169 Shares 5392 views

Rozdzielczość drukarki atramentowej. Drukarka atramentowa: opinie, specyfikacje, ceny

Zgodnie z uchwałą drukarce atramentowej rozumie wskaźnik, który wyświetla liczbę kropek na cal kwadratowy. Na ogół ten parametr jest bardzo ważny. Na niej zależy ostateczną jakość obrazu, który jest otrzymywany w wyniku.


Im wyższa rozdzielczość drukarki atramentowej, tym lepszy kontrast testu. 10 punktów na cal kwadratowy spowoduje ziarnistość obrazu. Rozdzielczość druku atramentowego i drukarka laserowa może znacznie się różnić. W celu zrozumienia tego parametru, należy najpierw zapoznać się z udostępnionego urządzenia.

Co to jest drukarka atramentowa?

Absolutnie wszystkie modele zawierają następujące: Głowica z drukarki atramentowej, zasilacz, jak i podajnik papieru. Wszystkie te mechanizmy współdziałają ze sobą. Głowa jest najważniejszą częścią, która jest odpowiedzialna za rozpylenie farby i wpływa na drukarkę atramentową Rozdzielczość druku. Dzieje się to za pomocą specjalnych dysz.

Dodatkowo w drukarce atramentowej ma silnik, który przesuwa głowę wraz z nabojów. Są one połączone za pomocą pasa. Ponadto, urządzenie jest wyposażone w głowicy drążka stabilizatora. On jest odpowiedzialny za monitorowanie poprawności prasy. Różne drgania głowicy drukującej nie są dozwolone.

System podawania papieru zawiera silnik podajnika i rolki. Producenci zasilacze wykorzystują różnorodne. Dużo zależy od modelu drukarki atramentowej. Jednostka sterująca jest przedstawiony jako schemat obwodu. W celu kontrolowania systemu sterowania procesem drukowania, który dekoduje dane. Dzięki niemu można łatwo przenieść dane do komputera osobistego.

Drukarki z najlepszej rozdzielczości

Najbardziej popularne są obecnie modele firmy „Hewlett Packard” i „Kanon”. Średniej rozdzielczości atramentowa drukarka laserowa i wynosi 600 do 600 dpi. Ogólnie rzecz biorąc, jakość obrazu jest doskonała. W porównaniu z drukarkami laserowymi, urządzenia atramentowego wybuch daleko. Jednak istnieją inne firmy, które zasługują na uwagę. Przede wszystkim jest marką „Bracie”. Wyposażony jest również dobrym wskaźnikiem rozdzielczości druku do 600 na 600 pikseli.

Model "HP 2020hc": Opis, cena

Maksymalna rozdzielczość druku atramentowego HP 2020hc „” jest tak samo jak 1200 do 4800 dpi. Jednocześnie ma możliwość pracy z papierem fotograficznym. Gdy rozdzielczość druku kolorowego jest zoptymalizowany. Rozmiary papieru są dozwolone różne. Zalecaną gęstością arkusza wynosi 70 g na kwadratowy. m. Prędkość drukowania wynosi średnia w zasadzie.

Typowo, drukarka strumieniowa stanowi kolor minutę przechodzi około 7 stron. Jednakże, jeśli pracujesz z czarno-białego dokumentu, opcja ta wzrośnie do 20 stron na minutę. W tym czasie, kolorowe obrazy są drukowane z szybkością 4 minut na wsi. obraz granicy jest dość obszerna. Na arkuszu A4 one nadrobić 210 do 297 mm. Koszt drukarki atramentowej (cena rynkowa) wynosi 3500 rubli.

Recenzje drukarki atramentowej „HP 1015”

Wielu klientów jak ten model najwyższej maksymalnej rozdzielczości wydruku. W tym przypadku można użyć arkuszy formatu A4, A3, A5 i. Ponadto, możliwe jest drukowanie na etykietach i kopertach. Ponadto, wiele zauważyć dobrą wydajność.

W projekcie koloru trybie drukowania atramentowego zdolny przejść do 7 ppm. Zatem wysokiej jakości obrazy są drukowane z szybkością około 4 stron na minutę. Ponadto, należy zauważyć dużą liczbę programów operacyjnych, które są obsługiwane przez ten model. Powiedział, że problemy z podłączeniem urządzenia do komputera osobistego powinien powstać.

Jednak wielu właścicieli docenił pozytywną stronę opłacalności drukarce atramentowej. W pracy trwa średnio około 10 watów. Gdy urządzenie czeka, zużywany tylko 1,6 watów. W trybie uśpienia, zazwyczaj zużywa energię tylko 0,8 watów. Na ogół, model ten może być opisany jako wielofunkcyjne i opłacalne.

Co odróżnia „Canon iP2840”?

Maksymalna rozdzielczość drukarki atramentowej „Canon iP2840” wynosi 600 do 4800 DPI. Minimalna wielkość kropli jest tak samo jak 2 pl. Dodatkowo można oznaczyć szeroki wachlarz obsługiwanych formatów. Model ten pozwala na korzystanie z A4, A5 i B5. Mimo to istnieje możliwość, aby papier fotograficzny 13 o 18 cm i 10 x 15 cm. Gęstość arkusza powinna być w zakresie 60-105 gramów na metr kwadratowy. m.

Prędkość druku nie jest najlepsza, ale w zasadzie do zaakceptowania. Średnio dokumentów na minutę, można wydrukować 8 stron. Kiedy ten kolor obrazy są pomijane z prędkością 4 stron na minutę. Obecność dupleksu może być oddzielona od funkcji tego modelu. Drukowanie zdjęć bez marginesów, niestety nie jest dostępna. Dodatkowo nieaktywny wyświetlacz do sterowania drukarki atramentowej. Systemy operacyjne „windose 8,1”, 7 i 8 są obsługiwane. Plus – urządzenie może być podłączone do komputera z programem „Vista” (dodatek Service Pack 1 lub 2).

Funkcje "Canon iP2840"

Nabój w drukarce używa standardu. Dla czerni pigmentu modele Z-445 i koloru – C-446. Ogólnie wkłady zasób jest dość wysoki. Średnio jeden zdolny do napełniania drukarki do wydrukowania 300 stron. Jednakże, jeśli pracujesz z obrazów wysokiej jakości, można dostać się do przejść około 150 arkuszy. Ogólnie rzecz biorąc, model może być opisana jako zwarta. Waży tylko 2,3 kg.

Standardowy zasilacz, przy czym zawiera on 100-240 V. średnia częstotliwość wynosi 50 Hz. Temperatura robocza, w którym model może być stosowany w zakresie od 15 do 30 stopni. Nadal trzeba monitorować wilgotność. Poprawne opcje są w 80%. Taca modelu wygodne i pozwala pomieścić 60 arkuszy. Zestaw składa się z drukarka atramentowa kablowych, naboje i instrukcji. Ponadto obowiązują producentów płytę instalacyjną. Koszt drukarki atramentowej (cena rynkowa) wynosi 3500 rubli.

Opinie konsumentów na modelu „Canon iP8740”

Większość kupujących kochać tego modelu dla wygodnej obsługi. W tym przypadku nie jest dobrym Maksymalna rozdzielczość druku. Minimalna wielkość kropelek wynosi 1 pl. Rozmiary papieru do drukowania są obsługiwane przez wiele różnych. Dopuszczalny jest gramatura 65-100 g na kwadratowy. m.

Ponadto wielu właścicieli zauważyli dobrą szybkość drukowania. Średnia blacha 10 przechodzi na minutę. Szybkość drukowania, co z kolei jest 36 sekund. mobilny system „Android” są obsługiwane. Plus – ta drukarka atramentowa może pracować z programem operacyjnym „windose 8,1” i 8 zasobów standardowej kasety wynosi około 500 stron. Drukarka długość 330 mm, szerokość 590 mm i wysokość tylko 159 mm. Ogólnie rzecz biorąc, model ten może być opisany jako kompaktowy, z przyjaznych dla użytkownika kontroli.

Cechy drukarki atramentowej „Brother HL-2132R 5700”

Maksymalna rozdzielczość drukarki strumieniowej „Brother HL-2132R 5700” znajduje się na poziomie 600 do 2400 dpi. W tym przypadku prędkość druku wynosi 20 stron na minutę. Gramatura dozwolone od 60 do 160 g na m? Funkcje można wybrać wygodną szufladę. Zawarte w tym modelu są wszystkie sterowniki, które są wymagane, aby podłączyć urządzenie do komputera. Dodatkowo, drukarka atramentowa zapewniają dobrą jakość wydruku zdjęć.

Przeglądy „Epson L800”

„Epson L800” – to chyba najlepsza drukarka atramentowa. Większość kupujących dobrze reagują na tym modelu. Prędkość drukowania w tej drukarce atramentowej jest dość duży. Czarno-białe dokumenty w chwili brakuje mu około 37. Ten kolor zdjęcia drukowane z szybkością 38 stron na minutę. Obszar wydruku granica wynosi 210 do 297 mm.

Dodatkowo istnieje możliwość robienia zdjęć bez granic. Minimalna wielkość kropelek w tym modelu jest równa 1,5 pl. Kasety w drukarce atramentowej obsługuje szeroką gamę. Dla druku czarno-białego użyć modelu S800. Całkowity pobór mocy urządzenia wynosi aż 13 watów. Wymiary tego modelu są całkiem do przyjęcia: długość 530 mm, szerokość 289 mm i wysokość 180 mm i wadze 6,2 kg. Podajnik papieru zdolne do ładowni na 120 arkuszy. Ponadto, możliwe jest drukowanie na papierze fotograficznym.

Między innymi, klienci zauważyli ogromny potencjał drukarki atramentowej do drukowania zdjęć. Jest możliwe zastosowanie następującego wzoru: 10 x 15 cm, 9 cm i od 13 do 10 na 18 cm Ponadto, urządzenie może być wykorzystywane do nakładania obrazu na płycie .. Używa specjalnym atramentem w wodzie. W ogóle, właściciele tego modelu jest opisana jako kompaktowy i wielofunkcyjny. Koszt to na rynku jest 15.000 rubli.