103 Shares 4983 views

System czyszczenia basenu

Nie jest tajemnicą, że czysta woda w basenie – przede wszystkim nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Powstaje pytanie: jak zapewnić, że bezpieczeństwo? W przypadku korzystania z nowoczesnego systemu przygotowania wody, woda w basenach zawsze będzie w idealnym stanie, będzie krystalicznie czysta i posiada przyjemny zapach.

Nadesłane projekty dawna przekształcona z luksusu integralną częścią wystroju wnętrz domów prywatnych, domków i dużych mieszkań.

Czyszczenie basenu odbywa się w kilku etapach:

 • mechanicznej obróbki – usuwanie włosów, zanieczyszczenia i inne cząstki stałe;
 • usunięto przez odsączenie i zawieszone cząstki organiczne i nieorganiczne;
 • dezynfekcji wody ze środkami chemicznymi (podchlorynu sodu, chloru, chloramina, dwutlenek chloru, wybielacz i tym podobne) i promieniowanie ultrafioletowe.

Najpopularniejszym sposobem odkażania wody – chlorowania. Wolny chlor jest zdolny do hamowania aktywności układu enzymatycznego mikroorganizmów katalizujących procesy redoks. Wymagana ilość leku jest ustalana przez chlorowanie diagnostycznej. Promieniowanie ultrafioletowe jest kierowane do dezynfekcji zmniejszenia stężenia czynników chorobotwórczych w wodzie aż do granic wyznaczonych przez odpowiednie wymagania. promieni ultrafioletowych szkodliwy wpływ na systemach komórkowych, metabolizmu i enzym w komórkach bakteryjnych. Należy pamiętać, że stosując tę metodę dezynfekcji wody nie tylko zniszczyć, ale wegetatywne formy zarodników mikroorganizmów.

Ultrafioletowe dezynfekcji wody ma wiele zalet w stosunku do chlorowania:

 • Po pierwsze, ozon ma wyższy potencjał utleniania;
 • Po drugie, ozon reaguje na zanieczyszczenia dwadzieścia razy szybsze niż chloru;
 • Po trzecie, ozonowanie zwiększa stężenie rozpuszczonego tlenu;
 • Po czwarte, ozon nie powoduje podrażnienia skóry i błon śluzowych;
 • Po piąte, ozon jest syntetyzowany w miejscu zużycia, co nie jest chlorem;
 • Po szóste, Ozonowanie nie zmienia właściwości organoleptycznych wody;
 • Po siódme, zapobiega powstawaniu płytki nazębnej wapnia;
 • Po ósme, ozon ulega hydrolizie związki organiczne (oleje, płyny kosmetyczne, kremy, etc.) do jego części składowych.

Obecnie korzystanie z basenów i innych metod oczyszczania, na przykład, zautomatyzowanym systemem czyszczenia basenu. To zapewnia cyrkulację wody w basenie. Systemy wtryskiwacz naśladować górskiego strumienia.

Mocne strumień wody przemieszcza się on od jednego do drugiego dyszy. Zautomatyzowany system czyszczenia basenu umieszczona jest tak, że jego dysza obraca się podczas pracy, kierunek strumienia zmienia się, co zapewnia czyste całą powierzchnię. Gruz i brud są wysyłane do obszaru zbierania śmieci, które są usuwane z puli po aktywnego systemu drenażu. Zautomatyzowany system czyszczący basen ma unikalną konstrukcję, która pozwala na korzystanie z energii wodnej do obracania dysze i przełączania przepływu wody. Proponowany system ma ogromny zbiornik do gromadzenia gruboziarnisty brud. Zautomatyzowany system czyszczący basen również zapobiega rozwojowi glonów i bakterii.