111 Shares 7292 views

Self-instalacja: plastikowe okno w drewnianym domu

W rzadkość przez długi czas uważany za plastikowe okna, zainstalowane w drewnianym domu. Powodem tego było, a wysoka cena podwójnymi szybami, a mały zakres rozwiązań. Ponadto opinia została szeroko rozpowszechnione, że okna w drewnianym domu nie powinno być wykonane z PCV. Z czasem jednak wszystko się zmieniło. Obecnie dom dziennika nie jest już zaskoczeniem, taka konfiguracja. Plastikowe okna w drewnianym domu stają się powszechne.


Jaka jest różnica izolującego zespołu szklanego? Ci, dla których kwestia jest istotna, należy przejrzeć ją bardziej szczegółowo.

Funkcje drewniane budynki

W takim przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się przeprowadzić własną instalację podwójnie oszklone okna PCV, trzeba wiedzieć, jak dokonać tego ustawienia. Plastikowe okna w drewnianym domu może rozpocząć się rozbić na raz, jeśli nie brać pod uwagę kurczenie się drewna. Dotyczy to przede wszystkim świeże ramy. Drewno na nich z czasem wysycha i osiada. Jest to ważny punkt, który należy wziąć pod uwagę przed instalacja jest zakończona. Plastikowe okna w drewnianym domu w odpowiednim miejscu otwór w przyszłości nie będzie wymagało kosztownych napraw.

prace przygotowawcze

Przed zainstalowaniem podwójnymi szybami z PCW należy przeprowadzić szkolenie otworu okiennego. W tym celu, obudowa wykonana jest konstrukcja. Jest on używany do zabezpieczania okien i izolując go od ramy. Tylko w tym przypadku, oszklenie nie będzie cierpieć z powodu skurczu kłód. Obsada (okosyanka) dają pewność niezawodności instalacji. Tylko w tym przypadku nawet kilka miesięcy później, gdy zostanie wykonana instalacja, plastikowe okna w drewnianym domu nie zaczyna skrzypieć i są łatwe do otwarcia.

Wykonywanie konstrukcji obudowy polega na tworzeniu specjalnym grzebieniem na końcach kłody, znajdujących się w otworze okiennym. To umieścić laweta z rowkiem. Drewno, którego końce nie jest grzebień, nie będą ślizgać się wzdłuż nieruchomej ramie okna, a wewnątrz masztu. Dzięki tej technologii montażu eliminuje krzywiznę drewna szkła z powodu opadów deszczu.

wykonanie instalacji

plastikowe okna w domu dziennika powinny być współmierne okosyankoy. Pewna regulacja zapasy (5 cm) i szerokość (2 cm) musi mieć otwór siebie. Jest to konieczne, aby zmniejszyć pole i pieniące. Aby zainstalować parapet , pozostaw 4 cm. Jedynie można zamontować okno w tej sprawie. Montaż odbywa się za pomocą wstępnie nabyty specjalnego sprzętu. Są one przykręcone do końca ramki. Dla ułatwienia instalacji z podwójnymi szybami skrzydła uprzednio usunięte.

Zwracamy szczególną uwagę na prawidłowe ustawienie

Okna plastikowe graty dom musi być zamontowany z dostosowaniem wszystkich powierzchniach poziomem. Jeśli to można pominąć, że klapki mogą być opcjonalnie zamknięte lub otwarte. Nie zapomnij o spieniania. W celu dla tej procedury nie został trafiony przez vymerennye powierzchni, rama powinna być stała. Aby to zrobić, pod nią można umieścić normalnego kija (to nie należy zapominać, aby go). Ramka, w której powierzchnia zamontowane dokładnie w poziomie i w pionie, mocowane śrubami w strukturze obudowy.

W końcowym etapie wycofanym blokowania kij, powiesił skrzydła na całym obwodzie zapenivaetsya wstawionego okna.