878 Shares 7687 views

Sodę w medycynie ludowej

Ciekawostką jest fakt, że zwykle soda do pieczenia, który jest białym proszkiem o lekko zasadowym i lekko słony smak, została zastosowana w kuchni, w domu oraz w tradycyjnej medycynie jest stosunkowo niedawno, mimo że był znany w paleolitu. Fakt, że otwarcie 18. wieku, substancja ta LeBlanc, chemik z Francji, przez wiele lat był utrzymywany w tajemnicy. Powszechne, szczególnie w kuchni, sody otrzymała dopiero po odkryciu nowego sposobu otrzymania. Zasadniczo jest on stosowany w napojach i pieczywa. Wiele znanych i jej właściwości lecznicze.


Soda oczyszczona – doskonałym lekarstwem na wiele chorób. Do zabiegów w postaci płukania przemywania, roztwór dwóch łyżeczki sodę i wody szkła ciepłego spawane.

płukaniu oka (wielokrotnie) spojówek. Dla każdego oka, należy użyć osobnego wacika waty.

Pięć – sześć czasu (dni), płukania z tego rozwiązania będzie złagodzić ból gardła.

roztwór sody jest wpajane do nosa z łagodną gorączkę i obfite – robią pranie. Z zimna z tego samego rozwiązania, doprowadza się do wrzenia, sprawiają, że dziesięć minut wdychanie łatwiej odejść plwociny.

Silny suchy kaszel słabnie odbiór w nocy ze szklanką mleka rozcieńczonego w niej łyżeczkę sody.

Nie ma wyrobione zdanie na temat wykorzystania środków w formie natryskiem na pleśniawki. Roztwór przygotowuje się znacznie słabsze niż przemywania i gardła: łyżeczki proszku do pieczenia dodaje litrze wody ciepłej spawać. Niektórzy uważają, że tylko kilka takich procedur, inne – że trzeba douche co godzinę w ciągu dnia.

Dwuwęglanu dobre odbitki z płynem ustrojowym i sole. Funkcja ta pozwala z powodzeniem używać go do obniżenia ciśnienia krwi. Wysokie ciśnienie krwi, aby mieć znaczną liczbę tabletek. Ich dawka może być zmniejszona, jeśli napój z nich sody oczyszczonej (o ½ łyżeczki).

Skutecznie pomaga preparatu z choroby lokomocyjnej podczas podróży w samochodzie, autobusie; w przypadku zatrucia, któremu towarzyszy obfite wymioty, krwawienia. We wszystkich przypadkach, wymienione powyżej, charakteryzuje się utratą płynu. Aby jego ilość aby mieć do dotkniętych co pięć minut w roztworze soli i łyżka sody (gorącej spawane w litrze wody, aby rozpuścić sole łyżeczkę do herbaty i łyżka pół soda).

Płukania jamy ustnej roztworem sody posiłek w szklanej 3% nadtlenku wodoru pozwala na wyeliminowanie złego zapachu.

Jeśli zęby okresowo czyścić wodą sodową, wstępnie zwilżone wodą i nanosi na dziąsła palcami, wkrótce dobry polski. Jednocześnie zobojętniono i kwasowości w jamie ustnej.

Doskonały kosmetyk w domu – takie samo jak sody oczyszczonej. Dla osób objętych trądzik, który zatkane pory, czarne plamy, nie myśleć o niczym lepszym niż tej mieszanki proszku z wiórów mydła (najlepiej – gospodarczego). Konieczne jest, aby przetrzeć skórę co trzy do czterech dni. Jest wysoce pożądane, przed wykonaniem procedury do pary twarz.

Można to zrobić trochę inaczej. Rozpuścić w szklance wrzącej wody na łyżkę herbaty cukru i sody. W powstałej cieczy zwilżyć wacik i pocierać dobrze napotykają, zwracając szczególną uwagę na obszary problemowe. Następnie trzeba umyć ciepłą wodą z mydłem (lepsze czyszczenie) i przetrzeć powierzchnię z trądzikiem masła. Godzinę później, to jest konieczne, aby przemyć raz, ale bez użycia mydła.

Od sody neutralizuje kwaśne środowisko, w którym bakterie rozwinięcia jego najbardziej użyteczne rozwiązanie do mycia nóg ich nadmierne pocenie się. Nawiasem mówiąc, ta sama procedura będzie służyć jako dobry profilaktyki grzybicy, która często występuje między palcami.