447 Shares 7037 views

Leczenie dwunastnicy – jest właściwa dieta

Dwunastnicy (zapalenie śluzówki dwunastnicy) jest tak powszechne patologii, jak zapalenie błony śluzowej żołądka, pęcherzyka żółciowego i innych schorzeń przewodu pokarmowego oddechowych. Ponadto, często ta choroba towarzysząca wrzodów żołądka i jelit, co dodatkowo pogarsza stan pacjenta.


Klinicznie izolowanych ostre i przewlekłe zapalenie dwunastnicy. Wczesne leczenie duodenitu pomoc, aby uniknąć przykrych powikłań będzie zapobiegać chorobom w ostrej formie stać się przewlekły.

Zazwyczaj dwunastnicy występuje z powodu przyjmowania substancji balastowych, z powodu zatrucia alkoholem lub dymu tytoniowego, a po odlaniu systematycznie zawartości żołądka kwasowych w dwunastnicy. Czynniki zakaźne lub zatrucie pokarmowe mogą również powodować dwunastnicy. Objawy, leczenie tej choroby – to wszystko jest konieczne, aby porozmawiać z lekarzem. Działania mające na celu ustabilizowanie stanu, w takim przypadku należy rozpocząć natychmiast. I powinny one mieć na celu wyeliminowanie przyczyn procesu patologicznego.

Zapalenie śluzówki dwunastnicy stosunkowo szybko doprowadzić do poważnych powikłań, (takie jak ostre zapalenie dróg żółciowych z żółtaczką i ostre zapalenie trzustki).

Następujące objawy są typowe dla dwunastnicy: epigastriume bólu, nudności, wymioty, brak apetytu, ogólne osłabienie. fibrogastroduodenoscopy (w skrócie – – EGD) jest przypisany do specjalnego studium dla ostatecznej diagnozy. Procedura ta pozwala na wizualizację diagnostyczne procesy patologiczne w błonie śluzowej się kawałki tkanki do dalszego badania.

Leczenie dwunastnicy, przede wszystkim, począwszy od powołania specjalnej diecie. żywienia klinicznego stanowi podstawę leczenia wszystkie bez wyjątku, chorób żołądkowo-jelitowych, oraz, oczywiście, choroby, takie jak zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Dieta dla dwunastnicy ma na celu wykluczenie z diety większości tych produktów, które tworzą wrogie środowisko dla gojenia uszkodzeń błony śluzowej dwunastnicy. Żywność musi być miękki, siekany lub wciera, gotowane na parze. Opcji rozważyć najlepsze gruels ponieważ nie zranić lub naprężenia i przewodu pokarmowego.

Poprzez leczeniu dwunastnicy, konieczne jest, aby całkowicie zmienić dietę: odżywianie odbywa się około 4-6 razy dziennie. Fragmenty powinny być małe, około 250 gramów. Żuć powoli, dzięki czemu co najmniej 10 ruchów żucia na jednym łykiem, ponieważ w takim przypadku, bolus jest dobrze nasączone śliną, a jedzenie jest zgnieciony. Należy również ograniczyć spożycie tłuszczów, węglowodanów i białek, aby zwiększyć liczbę przychodzących i cieczy.

Warto podkreślić niezaprzeczalne korzyści z soków owocowych, które są naturalnym źródłem witamin B, C i E. Ponadto, leczenie dwunastnicy jest niemożliwe bez przechodzenia do użytku zup (Best roślinne, zboża). Polecamy warzywa gotowane. Wolno jeść kromkę białego chleba.

Z diety całkowicie wykluczone: alkoholu, czekolady, lodów, napojów gazowanych dowolnym, słodycze, kawy i mocnej herbaty. Absolutnie przeciwwskazane u solone, wędzone i marynowane żywności, smażone lub tłuste pokarmy, a także przyprawy, cebula, czosnek.

Jeśli zastosujemy się do tej rady w diecie, leki będą najbardziej skuteczne. Szybko odczuwać poprawę. I stopniowo będzie w stanie zwiększyć liczbę dozwolonych do spożycia produktów.