zwrotu, jakoś zapomniano.
Dochodzenie w przypadku szło „ani dobre, ani złe” przez kilka miesięcy, podczas których Helena stracił resztkę sił. Nie jest jasne, dlaczego policjanci kilkakrotnie przeszukali dom, w którym wystąpił napad. Prawie co drugi dzień to spowodowało detektywa policji, pewną Marina. Żałowała, aby wyjaśnić pewne wskazówki, a następnie wydać kolejną konfrontację z osobą objętego dochodzeniem, to jest jeszcze coś. Ponadto, Elena Iwanowna zegar przyszedł czas wyznaczony czekał na nią zaprosić detektywa, który często uczestniczył w następnym posiłkiem lub święto lokalnej policji. Podczas przesłuchań, pokój często przyszedł inny personel, dziewczęta z wydziału śledczego. Dzielili z Marina swoje osobiste problemy, skarżył się niespokojny relacji z mężczyznami, całkowicie ignorując tym samym obecny tutaj poterpevshuyu.No teraz okazało dręczyć kobiety konfrontacji z niedoświadczony, gdzie Marina i czasem zapomnieli o jej obecności:
– No, Sasza, co robisz?
– Tak, Marina, znasz mnie, ja nie mogę, to jest czysty oszczerstwa, – odpowiedział zbira badacza.
– Teraz jestem trochę niż może pomóc, są świadkowie. – westchnął badacz Helena nie wytrzymuje: – Co ty, draniem, szukasz pretekstu. Jesteś synem wyrzucony na śmierć właśnie zdobył!
– Słuchaj, stary, lepiej milcz, syn twój żyje. I nadal zapytać …
– Więc, ofiara, zatrzymaj rozmowy – odzyskał przytomność detektywa. – Konwój, zabrać się do niewoli.
Noc dla Helena zamienił się w koszmar: drzwi zaskrzypiały, kołysały zasłonę na zasłonach i wydawało się, że były one już tutaj. Pogrąża poludremu nagle wyraźnie widział zakrwawiony ciało jej syna przy bramie. Przerażona uciekła z domu i … nic. Nie pomogło żadnych nasenne i alkohol.
Tymczasem Yuri przyszedł Traumatologii dopiero na trzeci dzień: wstrząs mózgu, rany i stłuczenia głowy i ciała, złamaną łopatką, siniaki, nie widzi na prawe oko, etc.
– Nie szczęściarzem – sympatyzował chirurga urazowego. – Rzeczywiście, w styczniu tego roku, został uszyty razbituyugolovu i żebra zostały złamane. Mamy nadzieję, że ukarać tyranem, który można pokonać?
– No – interweniował w rozmowie Helena – był spokrewniony z naszych funkcjonariuszy organów ścigania, sprawę wyciszono, ale nawet mój mąż napisał do krawędzi prokuratora uporządkować. No, a potem, w starej radzieckiej tradycji, reklamacja została ponownie obniżona do nas. I biuro lokalnej prokuratury powiedział wszystko prawo narzekać i nie starają się być bardziej kosztowne koszt.
– Tak, oczywiście, tak, mamy system, który sądząc, że prokurator, bronić swoich interesów, człowiek nie może widzieć. Cóż, powiem ci, miejmy kolejny tydzień leżeć i zanotować jak starasz się. Ale powinny być traktowane wystarczająco długo wstrząs dwa razy w tym roku, to nie przechodzi bez śladu. Zabrać go w Krasnodarze, lub gdzieś indziej, ekspertom. Nie powinno być ciągłe monitorowanie dynamiki.
– Mam krewnych na Białorusi, uzdrowicieli, myśląc, oni pomogą. W naszej medycynie państwowej, ja w to nie wierzę.
– Mamo, nie mogę – jego głos Yuri, – wiesz, muszę raport miesięczny dla FSIN.
Helena myślał przez chwilę: Półtora roku temu, Jurij zauważyć pewne wakacje od znajomego w pracy iw nocy na jego rower poszedł do swego domu. Rankiem nowego biznesu, którego rower się zapominać. Znajomy, nie wiedząc nic, złożony za utratę roweru. Raz sortowane, poszłam na policję, aby wziąć oświadczenie wcześniej. Ale nie pozwolono mu nawet sąd nie została dopuszczona. Że Jurij poluchil1,5 lata w zawieszeniu i miał 6 Liczba raportu miesięcznego do lokalnej INS Madame Eremenko Elena Vasilyevna.
Dobrze, synu, teraz najważniejsze, aby leczyć, a ja jakoś zdecydować ślady w naszych ciałach. Tam też ludzie nie są zwierzęta, myślę, zrozumieć.
W pierwszej połowie grudnia, Helena wyjął jej syna do krewnych na Białorusi. Tam był, oczywiście, traktować ją, ale o całkowite wyleczenie nie były omawiane. Nie należy przerywać bóle głowy, często chory żołądek. Po Nowym Roku z powrotem do domu. Helena osobiście przeprowadza zaświadczenie z rozpoznaniem choroby Pani EV Eremenko wyjaśnił sytuację na Białorusi na wyjeździe. A w ogóle, spotkałem się ze zrozumieniem. Podczas rozmowy, pani Eremenko powiedział, że nigdy nie można być obchodzony, bo jest to konieczne, aby zapłacić 30 tys. Rubli, jak wszyscy. Helena obiecał zebrać wymaganą ilość.
Tymczasem, 1 lutego 2012 odbył się proces. Bandyci (Poghosyan, Smyslov, Denisov) skazani na inny, ale minimalne warunki uwięzienia. Werdykt sądu odnotowano, że Helena nie ma roszczeń do pozwanych, tj że dom został okradziony, obrabowany zdrowia – bicie, co musimy być traktowane przez długi czas i wszystko na własny koszt? Tutaj jest to wysokość cynizm naszych „parafialnych” statków. Bandyci jest ich lokalny, wiele pamięta jeszcze swoje dzieci. I Helena – nadchodzi, choć i tutaj ma swój dom. Na rozprawie sądowej, matka jednego z mężczyzn głośno oświadczył, że wnioskodawcy zemsty w odpowiednim czasie. Oświadczenie to sąd ponownie zignorowane.
W ciągu 3 miesięcy, Yuri idzie właśnie obchodzony w FPS bez żadnych ekscesów. Helena zebrał prawie 30 tys. Rubli.
Ale … 26 kwietnia 2012 komornik pod pretekstem nazwie George sędzia federalny Yakhontova DI Który natychmiast, bez zwłoki on przeprowadził rozprawę w sprawie stosowania Federalnej Służby Więzienne Yuri reżimu nadużycie zawieszeniu i skazał go na prawdziwy okres 1,5 roku.
Sędzia nie pozwolił Yuri przedstawienia dokumentów potwierdzających, a przedstawiciel FSIN ukryć, że takie dokumenty pod warunkiem Helena. Przekonanie, odnotowano, że George wielokrotnie naruszył porządek odbycia kary, nie figuruje na liście, a „nie przedstawił żadnych dokumentów potwierdzających.” Jednocześnie, zgodnie z „gotowości” radcy Chalova D. na boisku nie został wyposażony w pojedynczy dokument potwierdzający tryb naruszenie, tylko ustnych oświadczeń przez wnioskodawców.
– Jak to jest, jak to jest, ja też zbierane pieniądze – powtarzane jak mantra Helena. Ona właśnie spotkał się z sędziów niebieski, a kto nie był w stanie wyjaśnić zrozumiały co społeczne niebezpieczeństwo jest Yuri, aby odizolować go od społeczeństwa do 1,5 lat. Sędzia nie przebierał w słowach, Nahama Helena i faktycznie zawiózł ją z sądu.
Gdzie iść, do kogo zadzwonić? – Helena wynajął prawnika, który przygotował odwołanie do Sądu Okręgowego Krasnodar. Mąż – Oleg S. – napisał odwołanie do oddziału regionalnego partii „Jedna Rosja” (ale nie tylko ręce rozwiedziona) wysłał oficjalne oświadczenie przewodniczącego Sądu Rejonowego D. Chernov. Ale do tej pory jeszcze nie otrzymał odpowiedzi. Doświadczeni ludzie z Krasnodar rzecznictwa oświecony, że wyższy sąd może unieważnić podrzędną rozwiązanie tylko dla bardzo dobre pieniądze (250 – .. 300 tysięcy rubli), jeżeli przestępstwo jest nieznaczna. Tego rodzaju pieniędzy w rodzinie nauczycieli – emerytów nie było.
So 13 maja, 2012, zaraz po Dniu Niepodległości, o godzinie 10.30 w Sądzie Rejonowym Krasnodar odbyła się rozpatrzenia odwołania. Faktycznie, tutaj nazywa efekt przechodzącego wykonanie sprawiedliwości, sąd jest bardzo trudne.
Adwokat powiedział, że Sąd Rejonowy w pełni uzbrojone romans, bez podania jakichkolwiek dowodów potwierdzających naruszenie sankcji karnych. Tak, Yuri nie zawsze jest przestrzegane w czasie choroby w ciągu roku dwukrotnie poddany bicia, kontuzje. Więc matka wyjęła go do leczenia w Białorusi i powiadomiła Federalnej Służby Więziennej. Poza tym drobne syna Jurija 2001 str. i nie stanowią zagrożenia społecznego. Zawieszone zdanie rzeczywiście służył.
Następnie wykonane procureuse, kategorycznie nie zgodził się z radą.
Sędziowie: w średnim wieku mężczyzna i dwie kobiety. W ich oczach – obojętności i całkowitym oderwaniu od sytuacji. Prawnik ledwo słuchał, mówiąc między sobą i myśleć o czymś innym, „eterycznego”. Pokaż im spadek uwagi, spadek o współczucie dla losu człowieka ledwo żywy, jego syna i jego matki, może obudzić i ludzkości, otwartości w oczach i działań. I, być może, by zrozumieli, że sędzia prawo, choć jest surowa, ale … „miłosierdzie dla upadłych połączeń”, aby zastosować. I nie zawsze, pieniądz jest miarą uniewinnienia, czasami wystarczy sumienie i honor sądowa.
Ale, jak się okazało, decyzja sędziów została podjęta dzień wcześniej. Bez żadnych wyjaśnień, dowodów i odniesień dostarczonych przez prawnika w sądzie.
Cały proces trwał 10-15 minut. Krótko obrady za zamkniętymi drzwiami, sędzia wyszedł i ogłosił radośnie, że wyrok podtrzymał.
Skąd wiesz, że te skutki rzeczy? Po tym wszystkim, telewizja cyfrowa pokazuje jak badamy dowody wysłuchania stron, świadków. A tutaj? Nie wymagają adwokata do przeglądu dokumentów. Nie zapytał, dobrze, przynajmniej dla przyzwoitości, jak to jest Yuri w miejscach zatrzymań na dzień dzisiejszy? Ale to jest w IR-4, jest zawsze skarży się na bóle głowy. Jak przyznał wiceszef kolonii reżimu: możemy leczyć tylko pigułki. Zrobić w przypadku Magnickiego.
W przeciwnym razie, jako „jaskini”, „barbarzyńskie”, to nie można nazwać sprawiedliwością. W regionie Krasnodar, wśród większości ludzi, taki czy inny sposób do czynienia z decyzją naszego Sądu Okręgowego, ugruntowaną nastrój nieufności i ironii do osób ćwiczących tu i sprawiedliwości już dawno wyszedł próg oddzielający od służby ministerstwa ustawy „mnie, kochanie.”
Jak dotąd, sądy, policja są ludzie całkowicie obojętne dla społeczeństwa, dla prostego i zamożnych obywateli, stanowiących istotę tego społeczeństwa, którego są zobowiązane do ochrony, jakoś wymaga umowy społecznej pomiędzy społeczeństwem obywatelskim i państwem (według Hobbesa), nigdy nie będzie takie społeczeństwo jest demokratyczne i nie będzie w tym społeczeństwie patriotów, gotowych postawić swoje życie na ołtarzu Ojczyzny.

grazh. Federacja Rosyjska
Guryleva Anna Sergeevna

RS Wszystkie wydarzenia opisane w artykule są prawdziwe. Zmieniono tylko niektóre z nazwiskami aktorów.
Proszę rozważyć artykułu oficjalny apel do państwa i organów ścigania Federacji Rosyjskiej.
Helena mieszka w: Kurganinsk, trans. Popov, 8.
Tel. 89002562738