191 Shares 8737 views

Wymyślić coraz bezpieczniejszym papierosem?

Tytoń – to jedyny produkt prawny, który przy stosowaniu zgodnie zabija ludzi. Więc myślę, że nie tylko ci, którzy pracują w służbie zdrowia. Od kilku lat, świat naukowy otrzymał dokumenty świadczące o szkodliwości dymu tytoniowego. Wiemy, że papierosy powodują kilkunastu typów nowotworów, chorób serca, udaru mózgu, choroby układu oddechowego i innych dolegliwości. Dlaczego nie jest jeszcze oficjalnie zakazano palenia? Czy wszystkie te zagrożenia będziemy kiedykolwiek wyeliminowane oraz czy naukowcy będą pochodzić z bezpiecznych papierosów?

rakotwórcze tytoniu zbyt niebezpieczne

Z jednej strony, są ludzie, którzy lubią palić, az drugiej strony – cała masa różnych groźnych chorób. Według pracownika Uniwersytetu Minnesota Stephen Hecht, nie istnieją żadne przesłanki do tego, że w najbliższej przyszłości naukowcy będą wymyślać bezpieczny sposób palenia. Specjalista pracujący w centrum onkologii i analizuje ich wpływ na organizm pacjenta do rakotwórczych tytoniowych. W rzeczywistości, dym papierosowy – kompleks koktajl, który składa się z czterech tysięcy komponentów. Ponieważ wszystkie z tych substancji i lotnych związków o co najmniej 70 znanych substancji rakotwórczych. Ludzkość pali od wielu setek lat. Jednak do tej pory nikt nie wymyślił papieros o zmniejszonej zawartości szkodliwych produktów.

Pół wieku z przemysłem tytoniowym jest zajęcie się problemem bezskutecznie

W rzeczywistości przemysł tytoniowy ciężko pracuje, aby stworzyć bezpieczne papierosy przez 50 lat. Mimo kontrowersyjnych propozycji w formie opcji lekkich, teraz jest jasne: nie istnieją żadne przesłanki do przełomu. Wydaje się bezpieczniejsza opcja palenia poszukiwań impasie. Na próbach stworzenia nieszkodliwy papierosa powiedział dziennikarz Will Storr. Głównym błędem producenta jest skupienie się na tworzeniu bezpiecznego filtr. Niestety, to nie jest możliwe, ponieważ nie krok w produkcji wyrobów tytoniowych nie można zapisać produktu z substancjami rakotwórczymi, pierwotnie zawartych w liściach. Nawet próbuje użyć jako filtr taki ciężki substancji takich jak azbest, poniósł kompletną porażkę. Po podgrzaniu posmaku tytoniu pozostaje w ustach siarki spalania tworzyw sztucznych i węgla drzewnego.

Gromadzą się substancje rakotwórcze w liściach tytoniu

Niektóre ciężki substancja zawarta w tytoniu pozostawia w czasie żniw. Co zaskakujące, rośliny absorbują wszystkie szkodliwe substancje, metali i metaloidów zawartych w glebie, wodzie i atmosferze. Tytoń absorbuje arsenu i kadmu z nawozami. Liście roślin mają lepkie włosy, które zostały zebrane od cząstek powietrza pierwiastkami radioaktywnymi, takimi jak polon-210.

Ich stężenie wzrasta w kolejnych etapach

Ponadto, podczas suszenia liści tytoniu, dostępny w swej strukturze substancji chemicznych są przekształcane w konkretnych związków – nitrozoamin. A następnie, gdy palacz zapala papierosa i umieszcza go w ustach, pieczenie dymu tytoniowego wypełnia tlenek węgla, cyjanowodór i cały koktajl kancerogenów, w tym: – wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Również w dymie papierosowym są substancje lotne formaldehyd i benzen. Tak więc, gdy osoba pali papierosa, jego płuca wypełnione dziesiątkami niebezpiecznych chemikaliów.

wpływ na sposób sprawa

Nie jest tajemnicą, że niektóre z wymienionych czynników rakotwórczych kontaktowe znajdują się w żywności. Jednak poddaje się je obróbce cieplnej w czasie gotowania i fermentacji w przewodzie pokarmowym. A dopiero potem resztę niebezpiecznych chemikaliów do krwi. Palacz absorbujący także dym tytoniowy, który bezpośrednio zanieczyszczać swoje ciało.

Dlaczego filtry tytoniowe nie działają?

Niektóre środki oddzielnie może potencjalnie zmniejszyć ilość substancji rakotwórczych w dymie. Na przykład, filtry węglowe do wchłaniania substancji lotnych. Ale żaden z proponowanych środków nie są w stanie wpłynąć na całą listę niebezpiecznych związków.

nikotyna guma

Nie powiedział ani słowa na temat nikotyny, jako substancja nie jest rakotwórcza. Problem polega na tym, że nikotyna jest bardzo wciągająca guma do tytoniu. Ponadto, zwiększenie częstości akcji serca, zwężenie naczyń krwionośnych i podnieść poziom cholesterolu. W rzeczywistości, nikotyny sprawia, że człowiek niewolnikiem i sprawia, że codziennie wdychać wszystkich niebezpiecznych związków, które omówiliśmy wcześniej.

Czy istnieją bezpieczniejsze opcje?

Jeśli dym tytoniowy zawiera substancje rakotwórcze zbyt dużo, dlaczego nie wymyślić żucie, ssanie lub opcji tabaka? Żaden z wariantów stworzonych przez teraz zwalnia ludzi z ciężkimi substancjami pierwotnie zawarte w liściach tytoniu. Jedynym wyjątkiem mogą być traktowane jako snus, dominujący na rynku szwedzkim. Zdaniem ekspertów, Skandynawowie mają niższe stawki raka płuc w porównaniu z krajami, w których tradycyjne palenie jest praktykowane.

Papierosy elektroniczne w teorii są jeszcze bezpieczniejsze niż snus. Jednak nikt nie wie, co palacz dostaje zanieczyszczeń podczas wdechu. Wiadomym jest, że produkcja e-papierosów nie jest regulowany, co oznacza, że ta alternatywa nie można ufać. Wydaje się, że społeczeństwo jest skazane na wieczne zażartej debaty.