552 Shares 7962 views

Jak usunąć stronę w pdf: Prosta metoda

Chociaż plik PDF jest uniwersalnym dokument tekstowy zawierający grafiki, a najczęstszym rodzajem wszelkiego rodzaju instrukcje, czasami konieczne staje się zmieniać, na przykład, po utworzeniu własnego dokumentu tego typu, albo poprzez usunięcie niepotrzebnych informacji. Teraz widzimy, jak usuwanie stron PDF, liści lub więcej obiektów.

Jak edytować pliki PDF?

Na pierwszy rzut oka, wielu użytkowników może się wydawać, że PDF-pliki są, że tak powiem, w jednym kawałku i nie można poprawiania. Jest bezwzględnym błędem. Obecnie istnieje wiele narzędzi, aby nie tylko usunąć dokument strona PDF dowolnego rodzaju, w którym został wstawiony, ale także wykonać pełną edycję oryginalnego pliku.

W rzeczywistości, struktura pliku jest taka, że ma podział na części tekstu i grafiki. Dlatego jest to, że niektórzy z tego formatu jest tekst, a inne – grafika. Oba stwierdzenia są błędne. W rzeczywistości, jest to połączenie obu formatach.

Czy mogę usunąć arkusz z plików PDF?

W oparciu o powyższe, prawdopodobnie, jest oczywiste, że istnieją specjalne edytory, które umożliwiają wykonywanie jakichkolwiek operacji na tekst i grafikę, które są obecne w pliku docelowym.

Jest rzeczą oczywistą, że mniej lub bardziej poważny dokument zawiera więcej niż jedną stronę. Dostajemy się do pytania, w jaki sposób usunąć arkusze z plików PDF (zakładając, że plik gotowy bez nadwyżki).

Najprostszą metodą usuwania stron przy użyciu narzędzia „rodzime”

Jak każdy wie, czytać to format pliku stworzony sporo narzędzi. Jednak nie wszystkie z nich (nawet „native” czytelnicy takich jak czytniki) pozwalają na przykład usunąć stronę w pliku PDF.

Tu trzeba zacząć od wersji aplikacji. Zakładamy standardowego programu Adobe Reader można odczytać tylko pliki tego typu, a wersja Pro X lub można je również edytować.

W zespole Adobe Reader Pro pytanie brzmi jak usunąć stronę w formacie PDF, został rozwiązany po prostu elementarny. Aby to zrobić, należy skorzystać z menu Narzędzia podczas wybranej strony, a następnie przystąpić do manipulowania stron. Podczas usuwania program poprosi okno, w którym cała gama obecny na łamach dokumentu zostaną wymienione (arkusze). Tutaj można wybrać kilka arkuszy (ponieważ takie na SO) lub oznaczania stron z tych samych wartości początkowych i końcowych (na przykład od 2 do 2). Jak wynika z przykładu, jest usuwane lub wszystkie strony podanym zakresie lub drugi arkusz. Faktycznie, pytanie brzmi jak usunąć stronę w formacie PDF, w tym przypadku, jest rozwiązany dość prosto.

Korzystanie CutePDF w Windows

Aplikacja CutePDF należy do kategorii jednego z kilku programów, które pozwalają utworzyć plik PDF, który chcesz.

Samo pytanie jak usunąć stronę PDF, tutaj jest najbardziej proste i praktyczne rozwiązanie. Ale najpierw trzeba zainstalować dodatki w postaci Writer Słodkie (wirtualna drukarka), a następnie można otworzyć żądany dokument do dowolnego programu do czytania, a następnie wybrać dokument do wydrukowania przy użyciu nowego urządzenia.

Jest jedno zastrzeżenie. Gdy zadanie drukowania, na przykład, w przedziale 1-2,5 strony trzeci i czwarty zostanie pominięty. Dokument (bez brakujących stron) będzie musiał zapisać go pod nową nazwą.

Jak usunąć stronę w pliku PDF na „Mac”

Na komputerach z systemem „jabłko” systemów operacyjnych, też mogą być załatwione łatwo.

Aby edytować wymagane narzędzie o nazwie Podgląd, który jest zintegrowany z menu kontekstowego. W tym przypadku problem jak usunąć stronę PDF jest rozwiązany poprzez otwarcie pliku przy użyciu tego konkretnego narzędzia z kolejnym przejściu do sekcji miniatur. Teraz wystarczy wspomnieć wsi lub arkusze mają być usunięte i potwierdzenia operacji (aby wybrać wiele stron muszą przynieść je i szczypta klawisz CMD).

wynik

Oczywiście, można użyć nie tylko programy i narzędzia, które są opisane w tym artykule. Istnieje wiele innych usług online, które wymagają bezpośredniej edycji przesłanych przez użytkowników do dokumentów, stron internetowych. Jednak ta opcja wydaje się najprostszym tylko dla tych użytkowników, którzy są z natury leniwi zwykle.

O ile jest to dużo łatwiejsze bez poszukiwania w Internecie, aby edytować pliki za pomocą dostępnych narzędzi. Pożądane byłoby, oczywiście, również doradzić edytora tekstu Word, który jest częścią pakietu Microsoft Office, ale, niestety, jak pokazuje praktyka, dokumenty, program otwiera i edytuje, ale zakodowany w jej sprawie. Nigdy nie wiadomo, co usunąć. Jeśli jednak użyć dodatkowych wtyczek, problem został rozwiązany na sto procent.

Jak wynika oczywiście edycję plików z rozszerzeniem .pdf nic skomplikowanego w sobie nie jest. Nie trzeba się bać. W swej istocie, ten format może być w porównaniu z tym samym dokumencie tekstowym utworzonym w programie Word, który jest wkładany w harmonogramie. Inną rzeczą jest to, że ma spójny format dla widza, ale czy jest jakiś program, który może ją edytować, sytuacja jest prostsza. To nie jest fakt, że arkusze mogą być usunięte, więc także dostosować grafikę właścicielem lub środki zewnętrzne, zaprogramowane ustawienia. W ogóle, jeśli chcesz, aby wyodrębnić stron lub usuń folię z plików PDF, można znaleźć mnóstwo.

Jednak nie każde narzędzie jest w stanie produkować wysokiej jakości plików edycji takiego formatu. Oddzielnie trzeba zatrzymać uwagę na programy nie pierwotnie przeznaczonych do oglądania i do przycinania i edycji.