140 Shares 6593 views

Puchar Interkontynentalny

W nowoczesnym futbolu istnieje duża różnorodność trofea dla zespołów, które walczą na różnych poziomach. W klubie najbardziej prestiżowy turniej piłki nożnej jest uważany za Ligę Mistrzów, a najaktywniejsze drużyny walczą ze sobą w ramach Pucharu Świata. Jednak te dwa turnieje nie są ograniczone do piłki nożnej, jest znacznie więcej różnych trofeów, że zespół może uzyskać. I w tym przypadku będzie to o Puchar Interkontynentalny. Dowiesz się, jak długo jest ono utrzymywane, co jest jego istotą, a który najczęściej jest wygrana. Ponadto, dowiesz się o tym, co jest piłka plażowa Puchar Interkontynentalny i jak wielka ich różnice.

Co to jest

Intercontinental Cup – turniej, który trwał od 1960 do 2004 roku pomiędzy dwoma klubami. Jeden z nich został zwycięzcą europejskiej Ligi Mistrzów, który został już wspomniano powyżej, a drugi – zwycięzca Pucharu Libertadores. Copa Libertadores – jest analogiem Ligi Mistrzów w Ameryce Południowej, w którym jak się okazuje, niektóre z najsilniejszych klubów na terenie kontynentu. Zatem Cup Intercontinental jest krótki turniej, składający się z jednego meczu, w ramach turnieju piłki nożnej decyduje co jest silniejsze w danym roku, Ameryki Południowej lub europejskim.

Historia turnieju

Intercontinental Cup odbyła się w 1960 roku, ale warto zauważyć, że pierwsze dwadzieścia lat to składało się z dwóch meczów, ale od 1980 roku format turnieju został zmieniony, a zespół zaczął trzymać nie dwa, ale jeden mecz. Pierwszy mistrz był Madryt „Real” w 1960 roku, która pokonała Urugwaj „Penarol” z łącznym wynikiem 5: 1. Już w następnym roku było System zauważalnie niedoskonałe. W pierwszym meczu na „Peñarol” zdobył Portugalska „Benfica”, ale w drugim meczu zdobył urugwajski klub. W rezultacie musieliśmy grać trzeci i decydujący mecz, w którym Urugwajczycy wyciągnął zwycięstwo. Jednak trzy mecze w turnieju, który jest daleko od najbardziej prestiżowych – to było zbyt wiele, więc format i nie trwał tak długo. Pierwszy klub do zdobycia trofeum w 1980 roku w nowym formacie, stał się urugwajski „Nacional”, który pokonał angielskiego „Nottingham Forest”.

Ostatnim właścicielem był Puchar Interkontynentalny portugalskiego klubu „Port”, który w 2004 roku pokonał kolumbijski klub „Once Caldas” na kar. Najbardziej utytułowany klub w ramach turnieju są trzy południowoamerykańskie i dwóch europejskich przedstawicieli. To argentyński klub Boca Juniors „” An urugwajski zespół „Penarol” i „Nacional” i włoski „Milan” i hiszpański „Real”. Wszystkie te komendy historii turnieju trzykrotnie zdobył puchar.

koniec Cup

Już w 2000 roku stało się jasne, że Puchar Interkontynentalny traci popularność i przenosi się do jego upadku. Potem był pierwszy odbył Klubowe Mistrzostwa Świata, który obejmował przedstawicieli nie tylko dwóch najsilniejszych konfederacji kontynentalnych. W rezultacie, to właśnie ten turniej zyskał popularność i Puchar Interkontynentalny przestała istnieć. Jednakże, jak zostało powiedziane wyżej, ten turniej to nie tylko klasyczny piłkarski. Ma turnieju i plaży w piłkę nożną. Puchar Interkontynentalny tam – to jest trochę większa konkurencja, a to odróżnić.

Plaża trofeum piłka nożna

Czym różni się o tym turnieju, jeśli chodzi o piłkę nożną na plaży? Puchar Interkontynentalny w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Po pierwsze, to nie jest przeprowadzane pomiędzy klubami i reprezentacjami poszczególnych krajach. Po drugie, nie jest tak nieznaczna. Wręcz przeciwnie, to jest uważany za drugi najbardziej prestiżowy po mundialu. Są to cechy piłka plażowa. Turniej Intercontinental Cup jest stosunkowo młody, nosił tylko w 2011 roku. Tak, to był grany tylko pięć razy.

Kto jest najsilniejszym ze wszystkich w tym turnieju, który słynie z piłki nożnej na plaży? Intercontinental Cup po raz pierwszy wygrał reprezentacji Brazylii, wygrywając reprezentacji Iranu. Na drugim turnieju w ostatnim spotkaniu pomiędzy Rosją i Tahiti, i Rosjanie odnieśli zwycięstwo. Wykazali oni, że są one jednym z najlepszych krajów grających w piłkę nożną plażową. Intercontinental Cup Brazylia wygrała ponownie, a następnie Iran. Oba razy w finale zespół grał przeciwko Rosjanom, którzy nie mogli powtórzyć osiągnięcie 2012. Jednak Rosja jest rzeczywiście zdolny do gry w piłkę nożną na plaży – Puchar Interkontynentalny w ciągu najbliższych dwóch lat została wygrana tego konkretnego zespołu. I oba razy został pokonany reprezentacji Brazylii. Jak widać, piłka plażowa Intercontinental Cup jest bardzo różne od tego, która odbyła się w wielkim futbolu.