308 Shares 6800 views

Jak przygotować i stosować sól fizjologiczną do płukania nosa w domu

Roztwór soli fizjologicznej , roztwór do płukania nosa pozwala szybko i łatwo przeprowadzić oczyszczanie błon śluzowych z różnych drobnoustrojów, i pyłu wspierania uzyskanego mięknięcie skórki, a tym samym ułatwia oddychanie. Nie od razu w przypadku zapalenia błony śluzowej nosa u dziecka biec do apteki i kupić leki, w wielu przypadkach możliwe jest, aby skonsultować sposoby ludu, bez użycia środków chemicznych.

Tutaj znajduje się lista pierwszych działań, które przyczynią się do znacznego zmniejszenia nasilenia zapalenia błony śluzowej nosa u dziecka:

– konieczne jest, aby dziecko leżące na łóżku, była nachylona, głowa powinna być na górze. Tak więc, będzie łatwiejsze oddychanie i tworzy śluz łatwiej się wyróżniać;

– mogą być przeprowadzane z dmuchawy ssącej utworzonej w nosie śluzu, ta metoda jest stosowana dla małych dzieci, które na własną rękę nie może się go pozbyć. Końcówka musi podawać bardzo ostrożnie, aby uniknąć urazów błony śluzowej;

– najważniejsze, aby nie dopuścić do suszenia plwociny wystąpił w nosowych, konieczne jest zastosowanie soli fizjologicznej do płukania nosa.

Zastosowanie takiego rozwiązania mogą znacznie zmniejszyć dolegliwości bólowych i przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia. Sól fizjologiczna do płukania nosa zaleca się nie tylko na początku procesu zapalnego, ale również w czasie wystąpienia aktywności sezonowe przeziębienia i grypy. W tym przypadku stosuje się go jako profilaktyczne.

Sól fizjologiczna do płukania nosa – przygotowanie i zastosowanie

Rozwiązanie to pozwolić gotować samodzielnie w domu każdą mamę. Aby to zrobić, 9 g słonej rozcieńczono litrem wody, otrzymany roztwór 0,9% soli fizjologicznej. Jeśli trzeba przygotować roztwór szkła, szklanka przegotowanej wody pochodzi czwarta łyżeczki soli. W przypadku korzystania z soli, można dodać kilka kropel jodyny.

Sól roztwór do płukania nosa dla dorosłych, aby bardziej skoncentrowana, na litr wody dodano łyżkę soli. Przepłukiwać otrzymany roztwór do nosa zaleca się kilka razy dziennie, ale co najmniej dwa. Konieczne jest przeprowadzenie procedury przez 3-4 dni.

Jeśli do płukania można stosować bez igły, strzykawki lub pojemnika stosowanych preparatów medycznych, na przykład, czy akvamaris Salinoma.

Jeśli nie wiesz , jak prawidłowo myć nosa solą fizjologiczną, powinniśmy pamiętać, że solanka wykorzystywane do zakropleniu nosa, nosa umyć im nie jest przeprowadzana. Jeśli boisz się przeprowadzić mycie solanką, można po prostu wykopać kilka kropel w nosie dziecka, będzie to również być skuteczne. Na początku procedury mogą powodować kichanie i kaszel, może również pojawić się chęć wymiotować, ale z czasem te objawy znikną, i nosogardzieli staje się mniej wrażliwa. Częstotliwość powtarzania procedury może być w zakresie od 2-3 razy dziennie do raz w 40-60 minut.

Jest to możliwe do płukania nosa poprzez klizmochki, ponieważ dzieci, może powodować występowanie zapalenia ucha środkowego, w wyniku penetracji cieczy trąbki słuchowej.

Ani obecność zwykły nieżyt nosa zależy na stosowaniu kropli zwężających naczynia, takie jak galazolin nafazolina, Sanorin możliwe. Ich stosowanie jest dopuszczalne tylko przed pójściem spać, a jedynie za radą specjalisty – pediatry.

Przeciwwskazania w tym postępowaniu jest mało wyłącznie przeciwwskazaniem jest obecność w podatności pacjenta na choroby uszu.