234 Shares 5712 views

"Priorix" szczepionka. instrukcja

Lek „Priorix” – szczepionka, która jest wykorzystywana do zapobiegania chorobom, takim jak świnki, odry i różyczki. Kompozycja – liofizilat przeznaczone do sporządzania roztworu do iniekcji podskórnie lub domięśniowo. Wygląda na to, jednorodnej masy porowatej lekko różowe lub białe. Rozpuszczalnik przymocowana do opakowania jest przezroczysta ciecz o bezbarwną ani zapachu. 3 szczep wirusa szczepionki Priorix „ma”. Kompozycja zawiera szczep wirusa odry, świnki, różyczki i substancje pomocnicze: siarczan neomycyny, sorbitol, aminokwasy, laktozę, mannitol.


Badania wykazały, że szczepionka jest bardzo skuteczny. Przeciwciała wobec wirusa odry stwierdzono u 98 procent szczepionego, wirus świnki – 96 procent, wirus odry – ponad 99 procent.

Lek "Priorix". Instrukcje: Dawkowanie

Zazwyczaj szczepionki są podawane podskórnie, dawka wynosi 0,5 mg. Domięśniowe szczepienie jest dozwolone, ale w każdym razie jest to niemożliwe, aby wprowadzić go dożylnie. W różnych krajach, szczepionka jest stosowana w różnych momentach. Jednak większość szczepionki Priorix „stojącymi” dzieci w wieku od lat, a następnie odbyła ponowne zaszczepienie w wieku sześciu lat. Szczepionkę można podawać do dziewcząt w wieku trzynastu lat, jeśli nie zostały one zaszczepione wcześniej.

"Priorix" szczepionka. Instrukcja: Sposób wytwarzania roztworu

Przed użyciem dodać do fiolki zawartość strzykawki, który jest dołączony albo ampułki z rozpuszczalnikiem. Fiolkę należy wstrząsnąć ostrożnie do rozpuszczenia. Gdy lek rozpuszcza się, powinien on mieć niemal przezroczysty płyn o blado pomarańczowego lub blado czerwone zabarwienie. Jeśli roztwór zawiera żadnych ciał obcych lub roztwór mają inny kolor, szczepionka nie może być używany.

W celu wprowadzenia szczepionki, konieczne jest stosowanie sterylną igłę. Jeśli używasz szczepionkę w opakowaniu wielodawkowym, próbkowanie narkotyk za każdym razem trzeba zaimplementować nową strzykawkę i igłę. Rozpuszczony lek, który jest zawarty w opakowaniach zawierających wiele dawek powinny być stosowane nie więcej niż osiem godzin i pod warunkiem, że jest on przechowywany w lodówce. Wyciąg z fiolki szczepionki potrzebnej w zgodzie ze wszystkimi zasadami aseptyki.

"Priorix" szczepienie. Instrukcje: skutki uboczne

Po zastosowaniu szczepionki mogą być niepożądane. Może być wiele zakażeń dróg oddechowych, w rzadkich przypadkach, – zapalenie ucha środkowego. Nie było również opracowanie powiększenie węzłów chłonnych, brak apetytu, wymioty, biegunka. Od układ nerwowy może wystąpić bezsenność, nerwowość, nietypowy płacz i gorączkowe drgawki. Często po wstrzyknięciu szczepionki pojawiają się wysypka, kaszel i zapalenie oskrzeli. Bardzo często, istnieje niewielkie zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, a także ból i obrzęk. Istnieją również gorączka i zapalenie spojówek. przypadki zapalenia opon mózgowych zgłaszano, poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, zapalenie stawów, bóle stawów, zespół Kawasaki.

Przypadkowe podawanie dożylne może doprowadzić do poważnych konsekwencji, a nawet wstrząs. W takich przypadkach należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Lek "Priorix". Instrukcje: przeciwwskazania

Nie przepisywane osobom cierpiącym z pierwotnego i wtórnego niedoboru odporności narkotyków „Priorix”. Szczepienie jest także osoby cierpiące na choroby nastawił ostrych. To jest zabronione stosowanie szczepionek w czasie ciąży lub w przypadku uczulenia na składniki składniki preparatu.

Szczepionka jest zwolniony z aptek jedynie recepty.

Ostrzeżenie! Niniejszy podręcznik jest przeznaczony wyłącznie do celów informacyjnych. Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Aby uzyskać więcej informacji, zalecamy skontaktowanie się z adnotacji producenta.