494 Shares 6558 views

Kazachski tenge – jeden z najbardziej chronionych walut na świecie

Republika Kazachstanu – jest jednym z krajów, które odzyskały niepodległość po upadku Związku Radzieckiego. Jednak rubel jest prawie taki stan odmówił ostatni. Rozwój stanie dyktować zasady, i nie było potrzeby, aby ustanowić swoją walutę narodową.

Kazachski tenge – waluta Republiki Kazachstanu

Ich pieniądze Kazachstan nazywa słowo „KZT” nie jest przypadkowe. Pochodzenie terminu sięga daleko w przeszłość i należy do języków tureckich. To było w Taraz i Otrar, starożytnych miast Kazachstanu, już w 13 wieku zaczął bić monety, i nazwał je „tanga”, co znaczy: „pieniądze”.

Nowoczesne Kazachstan rozwija się bardzo szybko i obiecujące stan. Przejęcie suwerenności kraju, promowanie rozwoju gospodarczego i utrzymać swoją walutę. Tenge wszedł do użytku w 1993 roku, a pierwsza fabryka do ich produkcji została otwarta w 1995 roku. Kolebką pierwszym krajem tenge stał Anglię, a pierwsza moneta – „tiyn” – rozpoczął swoje życie w Niemczech. Proces wprowadzania pieniędzy do kraju został zorganizowany w taki sposób, że w ciągu ośmiu dni absolutnie wszystkich banków w kraju zostały wyposażone w nowej walucie.

Pewna liczba nominałów waluty krajowej

Pierwszy rząd Republiki zaplanowano etapowe tenge wejścia w przepływach pieniężnych w kraju. Ale wtedy zdecydowano się zmienić wszystkie pieniądze na raz. Że jest całkowicie przejść do tenge kazachski.

Tenge widoczne na rękach i wartości nominalnej do 500 Paper tiyn. Ale takie pieniądze szybko i nagle wyszedł z zakrętu. I zostały one zastąpione 1000-, 2000., aw 1998 roku kraj był już 5000-ty rachunek.

Monety Kazachstan

Pojawienie się większych nominałach rachunki na rynku pieniężnym sprawiły, że silna Kazachstan tenge. Monety w obiegu znajdowało się tak szybko. Ciekawostką jest fakt, że oryginalny tiyn były papier. Wtedy nie jest ich zastąpienie metalu. Teraz liczba nominalna monet jest szeroki, co jest bardzo wygodne dla wymiany dużych rachunków. Obecnie jednak, tiyn z kolei. 50 tiyn powstały w 1995 roku i od tego czasu ich liczba maleje. tenge papier jest zastąpiony metalem. Ich liczba nominalna wynosi od jednego do stu tenge.

projekt banknotu

Podobnie jak w przypadku innych walut na świecie, Kazachstan tenge rozpoczął mapowania całego kulturalnego i politycznego życia kraju. Pracowaliśmy na projekt banknotów najlepsze umysły kraju. Każde wyznanie ma swój niepowtarzalny, bardzo kolorowy design i niesie ze sobą subtelne znaczenia.

Warto zauważyć, że wszystkie rachunki są ci sami bohaterowie. To tak jak z symboli państwowych Kazachstanu, a obraz „Astana-Baiterek”, co oznacza, spokój i harmonię. Kolejny powtarzający się wzór – to otwarta dłoń na znak dobrej woli i otwartości. Różnica jest tylko w kolorach oraz w postaci budynków ministerialnych. Na przykład, 200 tenge żółtym, a na banknocie, można zobaczyć budynek Ministerstwa Obrony i Transportu. Na zwrotny umieszczony Kazachstan.

Na 500 th Tenge banknotu jest budowanie wizerunku Ministerstwa Finansów kraju. Ta ustawa ma kolor szaro-niebieski.

1000 KZT pokazano na żółtych i brązowych kolorach z wizerunkiem prezydenta Centrum Kultury.

Banknot 2000 tenge ma zielony kolor i wizerunku teatru imienia Abay, opiera się w Ałmaty.

Pomnik Niepodległości urządzony 5000 tenge. Ta ustawa jest również wizerunek hotelu „Kazachstan”. Dominujący kolor – czerwono-brązowy.

10000 rachunek malowane w kolorze fioletowym z niebieskim odcieniem. Na głównej stronie przedstawia rezydencję prezydenta Kazachstanu.

Ciekawostką jest fakt, że najbardziej kolorowy walutą jest tenge. Zdjęcia udowodnić. Zadając tenge jasności nie są gorsze nawet do wszystkich banknotów euro. Na uwagę zasługuje fakt, że waluty tenge kazachski jest jednym z najbardziej chronionych na świecie. Banknoty są zabezpieczone za pomocą różnych znaków wodnych, zwłaszcza w połączeniu i utajone obrazy, farby, który zmienia barwę w zakresie ultrafioletu, i tak dalej. D. Charakterystyczną cechą wszystkich stopniach ochrony jest przezroczyste okno rachunku. Istnieje również znak dla osób niedowidzących. Ale mimo to oszuści nadal udaje się fałszować pieniądze. Fakt ten nie pozostawia wyboru dla rządu, ale wymyślić i rozwijać tenge kazachskiej więcej każdego roku.

Stopa KZT wobec rubla

Republika Kazachstanu jest krajem rozwijającym się. System bankowy państwa jest również obszerna i dobrze rozwinięte. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie. W związku z tym, w kraju, w każdym kantorze, można kupić wiele walut świata. Jak dla rosyjskiego rubla, jego kupna i sprzedaży bez ograniczeń, wszystkie banki. Zmiana może tylko rubla. W miastach stawka będzie znacznie wyższa niż na przedmieściach, a średnio 1: 5.

Kazachstan – bardzo gościnni kraj i każdy turysta nie ma wiele do zobaczenia tutaj. Zwłaszcza problemy z wymianą pieniędzy nie ma, co jest bardzo wygodne.