223 Shares 9886 views

Mieszanka – mix produktów

Mieszanka – mieszania kilku rodzajów wyrobów odpowiednich parametrów fizyko-chemicznych. Proces mieszania wytwarza się według GOST.

Najczęstsze typy mieszania

  • Egalizatsiya – mieszanie pewnych win z winnicy i jednego zbioru, ale z powodu różnych potraw.
  • Zmontowanie – przygotowanie technologia mieszania wina wina o tej samej nazwie i pochodzenia, ale różnych lat produkcji.
  • Wiarski – wytwarza się przez zmieszanie win o takim samym tytule, ale z różnych winnic (takie jak szampan – nie miesza się białe i czerwone wino, wino najwyższej jakości produkowanych w różnych lat).
  • Łączący – pod nim rozumieć mieszanie win z winogron różnych obszarach rozwijających się.

mieszania wina

Mieszanka – jest istotną częścią procesu w produkcji wina.

Gdy wytwarza się za pomocą kompletacja duże partie jednolite młodych win, ale uzyskuje się z różnych części winogron wzrosła.

Jeśli produkowane wina szampana, to mieszanka jest harmonijny stowarzyszenie assamblyazhnyh wszystkimi stronami w celu uzyskania wyższego i delikatny smak, bukiet.

Podczas mieszania należy pamiętać, że lekkie wina z odrobiną świeżości poprawić grę bukietu.

Jeśli rok jest dobry, nawet młode wina pokazać wszystkie swoje najlepsze cechy. W tym przypadku mieszanie jest ograniczone przez zmieszanie kilku wybranych zbiorowisk, jeśli tak się stało, że rok nie posiadają jakość końcowego wina, konieczne jest w tym przypadku użycie rezerwy przeszłości.

Podczas mieszania małymi win starzenia beczki, poprawia miękkość i delikatność smaku. Mieszanie starych win szczególnie wymagane, jeżeli mieszanie obecnej „zielone” wino zrobione z niedojrzałych winogron.

mieszania herbata

Prawie wszędzie powszechne mieszanie czarnej herbaty. Prawie wszyscy przyzwyczaili się do czerni i lekko cierpki smak. Według statystyk, ponad 75% mieszkańców naszego kraju stają się czarne herbaty, a połowa dziennej pić co najmniej trzy filiżanki dziennie, tylko 4% wszystkich nie pić.

Ponad połowa produkcji herbaty jest sprzedawane jako gotowe mieszanki lub mieszanki, które są odpowiedzialne za jakość degustator – mogą być uznane mieć unikalny zapach.

Mieszanka Tea – degustator to mieszanie w odpowiednich proporcjach odpowiednich odmian herbaty. Głównie głównym składnikiem może być identyfikowany przez nazwę herbaty. Ale, na przykład, mieszanka często łączy więcej niż kilkanaście odmian herbat uprawianych na różnych wysokościach, różnych plantacji, a nawet kontynentów.

W tym przypadku mieszanka – to kontynuacja wsparcia pożądanego smaku herbaty, ponieważ nawet liście są zebrane na jednej plantacji, nie będą takie same.

mieszanie whisky

Pionierami tego napoju alkoholowego są Szkoci i Irlandczycy – to oni nauczyli się jeździć alkoholu z jęczmienia. Pomimo tego, światowych producentów są również uważane za Japonia, Kanada i Ameryka.

Klasyfikacja whisky

  • Malt – standardowe klasyki jęczmienia słodowego destylacji Kilka ostatnich poziomów w specjalnych kotłach i starzenia w dębowych beczkach przez pewien czas (minimum trzy lata).
  • Ziarno – doszedł do specjalnej kolumny destylacyjnej wynalazku w sposób ciągły, za pomocą których uzyskuje się wysoką jakość destylatu bez przerwy.
  • Mieszane – whisky wytwarza się przez zmieszanie dwóch pierwszych odmian w różnych proporcjach.

Jeżeli whisky jest wykonana według klasycznej receptury, a następnie produkować go wyłącznie z upraw. Jednak w Ameryce, jest wykonane z kukurydzy, jęczmienia w Irlandii – Kanada – Rye. Japonia przyjmuje również z doświadczeń innych narodów, ale zdarza się, że japońska whisky mieszanka które często powodują mniej niż 40% siły, w Szkocji jest uważany nekonditsiyu.

Do tej pory istnieje kilka sposobów destylacji zacieru w fabryce do alkoholu:

  • Konserwatywne – w szczególności kostki miedzi, które są rurami chłodzącymi.
  • Ciągła operacja – przeprowadza się w specjalnych kolumn destylacyjnych.

Podczas życia Winston Churchill próbował dostosować podaż słodu jęczmiennego, bez względu na to, jak trudne może być rokiem. Po whisky przychody stanowiły jedną piątą dochodów w kraju, więc nie można było zatrzymać produkcję – do produkcji wysokiej jakości napojów potrzebuje co najmniej 3 lata ekspozycji, a na „luksus” klasy – co najmniej 12 lat.


koniak mieszania

produkcja brandy nie można sobie wyobrazić bez mieszania, jest to obowiązkowy składnik niego.

Otrzymaną mieszankę brandy ewentualnie okleivayut kurzego, żelatyny, kleju rybiego lub leczonego bentonitu. Następnie przepuszczane przez filtr na jakiś czas zostawić w spokoju, a następnie ponownie przechodzi przez filtr i jest już w butelkach i pakowane.

Jeśli koniak okazało niestabilne, przez około dziesięć dni leczonych zimno do minus dwanaście stopni.

Zwykli koniaki „odpoczynku” od co najmniej sześciu miesięcy, lub KVVK COP – co najmniej rok. Brandy wylano w temperaturze około 20 0 ° C w butelce i w zbiorniku pamiątek.

Kolor koniak jest z lekkiego złotego do bursztynowego-brązowy, smak i bukiet odpowiada pewnego typu, ale w żadnym wypadku nie powinno być obcy zapach, smak, posmak.

Oprócz koniak, są również i inne napoje na bazie brandy alkohol koniak. Posesją odpowiadają rok-stary koniak.

Sposób wytwarzania tego napoju jest bardzo prosty – surowiec przechodzi przez drewna dębowego specjalnej obróbce.

W oparciu o powyższe, możemy z całą pewnością powiedzieć, że mieszanka – jest istotną technologią do produkcji większości produktów.