719 Shares 4158 views

strefę komfortu jako ograniczenie


Teraz wielu słysząc frazę „strefy komfortu”. W języku psychologii, oznacza to osobę pobyt w przestrzeni życiowej (zarówno poczucie fizycznego i psychicznego), w którym jest to wygodne, aby być, nie czuje stresu i niepokoju, uspokoił się, ale w tym samym czasie nie stało, on co do zasady, nie ma na celu wprowadzenie czegoś nowego w życiu. Oczywiście, aby każdy jego własne. Nie wszyscy mają wielki cel na tyle szczęśliwy dla nich stabilny dochód, znormalizowana pracuje dzień i noc telewizyjnych. A jeśli nie jest tęsknota za wielką, a następnie bardzo szybko znika. Otaczające ludzie próbują ich zmusić do zmiany jedyną przyczyną podrażnień i ostatecznie ustępują z czasem.

Ale gdy strefa komfortu, będąc w nim osoba jest uznana za przeszkodę w rozwoju, konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków. Nie, nie wszyscy ludzie są w stanie osiągnąć szczyty kilka gwiazd, nie wszyscy mają wybitne zdolności, talenty, nie każdy ma szczęście. Ale aby uczynić swoje życie bardziej skuteczne i bogatsze, rozwijanie pożądanych cech, zdobyć dodatkowe umiejętności, poszerzyć lub zmienić krąg społeczny z racji każdej osoby, jeśli wyjdzie z jego strefy komfortu.

Nowoczesna psychologia oferuje wiele technik samodoskonalenia.
Prawie wszystkie z nich są oparte na zniszczenia stereotypów, aby zmienić sposób myślenia,
pozbycie się starych i tworzenie nowych nawyków. Jest to dość istotne
zalecenia, jednak nie możemy spekulować, ale aby to działało
akt. Nie jest jasne, od czego zacząć? Z mała.

  • zrobić permutacji mebli;
  • iść do pracy w inny sposób;
  • smutny przebudzenie rano zmieniona na energicznego skoków pod chwytliwą muzyką;
  • zapisać się na treningu sportowego, tańca lub zajęć;
  • poznać nowych przyjaciół;
  • iść na niezwykłą podróż;
  • myśleć o tym, jak zamienić hobby w sposób dochodu;
  • w zaskoczeniu nowej idei lub arcydzieło gotowania własnego podejmowania;
  • zmienić jej fryzurę i styl odzieży.

To tylko drobna innowacja, która może być początkiem wielkich wydarzeń.

Wiele książek zostało napisanych na temat „psychologii szczęścia” w odpowiednich sklepach, zajmują całe regały i czołowe miejsca w rankingach sprzedaży. Ludzie naprawdę chcą być szczęśliwi i odnieść sukces, co nie jest zaskakujące. Tylko tutaj, aby wygrać tutaj są autorzy i wydawcy takiej literatury, a także organizatorzy seminariów na temat samodoskonalenia, które kosztują dużo pieniędzy. Nie fakt, że po tych kursach, ludzie nagle zmienić swoje życie, a po przeczytaniu książki, a nawet bardziej, ludzie mają tendencję do po prostu patrzeć na lekarstwo cud, który będzie się prowadzić ich do sukcesu i szczęścia. strefa komfortu nie jest naruszona tak po prostu. Albowiem z nim nie wystarczy postarać się raz lub dwa razy, istnieje potrzeba stałej pracy, a przede wszystkim na siebie. Rzeczywiście, czasami wydaje się, że świat ma tylko lenistwo. Nawet chodzenie do sklepu opcjonalnie można zamówić przez telefon całą drogę w dół do produktu.

Fakt leży główne niebezpieczeństwo – w sensie samopoczucia. Kiedy wiesz, że wszystko, co jest niezbędne do życia, a co nie jest, lub nie jest to konieczne, lub jest nieosiągalny w ogóle, więc dlaczego coś zmienić? Naprawdę, dlaczego? Cóż, będę skakać ze spadochronem, dobrze, pójdę na tournee w Europie – iw ogóle co się zmieni? Znowu szare istnienie, dom-praca-siłownię. Ponownie dokręcone strefę komfortu. Jest to normalne, najważniejsze – nie poddawaj się, nie zatrzymuj się, poruszać się w danym kierunku. Stopniowo staje się łatwiejsze.

A nie tak pewny wyrzucić starą przytulny fotel. W rzeczywistości jest to możliwe, aby po prostu odpocząć, wracając z „wielkiego” życia pełnego osiągnięcia, jej słodkie teraz naprawdę ciepłe, a nie tępym domu.