697 Shares 3274 views

Jade: pielęgnacja, konserwacja, powielanie

Tytułowy rodzaj sukulentów, należący do rodziny Gruboszowate, ma ponad trzystu gatunków, z których większość – byliny. Rosną one głównie w południowej półkuli: w Afryce i na Madagaskarze, Ameryce Południowej. Wiele gatunków są uprawiane jako rośliny ozdobne w pomieszczeniach.

Najczęstszym kryty ogrodnictwo Crassula ovata (lub owalny, jest również Crassula ovata), drzewa (Crassula arborescens), Grubosz Nilu (Crassula nealeana). Pierwszy i drugi z nich są miniaturowe drzewa z największą mięsistych liści owalu. W Crassula ovata są zielone w drzewie – czerwony pasek na obwodzie. Że przedstawiciele tych gatunków, a często Grubosz jajowata, powszechnie nazywane „drzewo pieniędzy.” Nile Jade wyróżnia się od tych roślin: jest to miniaturowy krzew z łodygami pełzania, które są nawleczone jak grubych, gęstych małych liści. To hang-Downing Crassula, pielęgnacja jest dość proste, powszechnie stosowany w wewnętrznej krajobrazu.

Drzewa i Grubosz jajowaty, pielęgnacja, która nie wymaga wiele wysiłku, łatwo uprawiana z sadzonek lub nawet pojedynczy liść. Części roślin szybko i dobrze zakorzenione nie tylko w kraju, ale również w wodzie. Oczywiście, można kupić i dorosły drzewo pieniądze w kwiaciarni, ale uważa się, że bogactwo do domu tylko przynieść maskotkę roślin uprawianych własnymi rękami. Umieścić go w specjalnej ziemi dla kaktusów i sukulentów, ale jest możliwe do przygotowania mieszanki, a własnymi rękami, dodając gruboziarnistego piasku do darni lub ziemi ogród (1: 3). Lądowanie Jade Nil powinny być mieszane z piaskiem ziemi i torfu. mnoży to fragmenty łodyg, które są dobrze przyjęte.

Rodzaje tolstyanok uprawiane jako rośliny doniczkowe, nie tworzyć zbyt trudne do ich właścicieli. Jednak uwaga: nie lubią wysoką wilgotność, więc umieszczenie ich blisko naczyniu z wodą przeznaczoną dla roślin wodnych kochający, jest niedopuszczalne. Nie powinny one być rozpylane i mogą okazjonalnie lekko przetrzeć kurz z powierzchni liści. Obchodzi Jade drzewa, jak również dla jaj sugeruje umiarkowane podlewanie w lecie i dość szczupły – w zimie. Jade kocha również Nile obfitego podlewania latem, natomiast zimą należy podlewać oszczędnie. Te rośliny – światło żądania i termofilnych. W zimie temperatura ich zawartość nie powinna być niższa niż + 8-10 stopni Celsjusza.

Ponieważ „drzewo pieniędzy” pochodzi z południowych regionach Afryki, w środku pasma kwitnienia zwykle nie jest wystarczająco ciepło i światło. Z tego powodu, drzewo jade, uważając, że nie wymaga dużo czasu i wysiłku, kwitnie rzadko, zwykle pod koniec lata – wczesną jesienią, i tylko wtedy, gdy „na żywo” na południowych oknach. Jej kwiat jest wiecha z blado różowe lub białe kwiaty. Małe kolorowe kwiaty kremowej Jade Nile kwitną w kwietniu i maju.

„Money Tree” nie wymaga częstego przesadzania. Od Crassula rośnie dość wolno, może to być przesadzane co kilka lat, należy dodać do melioracji. Drzewo musi być okresowo wdrożyć do okna z jednej lub drugiej strony, w przeciwnym razie będzie wyginać się na bok, a może nawet spaść.

Zgodnie z zasadami feng shui, „Money Tree” umieścić w miejscu tzw „obszar bogactwa” – w południowo-wschodnim sektorze lokalu. Chiński drzewa ozdobiony wstążką i powiesić go na monetach, aby przyciągnąć bogactwo do domu. Można również umieścić branże Jade Dragon figurkę – Feng Shui, nie tylko pomaga przyciągnąć pieniądze, ale także chronić je przed złodziejami.

Tak więc odpowiedź na pytanie o tym, jak dbać o Jade, jest następująca: trzeba trzymać roślinę w dobrze oświetlonym miejscu, w umiarkowanie wilgotnej gleby, nadaje się do uprawy kaktusów i sukulentów. W tym przypadku, Crassula, opieki, która jest na tyle proste, na pewno by zadowolić ich właścicieli dobrego wzrostu, a być może i kwitnienie. Ale główną przyczyną niepowodzenia w uprawie „drzewo pieniędzy” jest obfite podlewanie, co prowadzi do gnicia korzeni.