372 Shares 7391 views

Opel Frontera – Car Świat

Pomimo swojej nazwy, powiedział, że Opel Frontera to niemiecki samochód, byłoby źle. Aby zrozumieć dlaczego, musimy cofnąć się do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to pierwszy Opel pod marką. W tym czasie ewoluowała dość ciekawą sytuację. W Europie było drogie SUV reprezentuje takie gwiazdy jak Mercedes klasy G, Discovery i Range Rover. Ale tanie i przystępne to nie dla wszystkich SUV.


Ta sytuacja zainteresowany japońska, starając się przebić na rynki europejskie. W Stanach Zjednoczonych, natomiast SUV były bardzo popularne, a Japończycy spodziewali podobny skok w Europie. I dlatego starał się działać za pośrednictwem swojego sojusznika – GM Corporation. Wspólne wysiłki Japończyków i Amerykanów wybrała Jeep Isuzu Rodeo i poprosił go, aby produkować Opla.

Nawet nie tak. Samochód zaczął być wydane pod nazwą Opel Frontera, ale Niemiec był jedyny silnik, skrzynię biegów, używane japońskie, Opel i będzie na specjalnie wybudowanej fabryce w Anglii. Pomimo szeregu „rodziców”, samochód okazał się całkiem udany. Na rynku europejskim Opel Frontera zbierane tylko pozytywne opinie. Początkowo samochód był produkowany w wersji trzy- i pięciodrzwiowej, a zgodnie z przyzwyczajeń Europejczyków została zakończona w kilka silników, w tym oleju napędowego.

Należy zauważyć, że samochód się całkiem poważne. Było to samochód ramki z wtyczką napędem na przednie koła z niezależnym przodu i zależnych sprężyny zawieszenia tylnego. Pomimo braku śluz i mostów w polu, które jest wystarczająco duży luz urządzeń i maszyn „błoto” opony pozwoliło przezwyciężyć bardzo poważny off-road. Na torze iw mieście Opel Frontera czuć się zbyt pewnie.

W pierwszych próbek dostarczonych stosowanie 2 silniki benzynowe – moc sto piętnaście KM jeden i sto trzydzieści sześć KM z drugiej strony, od 2,0 do 2,2 litrów, odpowiednio. To było jeszcze w opakowaniu, a 2,5-litrowy turbodiesel dostarcza moc sto piętnaście KM Hamulce przednie stała płyta tylna bębna było. W wyniku jego popularności w 1998 roku, maszyna został uaktualniony, aby zapalić samochód drugiej generacji. On poprawił obsługę i aerodynamiki.

Niewątpliwą zaletą tego samochodu był duży bagażnik, który został przekształcony w bardzo dużych podczas składania tylnych siedzeń. Salon dość prosty, bez fanaberii ale wygodne, wszystkie pokrętła i przełączniki w miejscu. Można najlepiej scharakteryzować opinie Opel Frontera z właścicieli, a oni głosowali rubla kupując coraz więcej samochodów. Wtedy był to jeden z najbardziej popularnych samochodów w Europie.

Jednak wszystko dobiegnie końca. A w 2003 roku z powodu spadku sprzedaży w produkcji samochodów ustała. Nie tak dawno, ale Opel był jednym z najlepszych. Trzeba tylko mieć świadomość, że ten samochód nie jest dla bohaterskiej walki z brakiem dróg i podbój nieznanych ziem. W swej istocie – zwykły, dobrej jakości workhorse, w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejscach i muszą nosić ziemniaka lub lodówkę.

To jest taki ciekawy i dziwny los był w samochodzie Opel Frontera. Urodzona w Japonii, silnik niemiecki, chrzestnych – Amerykanów i został wykonany w Anglii.