330 Shares 3255 views

Jaki powinien być wątek na owerlokowych?

Każda kobieta, lubił szycia, prędzej czy później wychodzi na potrzebę zakupu Serger. Jednak, gdy urządzenie zostało zakupione cenny, jeden z pierwszych problemów jest to, jak znaleźć złoty posiadaczy niej odpowiedniego wątku. Więc jaka jest różnica pomiędzy dedykowanym wątku na owerlokowych konwencjonalnych i dlaczego tak ważne jest, aby z nich korzystać?


Overlock, koverlok i maszyna ploskoshveynaya

Przed mamy do czynienia z gwintem, konieczne jest, aby odświeżyć swoją wiedzę na temat tego, co szycie niż to różni się od standardowej maszynie do szycia. To sprawia, że w zasadzie dwa rodzaje połączeń: ścieg prosty i zygzak. O ile pierwszy rodzaj pozwala na podłączenie dwóch lub więcej kawałków dzianiny, druga część jest wykorzystywana do obrzucania. Jednakże, w przypadku cienkich lub tkankach zygzak spływu jest nieskuteczne, ponieważ materiał rozciąga się i odkształcać. W przeciwieństwie do maszyny do szycia, ostrożnie ovrelok pozwala przetwarzać krawędź. On nie naciągnąć tkaninę, odcinając nadmiar. Do tworzenia szew używając dwóch do pięciu włókna. Im więcej z nich w danym modelu, więcej rodzajów połączeń jest w stanie zrobić.

Owerlok są bytowych i przemysłowych. Z reguły obudowa pierwszy model składa się z tworzywa sztucznego. Takie urządzenia są mniej wymagających na gwincie i zasobów. W tym przypadku, zazwyczaj można wykonać kilka rodzajów szwów. owerloków przemysłowe przeznaczone do długich godzin pracy. W związku z tym, ich konstrukcja jest bardziej proste i niezawodne. Jednakże są one zazwyczaj w stanie wykonać tylko 1-2 rodzaje stawów.

Czasami mylone z ploskoshveynoy overlock maszyny (rasposhivalkoy). Jest zdolny do podejmowania płaskie szwy. Jest ona przeznaczona do wytwarzania pończoszniczych, spandex i innych tkanek, takich właściwościach. Istnieją urządzenia hybrydowe – koverloki. Są one zdolne do wytwarzania płaskie szwy i szlifowania krawędzi. Wszystkie z powyższych urządzeń raczej kapryśnych do nici do szycia i często dostarczają ich właścicielom wiele problemów w tym zakresie.

Dlaczego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni przędzy?

Wątek na owerlokowych jak igły – jest to jeden z czynników, od którego zależy nie tylko jakość przyszłych produktów, ale również żywotność maszyny do szycia. Nieprawidłowo dobrane, mogą one uszkodzić urządzenie transportowe. Poza tym, proces szycia zależy od jakości tego typu sprzętu. Po nieodpowiednie wątek będzie się mylić, podarte lub po prostu spowalniają komputer.

Który wątek dla owerlokowych nie powinien być stosowany?

Przede wszystkim, nie nadaje się do overlock, maszyny koverlokov i ploskoshveynyh są nici bawełnianych. Mają one niewystarczającą elastyczność i wytrzymałość, ponieważ często jest rozdarty podczas pracy i zdeformować części plastikowe. Nie należy również używać bardzo popularne i Dacron wzmocnione nici. Pomimo ich wytrzymałości, mogą również powodować uszkodzenia owerlokowych, ponieważ nie jest w stanie stworzyć niezbędne napięcie.

Rodzaje wątków dla owerlokowych

Istnieje wiele producentów akcesoriów owerlokowych :. „Ideal”, „Gamma», AMANN Grupa Mettler, Gütermann, Alterfil, itd. Każda z nich produkuje kilka rodzajów produktów. Mimo to, istnieją trzy podstawowe rodzaje gwintu owerlokowych:

  1. Uniwersalne. Ten typ może być stosowany na wszystkich rodzajach maszyn do szycia. Taki gwint wykonany w 100% z włókien syntetycznych. Mają większą wytrzymałość i elastyczność.
  2. Półprzezroczyste lub przezroczyste (monofilament) do nitkowy. Są one tak silne i wiarygodne, jak poprzedniego widoku. Ich cechą jest kolor. Są one dostępne w jasnych kolorach. Mają zdolność do komponować się z kolorem tkaniny.
  3. Teksturowane nitki na owerlokowych. Mają niezwykłą strukturę powietrzu, ale jest niezwykle trwały. Idealna do szycia bielizny i obróbkę tkanin delikatnych, jak szew staje się bardzo delikatne i niemal niezauważalne. W tym przypadku, teksturowane wątki nie powinny być wykorzystywane w podwójnym szwem zachmurzone. Po tym wszystkim, w trakcie pracy nad nią, mają tendencję do rozkładania i zaplątać.

Wybór wątku owerlokowe, należy najpierw spojrzeć na ich strukturę. Włókna muszą być w 100% włókien syntetycznych. Przędza tego typu jest znacznie silniejsze niż naturalne, i miesza.

wymóg wątki

Warto też pamiętać, że rodzaj tkanki musi pasować do rodzaju użytych włókien. W przeciwnym razie, pranie i prasowanie gotowego produktu mogą wystąpić nieprzyjemne incydenty. Grubość również odgrywa bardzo ważną rolę. Pochmurnie Stitch – to przeplatanie dwóch lub więcej pasm. A jeśli są grube, to będzie wyglądać szorstkie. Najlepiej jest używać nić następujące numery: od 50 do 120. Wśród teksturowane najlepiej nadaje się do modelu overlock №100, 120 i 250. Przy zakupie akcesoriów nieznany producent, należy ocenić jakość przędzy. powinien być gładki i wolny od węzłów, wybrzuszenia i widocznych defektów. Jeśli chodzi o długość, najlepszym rozwiązaniem – zakup cewek 1000-metrowych. Nie są one bardzo drogie. Będą one trwać długo.

Cechy wybór przędz owerlokowych przemysłowej

Owerlok gospodarstw domowych, w porównaniu z maszyną do szycia, jest droższy. Dlatego niektórzy miłośnicy szycia, aby zaoszczędzić pieniądze na zakup gospodarstwu domowemu overlockowy 51 klasy. Pomimo faktu, że nie są one do zaakceptowania przetwarzać bardzo delikatnych tkanin i znacznie gorsze od nowoczesnych modeli, reszta urządzeń może stać się niezbędnym narzędziem w branży szycia. W odniesieniu do wyboru przędzy, w tym aspekcie klasie 51 Owerlok powszechnej. Można kupić każdy, w tym bawełny Radzieckiego. Istotne jest to, że wszystko przemysłowe nitkowy mają taką samą grubość. Ponadto każda opcja musi być używany indywidualnie regulować ich napięcie.

Owerlok na dywanie i przędzy do niej

W krajach WNP, ze względu na klimat funkcje w mieszkaniach wykonane niejasne podłogi. Ze względu na fakt, że sytuacja w każdym domu jest wyjątkowy, z zakupu dywanów i podobnych produktów, które mają być cięte. Krawędzie wyglądać schludnie i nie obsypał ich overlozhivayut na specjalistycznych urządzeniach. Takie maszyny do szycia wymagają osobnego rodzaju włókien polipropylenowych. Te nici do dywanów owerloków są nie tylko mocne i elastyczne, ale nie kruszy się, nie rozkładają się w czasie. Ponadto, można je łatwo znosi mrozy. Wadami tego typu gwintu jest fakt, że są one nieco blaknie na słońcu.

Jak wypełnić wątku do Serger?

W przeciwieństwie do konwencjonalnej maszyny do szycia, które jest pobierane z tylko jedną nić (w niektórych przypadkach dwa) w szycie muszą wypełniać niektóre – z dwóch do pięciu. A w niektórych przypadkach jest to dość czasochłonne. Aby ułatwić im pracę, wiele profesjonalnych szwaczek używane tylko raz. Oni po prostu związać nowy wątek do starych skrawki z podstawy cewki, wyciągając je do samego czubka. A następnie przeciąć węzeł i ładowane do igły. Metoda ta może być stosowana przez wszystkich. Ale warto pamiętać, że podobna toaletka powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy podniósł nogę. Za pierwszym razem, aby przewlec Serger, możesz zapytać sprzedawcę, aby kupić lub skorzystać z instrukcji do urządzenia.

Odpowiedni dobór nici do owerloka jest bardzo ważne dla przyszłości swojej pracy i jakości produktów gotowych. W tym przypadku, każda kobieta powinna właścicielem zrozumieć, jakie wątki są lepiej przystosowane do jej pisania. W tym przypadku, to niezwykle przydatne urządzenie będzie jej służył wiernie przez wiele lat, przyczyniając się do zrealizowania wszystkich pomysłów.