405 Shares 7354 views

Otwarta dat?


Myślę, że jeśli jesteś użytkownikiem komputera, to nie ma znaczenia, początkującym lub bardziej doświadczony od czasu do czasu będzie spotkanie pytania, które nie dostać od razu uzyskać odpowiedź.

Na przykład, po otwarciu DAT, lub jak uruchomić konkretny program.

Oczywiście, to wszystko jest kwestią doświadczenia i po pewnym czasie te problemy pojawią się coraz mniej. Ale, być może, nie powinniśmy łudzić, że ich miejsce jest zawsze gotowy przyjść do drugiego, zwykle bardziej skomplikowane i kłopotliwe.

Dziś proponuję, aby porozmawiać o tym, jak otworzyć plik DAT, a także skupienie się na formacie bardziej szczegółowo opisując przypadki, w których możemy napotkać go, dlaczego ma taką nazwę, z którym jest połączony.

Rozdział 1. otworzyć pliku DAT. definicja

W zasadzie rozszerzenie o nazwie „DAT” jest skurcz znanego angielskiego słowa „danych”, co jest sprzeczne z masowym złudzenia nie jest tłumaczone jako „data”. To słowo oznacza „dane”.

Ie możemy stwierdzić, że jest to specjalnie spreparowany plik, który zawiera pewne dane. Według ekspansji nie możemy odgadnąć, jakiego rodzaju informacje zawiera dokument. To może być cokolwiek chcesz. Struktura i rodzaj jest określony tylko przez aplikację, która była potrzebna do prawidłowego działania jest stworzenie pliku tego typu.

Jedno jest pewne: pliki te są zastrzeżone i dlatego nie są przeznaczone do użytku publicznego. Zwykły użytkownik nie ma prawa do zmiany lub modyfikacji. Otwarta dat? Można to zrobić tylko za pomocą programu, który raz utworzony dokument.

Część 2. Jak rozpocząć i jak otworzyć DAT

Aby rozpocząć, należy spróbować otworzyć plik na własną rękę, to znaczy, bez pomocy ekspertów lub profesjonalnego oprogramowania:

  • Wypróbuj jedną z uznanych edytorów tekstowych. Na przykład, Microsoft Word, Open Office, Adobe Reader.
  • Bardzo często zdarza się, że aby otworzyć plik, jeśli jest to niemożliwe, ale nie jest łatwo wydrukować, a drukarka będzie go rozpoznać. Co daje? Drukowanie odczytać informacje otrzymane. Może to pozwoli Ci wiedzieć, co program plik został pierwotnie stworzony w tym formacie.
  • Jest to proporcja prawdopodobieństwo, że zamknięty film, więc spróbuj do niego dostęp za pomocą wszystkich dostępnych na komputerze odtwarzaczy wideo.
  • Po tym wszystkim, dlaczego nie użyć zwykłego notebooka? Zgadzam się, że ta aplikacja jest prymitywny i używamy go rzadko, ale w praktyce bardzo często działa.

Rozdział 3. otwarte DAT. zmiana formatu

Format pliku jest prawdopodobne, aby spotkać się wniosków otrzymanych przez e-mail. Dlaczego? Do tej pory tego typu ekspansji nie należą do kategorii wspólnego. DAT-pliki są zwykle używane tylko przez programistów.

Radziłbym, aby prosić o pomoc to do osoby, od której otrzymałeś ten dokument. Pewnie powie co program używał do tworzenia. Chociaż czasami są sytuacje, gdy twój partner będzie zaskoczony i powiedzieć, że po prostu chciał wysłać zdjęcie lub zwykły tekst, celowo bez zamykania czegokolwiek.

Jak będzie w tym przypadku? I dlaczego można uzyskać informacje w taki dziwny sposób? Być może jest to wirus? Nie martw się! Dat plik mógłby być wytwarzany w procesie dostarczania wiadomości. Automatycznie. Tak też może być!

Nieraz zauważyłem, że z jakiegoś dziwnego powodu, niektóre programy e-mail może automatycznie zmienić rozszerzenie pliku aplikacji na DAT. Zatem osoba faktycznie mogła wysłać zdjęcie lub obraz, który teraz zamienił tego rodzaju pliku.

Przede wszystkim, należy zapisać dokument na komputerze, a następnie spróbuj zmienić rozszerzenie pliku do JPG, GIF, PNG lub jakimkolwiek innym formacie, który jest wam znane lub że można oczekiwać, aby zobaczyć.

No, na przykład, jeśli nadawca twierdzi, że wysłał Ci dokument tekstowy, zmienić format DOC, etc.

Nie wiem jak zmienić rozszerzenie pliku? Nie ma nic skomplikowanego!

  • Przejdź do „Mój komputer”, kliknij „Narzędzia” a następnie „Właściwości”.
  • Kliknij na zakładkę „Widok”.
  • Poruszanie się po pasku przewijania w dół, aby wybrać opcję „Ukryj rozszerzenia znanych typów plików”.
  • Usuń zaznaczenie. Gotowy? Teraz można zobaczyć rozszerzenie pliku i zmienić go na coś innego.
  • Wystarczy kliknąć na plik i zmienić jego rozszerzenie w żądanym formacie. Zauważ, że ikona pliku w tym samym czasie powinny być zmieniane.

A co zrobić, jeśli nie jesteś pewny, który program wybrać? Spróbuj kliknąć na plik i wybierz „Otwórz za pomocą”. Komputer zaproponuje kilka opcji do wyboru.

Jeżeli powyższe działania nie działa, a ty nadal nie wiem, co otworzy DAT spróbować jednego z programów zawodowych. Co do zasady, eksperci często korzystają z Corel WordPerfect, Microsoft Visual Studio, Nero ShowTime, Nullsoft Winamp, Ontrack EasyRecovery, Runtime GetDataBack lub SoftVelocity Clarion.