420 Shares 4737 views

Yuri Burlan, vector-układowy psychologia. System-wektor psychologia, w celu określenia wektorów testowych

System-wektor psychologia Yuri Burlan, którego książki stały się bardzo popularne w ostatnich latach, na podstawie koncepcji Freuda psychoseksualne. Rozważmy to w sposób bardziej szczegółowy.


Ogólna charakterystyka

Jako jeden z kluczowych warunków do prawidłowego wychowania dzieci autor wywołuje teorii wrodzonej zrozumienia właściwości i możliwości każdego dziecka. Niezbędna wiedza w tej dziedzinie i pomoc do opanowania psychologię systemu wektorowych. Wektor – to typy „orientacja”. Wskazują oni, że jak człowiek, daje mu przyjemność. Samorealizacja jest następnie wykonywane poprzez roli w społeczeństwie. Koncepcja, która oferuje autora działa jako nauki stosowanej. Ułatwia to gwałtowny rozwój mechanizmów nieświadome działanie, jego przejawy w każdym indywidualnym na poziomie pary, grupy społeczeństwa. W wyniku asymilacji wiedzy dorosłych myślenia przekształca się obiektywnego spojrzenia na to, co się dzieje. Chodzi akceptację i pełne zrozumienie zachowania innych i ich priorytety w życiu. Vector-układowy psychologia pozwala rodzicom lepiej zrozumieć swoje dziecko i wychować go tak, aby jego potencjał został zrealizowany w jak największym stopniu.

Istotą koncepcji

Jaki system zbudowany wektor psychologię? Tolkachev (współtwórca teorii), a inni badacze mają problemy edukacji rozwija ideę, że każdy człowiek rodzi się z konkretnych pożądanych właściwościach. Określają one scenariusz życia człowieka, jego zachowanie i charakter. Właściwości te podzielono na 8 grup. W każdej z tych cech są łączone, w zależności od wydajności roli w społeczeństwie. Ona z kolei wyraża cel ludzkości, polegającej na przetrwanie. Każda grupa (wektor) ma połączenie z danego obszaru wrażliwego. To określa osoba otrzymująca lub sposobu wyświetlania informacji o sobie i świecie, który go otacza. Wrodzone cechy indywidualny charakter swoim życiu nie zmieni. Jednakże mogą one pojawiać się w różnych formach.

podstawy

System wektor-psychologia obejmuje koncepcję tworzenia i wdrażania kolejnych cech kierunkach, które zależą od rzeczywistego zachowania pojazdu. Osoba, która ma swoją własność pozostała niezabudowana, będzie działać w przeciwną w stosunku do rozwoju indywidualnego scenariusza. Zgodnie z tym scenariuszem rozwija się życie. Osoba może stać złodzieja lub sędziego lub schizofreniczne geniuszem, gwałciciela czy Perfect Family człowiekiem, i tak dalej. Właściwości opracowane przed okresem dojrzewania , włącznie. Po tym wydajność może być napełniany lub / realizowane, czy nie. W pierwszym przypadku psychologia wektor-systemowa polega na wykorzystaniu właściwości wrodzonych, dzięki czemu osoba dostaje satysfakcji i w stanie harmonii. Wszystko to sugeruje, że główne cechy są określone w młodym wieku i ulepszone, aby zakończyć okres dojrzewania. Główną rolę w tym procesie należy do rodziców. To oni kształtować świat wokół dziecka w tym okresie.

Związek o właściwościach

Identyfikacja właściwości rozpoczyna się opisem ich wypowiedzi w pierwotnym okresie opakowaniu. To pozwala nam zrozumieć podstawowy, pierwotny stan, który jest dany od urodzenia. Tak więc możliwe jest prześledzenie rozwoju sprawności umysłowej, która miała miejsce w trakcie złożoność świata w ciągu ostatnich kilku tysięcy lat.

zrozumienie niuansów

Kwestia właściwego wychowania dzieci w psychologii klasycznej wywołało pojawienie metodologii rozwoju dziecka. Jednak niektóre z nich wyraźnie ze sobą sprzeczne. Ich nieudolność i błędy występują ze względu na fakt, że ustalona definicja „normalności” dziecka nie są dostępne. Brak bezwzględne podstawy, na której dana osoba w młodym wieku uważany jest za zdrowy psychicznie, a jego zachowanie jest uważane za właściwe, jak i odwrotnie. W związku z tym, w ciągu ostatniego półwiecza w kategorii zawarte dopuszczalności i wczesne życie seksualne i odrzucenie wrodzonej tożsamości płciowej. W tym przypadku, Yu oferuje Burlan? System-wektor psychologia definiuje standardy zróżnicowany sposób, w zależności od wrodzonych cech dziecka. Zapobiega to uszkodzeniom, które mogą powodować rodzice rozwijać swoje dzieci, a także pozwala na wczesne określenie najskuteczniejszych metod edukacyjnych.

tezy

Od czego zaleca Yu odpychane Burlan? System-wektor psychologia, jego zdaniem, na podstawie następujących prac:

  1. Dziecko nie odziedziczy cechy od swoich rodziców i mogą mieć bardzo różne właściwości.
  2. Ponieważ głównym zadaniem dorosłych zwolenników zapewnienie dzieciom bezpiecznego środowiska, stanu bezpieczeństwa. W przeciwnym razie istnieje opóźnienie, zniekształcenie lub zatrzymanie rozwoju.
  3. metody kształcenia i szkolenia muszą być zgodne z wrodzonych cech.
  4. Wpływ otrzymanych przed dojrzewaniem uraz zneutralizować lub złagodzić poprzez współdziałanie systemu.
  5. Dzieci są przedstawiciele kolejnej generacji. Oznacza to, że wrodzoną siłę pożądania i ich potencjał jest znacznie wyższa niż rodzic.
  6. W codziennej komunikacji, kluczowe systemy głośniki edukacji i rozwoju dziecka myślenia starszych członków rodziny. Jest to szczególnie ważne dla matki, bo ona jest główną osobą w moim życiu aż do zakończenia okresu dojrzewania.

Rozważmy niektóre z grup, które identyfikuje systemu wektor psychologię. Test określić wektor zawiera pewne pytania. Odpowiedzi na nich ustawić należących do jednej lub innego typu.

„Dermatolog”

Rola gatunek takiego dziecka jest tworzenie rezerw i sklep spożywczy. To logiczne myślenie. Jako wrodzonych właściwości systemu wektora psychologii dziecka określa mobilność i aktywność. Ma wrażliwą skórę, ciało z tworzywa sztucznego, która określa zakres zajęć tanecznych i sportowych. Takie dziecko dość skąpy z emocjami i słowami. Ma krótkie frazy zwięzłych. Rodzice są ważne, aby nauczyć go zasad i pokazać granicę.

wartości życia

Co charakteryzuje im układ wektor psychologii Yuri Burlan? Badanie pokazuje, że rozwój wrodzonych właściwości „dermatolog” dziecka rośnie inżynier ustawodawca udanego menedżera. On wie, jak słuchać i podporządkować, dyscyplinować siebie i innych. Jeśli dziecko jest karane bicie, wtedy tworzą ciąg do masochizmu. W przypadku braku rozwoju swoich właściwości, staje się złodziejem, alkoholikiem, dziewczęta dorastają jako prostytutki.

Wymagania

Vector-układowy psychologia artykułuje zestaw reguł dla normalnego rozwoju idealny dla całych „dermatolog”. W pierwszej kolejności należy uczy się reżimowi i dyscypliny. Kluczowe znaczenie będzie uprawiania sportu. W procesie edukacji autor koncepcji zachęca rodziców, by zgodzić się na zachęty do popełnienia dziecko pewnych działań. Najodpowiedniejszym kara może być ograniczone w czasie i przestrzeni.

obszar cewki moczowej

Dzieci tego typu wydają się być odpowiedzialny za życie, dążyć do rozszerzenia przestrzeni życiowej. Daje opis psychologii systemie wektorowym. Test określić wektor wskazuje niestandardowego myślenia taktycznego. Te dzieci są wiązki energii i chęć do życia. Charakteryzują się one dominującym zdaniem, są one zawsze chętny oczy. Temperatura ciała jest zawsze zwiększona. Te dzieci nie uznają władzy, są niekontrolowane. Jednocześnie, jeśli rodzice wybrać właściwe podejście, to rosną bardzo odpowiedzialną osobą. Te dzieci reagują błyskawicznie zarówno psychicznie i fizycznie. Nie czują ograniczenia i dlatego nie odczuwają zagrożenia. To z kolei powoduje wysoką śmiertelność zaniedbania. Osoba z tego typu zdolności wrodzonych jest w stanie prowadzić ludzi. Dość często te dzieci rosną dyrektorów dużych przedsiębiorstw. Jeśli wrodzonych cech niezabudowanej dzieciństwo pod ciśnieniem lub przemocy ze strony dorosłych, ucieka z domu. Takie dzieci są często liderami organizacji przestępczych. Nacisk na odpowiedzialność – głównym warunkiem rozwoju, co oznacza dla nich psychologię systemu wektorowych. Książki opisujące koncepcję, zawierają szczegółowe komentarze i zalecenia dla rodziców takich dzieci. Autorzy uważają, że dorośli nie powinni domagać się posłuszeństwa, konieczne jest jedynie do prowadzenia działań dziecka.

muskularny kierunek

Praca fizyczna – główny punkt odniesienia, który wyrusza do tych dzieci ogólnoustrojowe wektor psychologii. Badanie w celu ustalenia punktów kierunkowych do dwóch podstawowych warunków: wściekłość lub monotonię. W tym drugim przypadku osoba wydaje się być ciężka praca. To może każdego dnia, każdego roku, aby wykonać tę samą pracę. Tacy ludzie nie mają własnego zdania, będą robić to, czego nauczono. Wybory w życiu będzie zależeć od tego, kto ma wpływ na rozwój dziecka. Z myślą o tych dzieci charakteryzuje się wzrokowo-aktywny. Robią dokładnie to, co pokazano im. Ta właściwość musi być brane pod uwagę w procesie uczenia się. Te dzieci nie mogą być nazywane głupi. Mają specyficzny sposób myślenia. To dzięki niemu tak stabilne, mogą wykonywać tylko prace. Wraz z rozwojem wrodzonych właściwości tych dzieci dorastają bardzo pracowity specjalistów. Budują, orać ziemię, pracy w kopalniach. Nie mają wysokie żądania, to wystarczy, że mogą dostać pracując rękami. Jeśli dziecko nie uczy się pracować, to może rosnąć niebezpiecznego szefa zbrodni. Łatwo jest wpaść w grupie przestępczej, gdzie on będzie pokazać swoją siłę fizyczną.

wpływy dzieci

Charakteryzują się one przez wektor wizualnej. System wektor psychologia takie dzieci są jasne ekstrawertycy. Dla nich, częstym zjawiskiem jest uważany gwałtowne wahania nastroju. Te dzieci są bardzo rozwinięte strach przed śmiercią. Kiedy analfabetą wychowanie, jest on przekształcony stabilnej fobii. Wiele z tych dzieci boją się ciemności i nie chcą spać z wyłączonymi światłami. Wynika to z faktu, że ich wizualny analizator nie może odróżnić zagrożenia i zapewnić bezpieczeństwo. Takie dzieci mają dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Są łatwe do wymyślić różne historie, animowanie obiektów nieożywionych. Jako główne zadanie w życiu działa jako wiedzy o świecie. Dlatego głównym obszarem percepcji są oczy. Zwykle mają one duże i wyraziste. Te dzieci są jak wszystko piękne, że są skłonni do kokieterii. Najważniejszym aspektem tych aktów w celu ustalenia więzi emocjonalnych. To może być utworzony i nieożywionych przedmiotów i ludzi i zwierząt. Układ odpornościowy dzieci jest słaby, więc najpierw odebrać chorób wirusowych. Wraz z rozwojem wrodzonych cech z nich rosną głębokie uczucie, kochający i szczerych ludzi. Negatywny wpływ na nie ma zastraszanie, czytanie przerażające historie. Nagrane na takich emocji, człowiek zaczyna dobierać horrory, idąc na cmentarz w nocy, czytając mroczne książki i tak dalej.

kierunek dźwięku

Dzieci z tego wektora różnią się myślenia abstrakcyjnego. Zaczynają się na tyle wcześnie, aby być zainteresowany w sens życia, istnienie ludzi, przez mianowanie. Następnie te rodzaje pytań może być wsunięty w poziomie nieświadomości. Są one jednak szczególnie ostry wzrost dojrzewania. dzieci dźwiękowe nietowarzyski i przemyślane. Wolą prywatności. Ich twarze często nie odzwierciedlają żadnych emocji, ale to nie znaczy, że nie są. W pierwszej połowie dnia, te dzieci są zwykle powolny i nieco zahamowane. Są one dość trudne do skupienia się na pierwszych lekcjach. W związku z tym, są one zagrożone stać underachieving na programie nauczania, mimo dość silnego umysłu. W normalnym rozwoju dzieci znaleźć dobre zdolności intelektualnych. Są łatwe do nauk ścisłych, języków. Wraz z rozwojem wrodzonych cech tych geniuszy rosnąć. Tacy ludzie stają się wybitni fizycy, naukowcy, pisarze, filozofowie. Utrudniają ich rozwój krzyk. Dzieci są bardzo bolesne, są one postrzegane. W rezultacie, idą, usunięte ze świata. Ich stan staje się napięta, pojawiają się w depresji. Być może fascynacja leków są często bóle głowy. Te dzieci są narażone na autyzm i schizofrenia.

kierunek ustnej

Te dzieci – wesołe i mówiących. Są zawsze rośnie, może wejść w każdej drużynie. Dla nich ważne jest, aby znaleźć słuchaczy. Gdyby ktoś przerywa, mają tendencję do kompresji informacji w czasie, aby dać wszystko z nią zanim przerwać. Dlatego ich mowy staje się niespójny, szybko. Takie dzieci wzrosła wrażliwość jamy ustnej, warg. Lubią ich dotykać. Są na dobrej drodze, by wymyślić jakiejkolwiek historii, łatwo oszukać. Wszystko to jest niezbędne, żeby przyciągnąć uwagę. Dzieci z zaawansowanych właściwości są aktorzy, prezenterzy TV, głośniki. Są dobrze zorientowani w żywności. W przypadku niezabudowanych dzieci wywiadu stać klaunów, ani przez chwilę cichym. Mówią nawet podczas posiłków.

psychologia układ wektor: Opinie

Należy zauważyć, że pojęcie jest szeroko rozpowszechniona w Rosji. Autor prowadzi seminaria, wykłady i kursy. Stworzyli wiele tutoriali wideo. Utrzymywane i szkoleń internetowych. Udziału w seminariach i wykładach jako zwykłych ludzi, nie orientuje się w psychologii, jak również specjaliści, lekarze, psychiatrzy. Większość z nich są pozytywne o pracy Yu Burlan. Wykłady pomóc w radzeniu sobie z problemami, które pojawiły się w rodzinie, aby zrewidować swoje podejście do edukacji. Jednakże istnieją negatywne oceny całej tej działalności. Tak więc, na przykład, różni się pod tym względem Wiaczesław Yunev. System-wektor psychologia, jego zdaniem – to atak na ludzką świadomość. adres autora do nich pojęcie przepływów krytyki skierowano. Jednak niektóre z jej artykułów złość obalanie jako zwolenników teorii, jak i tych, którzy są w stanie rozwiązać problemy rodzinne używając psychologię systemu wektorowych.