248 Shares 6268 views

Owadobójczy „Lek jest 30 plus”: instrukcje użytkowania w ogrodzie

Wczesną wiosną rozpocząć pracę w ogrodzie. Na gałęziach i pniach drzew i roślin ogrodowych w kręgach i pni drzew w glebie, roślina pozostałości pod krzewy zimowej kolonii owadów lub ich jaj. W tym czasie szereg działań na rzecz niszczenia szkodników, które jeszcze nie obudziły się po okresie zimowym. Jednakże, nawet jeśli nie znaleziono je wizualnie, zapobiegawcze środki ochronne nie powinny być opóźnione aż do okresu, kiedy się obudzą i zaczną aktywnie zniszczyć rośliny w ogrodzie. Opóźnienie w leczeniu pozwala ożywić owady. Walka w tym przypadku jest znacznie bardziej skomplikowana. W celu zapobiegania i eliminowania liście szkodników zaleca się zastosować środek owadobójczy.


„Lek jest 30 plus”: instrukcje użytkowania

Insektycyd ma dość szerokie działanie. Zaleca się stosować do zwalczania szkodników w overwintered wczesną wiosną. W okresie letnim, wraz z pojawieniem się owadów skalę, drugi oprysków. Owadobójczy „Lek jest 30 plus”, których stosowanie jest oparta na jajobójcze, roztoczobójcze działaniu, doskonale oczyszczają ogród z zimujących owadów i szponów jaj wielu szkodników. Jest on dostępny w postaci emulsji olej mineralny. W dostępnych w handlu fiolki 250 i 500 ml.

Podczas przetwarzania lek ogarnia rośliny i zimowania szkodników. Gęsta powłoka, która uniemożliwia wymianę substancji owadów i ich gniazd jaj. W tym przypadku, dla zwierząt, ludzi i środowiska insektycydu nieszkodliwego „narkotyku plus 30”. Aplikacja może emulsji w temperaturze nie niższej niż czterech stopni Celsjusza. Kolonie Śmierć następuje w ciągu 6-24 szkodników godzin.
Opryskiwanie roślin trzeba bud na roślinach ogrodowych, przed pszczołami wylotów, które mogą zostać utracone po zastosowaniu środków owadobójczych. Aftereffect wynosi dwa tygodnie od daty przetwarzania. Dopuszczalny okres przechowywania leku – dwa lata w specjalnym miejscu, gdzie ograniczony dostęp dzieci i zwierząt. Temperatura przechowywania -25 – + 25 ° C.

Zakres zastosowania

Szybka akcja owadobójczy kontakt ma „lek plus 30”. Instrukcje użytkowania zaleca się stosowanie go w ogrodzie wiosną leczonych zabić szkodniki: roztocza, mamek, mączliki, owady skalę, ćmy, mszyce, owady skalę i Coccidae.

Preparat przeznaczony jest do leczenia upraw owocowych:

  • owoce ziarnkowe – jabłka, gruszki;
  • owoce pestkowe – śliwki, wiśnie, czereśnie.

Dotyczy to również i porzeczki, agrest i maliny. Insektycyd można stosować do opryskiwania drzew cytrusowych, winorośli oraz krzewów ozdobnych.

Funkcje aplikacji: Praca zużycie płynu

Środki owadobójcze roślin ogrodowych używane „lek plus 30”. Instrukcje dotyczące przygotowania roztworu roboczego uwzględnia kulturę, czas i właściwości jezdne. Sprężyna opryskiwania roślin ogrodowych przed kwitnieniem prowadzi się w temperaturze nie niższej niż czterech stopniach Celsjusza. Ciecz opryskową wytwarza się w proporcjach: pięćset ml do dziesięciu litrów wody lub Dwieście pięćdziesiąt pięć mililitrów na litrów wody. Zużycie do leczenia:

  • drzew owocowych – od dwóch do pięciu litrów;
  • jagodowe tuleja – dwa litry;
  • winorośl – z dwóch do pięciu litrów;
  • drzewo cytrusowe – od czterech do dziesięciu litrów;
  • krzewy ozdobne – dziesięć litrów na sto metrów kwadratowych.

Nie tylko na wiosnę, ale w lecie, należy użyć „lek plus 30” owadobójczy. Instrukcje użytkowania polega podwójne opryskiwanie krzewów ozdobnych. Powtórne leczenie odbywa się w lecie, kiedy można zobaczyć rośliny owady skalę.

kompatybilność produktów

Oleju mineralnego działanie kontaktowe emulsyjnej. Jest w stanie poprawić działanie herbicydów. Do zwalczania chorób drzew owocowych przez rozpylanie mieszaniny siarczanu miedzi i emulsje. Wolno wspólne stosowanie z grupy fungicydów i insektycydów fosforoorganicznych.

Przestrzeganie zasad podczas pracy z lekiem

Umiarkowanie niebezpieczna (ryzyko klasy III) do owadobójczego ludzi i zwierząt „lek plus 30”. Instrukcje użytkowania zaleca pracę z lekiem przestrzegać pewnych zasad. Nie należy stosować naczynia żywności do przygotowania roztworu roboczego. W czasie działań ochronnych w ogrodzie nie powinno być dzieci i zwierzęta. zakłady przetwórcze powinny być przeprowadzane w bezwietrznej pogodzie. Tylko w kombinezonie owadobójczy stosowany lek plusa „30”. Instrukcje użytkowania nie tylko zaleca korzystanie z zestawu specjalnych ubrań przeznaczonych do pracy z chemikaliami, ale również rękawiczek, masek i okularów ochronnych. Niedopuszczalne jest podczas środków ochronnych, które palą lub jedzą. Po zakończeniu z insektycydu musi być starannie przy użyciu detergentów i przemyć twarz rękoma. Należy również przepłukać usta.