470 Shares 3284 views

Jak umieścić York Uszy: zalecenia dla początkujących hodowców psów

Yorki mają stand-up trójkątne uszy. Muszą one wzrosnąć do pewnego wieku. Ale czasami, z różnych powodów, to nie dzieje. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak umieścić York uszy.


Dlaczego jest taki problem?

Jednym z najczęstszych powodów, że uszy szczeniaka za nie wstać, uważa się, genetykę. Czynnik ten jest ze względu na trudności w doborze odpowiednich par w tej samej miejscowości. Wielu właścicieli nie mają możliwość podróżowania do innego miasta, by wyhodować z psem idealnym partnerem. W związku z tym, że zgadzają się na wprowadzenie ich zwierzęcia do Nowego Jorku, mają pewne wady zewnętrzne. Wszelkie odchylenia od normy ustalonej na poziomie genetycznym, dlatego przedstawiciele nowej generacji rasy nie w pełni spełniają wymagania.

Innym, nie mniej częstym powodem dlaczego właściciele mają interes w tym, jak umieścić York uszy (zdjęcia tych zwierząt zostaną przedstawione poniżej), jest uważany za niedobór wapnia w organizmie psa. W tym przypadku, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić właściciel – jest zwrócenie uwagi na zdrowie swojego zwierzaka i uzupełnić zapas przydatnych brakujących elementów.

Również uszy mogą spaść podczas ząbkowania. Co do zasady, wkrótce wszystko wróci do normy. Ale zdarza się, że zwierzę jest zbyt słaby chrząstki, co znacznie komplikuje proces. W takich przypadkach, właściciel będzie musiał podjąć odpowiednie środki. Czasami przed kładę uszy York, żeby uratować ich od uprawy włosy na nich. Co do zasady, cięcie pozwala całkowicie pozbyć się problemu.

Rozwiązanie problemu, które pojawiły się w wyniku zmiany zębów

Zazwyczaj tak się dzieje, gdy szczeniak będzie trzy lub cztery miesiące. Jeżeli piesek stojący przed uszami, mogą spaść w tym okresie. Nie ma nic złego, bo po pojawieniu się zębów trzonowych, powinien odzyskać na własną rękę.

W celu uniknięcia ubytku tkanki chrzęstnej w tym okresie, zwierzę jest zalecane, aby dać specjalne witaminy, dla których wybór należy skontaktować się z weterynarzem. Również doświadczeni hodowcy powinni przykleić uszy. Można użyć przezroczystej Przylepiec. Przed York położyć uszy niego należy wyciąć dwa kwadraty o odpowiedniej długości. Następnie są one klejone razem, aby kształt owalny, który jest przymocowany do wewnętrznej powierzchni ucha. Procedura ta powinna być przeprowadzona na codzień, ponieważ pies może zdzierać plaster.

Jak umieścić York uszy słabego chrząstki?

W tym przypadku, najwyższy priorytet należy nadać żywieniu zwierząt. dieta psa pewno trzeba wprowadzić wystarczającą ilość chrząstki. Szczeniak może gotować galarecie Mosley i może być mieszany z żelatyny spożywczej.

Ponadto przed umieścić swoje uszy Jork, trzeba skonsultować się z lekarzem weterynarii. Jest możliwe, że będzie on polecić swoim zwierzakiem specjalne preparaty, które pozwalają zrekompensować niedobór witamin i minerałów brakujących.

Co zrobić, jeśli pies jest zbyt duże uszy?

W tej sytuacji jest to bardzo trudne do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Jeśli nie chcesz narażać swojego zwierzaka, można zostawić wszystko tak jak jest. W przeciwnym razie trzeba wykazać maksimum cierpliwości i sporo wysiłku.

Przed Jorku położyć uszy, a ich potrzeby odciąć całą wełnę. Następnie są one złożone na pół i owinięte gipsu tak, że wynik jest rura z otwartego kanału słuchowego. Następnie oba uszy są połączone za pomocą typowego bandaża. To proste rozwiązanie nie pozwoli im upaść i rozpraszają się w różnych kierunkach.

Raz w tygodniu zespół pomocy muszą zostać usunięte, aby sprawdzić, czy to możliwe, aby pozbyć się tego problemu. Nowy bandaż powinien być nie wcześniej niż kilka godzin stosowana po usunięciu starego.

pomocnych wskazówek

Przed umieszczeniem Twoich uszu Jorku w wieku 6 miesięcy, trzeba zapoznać się z prostym, ale bardzo skutecznym rad doświadczonych hodowców. Tak, dla nich klejenia powinien kupić hipoalergiczny plaster, który może być noszony przez pięć dni. Że szczeniak nie oderwał bandaż, pożądane jest, aby umieścić na specjalnej restrykcyjnej kołnierz. Po usunięciu tynku należy dokładnie skontrolować uszy psa na stan zapalny, zaczerwienienie i innych skutków ubocznych. Znalezienie dziwne wysypki na skórze, trzeba chwilowo porzucić bandaż nakładanie i leczenia zwierzęcia.

Sklepy specjalizujące się w zwierzę realizacji, sprzedawane specjalny klej do ustawiania uszy. Składa się z substancji, które nie są niebezpieczne dla skóry psa. Po nałożeniu kleju, aby rzucić uchem lub wsparcia.