463 Shares 5965 views

Obrzęk błony śluzowej nosa: leczenie.

Często wśród chorób górnych dróg oddechowych występuje obrzęk błony śluzowej nosa. Leczenie powinno nastąpić natychmiast. Kwestia ta zostanie omówiona w tym artykule. Obrzęk pojawia się z różnych powodów, ale we wszystkich przypadkach, osoba próbuje jak najszybciej pozbyć się nieprzyjemnych doznań.


Obrzęk błony śluzowej nosa. PRZYCZYNY

– Pierwszy powód, który może wiązać się obrzęku, choroby układu oddechowego, takie jak, na przykład, przeziębienia.

– Ponadto, obrzęk może być spowodowany alergią.

– I wreszcie, uraz nosa.

W dwóch pierwszych przypadkach obrzęk może być wyeliminowane niezależnie, jednak ten ostatni wymaga szczegółowej analizy w traumy. Ponieważ w nosie urazowego uszkodzenia tkanek i odbudowy tkanki skórnej bez eksperta nie będzie działać.

Obrzęk błony śluzowej nosa. LECZENIE (jak usunąć obrzęk błony śluzowej nosa)

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to pójść na spotkanie z Laurą. otolarinogolog medyczny – jest wykwalifikowanym ekspertem, który pomoże Ci znaleźć przyczynę obrzęku. Wygląda nosowych, a następnie przepisać leczenie. Jeśli wizyta lekarza nie jest możliwe w każdej sytuacji, można rozpocząć samoleczenie.

Po pierwsze, należy rozważyć obrzęk z powodu ostrej niewydolności oddechowej. Natychmiast ostrzec, że szybka i pełna regeneracja nie należy się spodziewać.

Po pierwsze płukanie nosa. Jest to pożądane (zwłaszcza na zimno) przemywa ciepłym roztworem soli morskiej. Takie procedury powinny być przeprowadzone nie więcej niż 3 razy dziennie. I last but not least, solanka należy traktować z ostrożnością, nie przesadzaj! Nadużywanie tej procedury mogą być skutki odwrotne do zamierzonych. Zwężania naczyń drops – dobrym rozwiązaniem dla szybkiego usuwania obrzęków. Warto również zatrzymać się w granicach normy (nie więcej niż pięć dni), ponieważ takie leki mogą prowadzić do uzależnienia. Doskonała łagodzi objawy obrzęku i obrzęku samego leku w kropli pod nazwą „Sinupret”.

Innym powodem – to alergia. Alergia może pojawić się przed kontaktem z jakiejkolwiek substancji. To może się zdarzyć, jeśli nie wiedzieli o reakcjach, które mogą wystąpić w związku z tą substancją lub jest zmuszonych do kontaktu. Objawy są następujące: po pierwsze, kichanie (często), niemal natychmiastowy obrzęk błony śluzowej nosa, a na końcu bezbarwny rozładowania. Co należy zrobić:

-trace napój leki przeciwhistaminowe, które zostały dotychczas.

-nos przemyto ciepłą wodą lub bulion rumianku. Inne zioła nie są stosowane do usuwania obrzęku wskutek alergii, ponieważ może to skomplikować sytuację. Procedura ta pozwoli Ci zaoszczędzić wydzielin całkiem dobry pomóc złagodzić obrzęk.

– Przygotowania „Tavegil” i „Zyrtec” pomoże w zwalczaniu obrzęku błony śluzowej nosa.

Obrzęk błony śluzowej nosa. inne sposoby leczenia.

– Jest to różnego rodzaju kąpiele i masaże. Doskonały efekt daje mu kontrast kąpiel dla stóp. Masaż należy przeprowadzić w aktywnych punktów, takich jak brwi i nosa skrzydła.

– zatkany nos – nie najbardziej przyjemne rzeczy. preparaty w aerozolu i spraye – to jest to, czego potrzebujesz. Lepiej jest mieć te leki w składzie olejków eterycznych.

– Wdychanie. wdychanie pary jest również przeprowadzane z dodatkiem olejków eterycznych z jodły, sosny lub cedru. Procedura odbywa się kilka razy dziennie. Usuwanie obrzęków i odzysku oddechowego następuje stopniowo.

– I nie zapomnij o tradycyjnej medycynie. Z metod ludowych – jest chowając nos w soku buraczanego, soku z cebuli, sok Kalanchoe lub soku z aloesu. Ale! Nie zapomnij o normę.

Czasami może się zdarzyć, że wszystkie powyższe metody nie pomagają i opuchlizna nie zostanie wycofany. Następnie należy udać się do szpitala. Obrzęk można indukować nowotworu nosa pojawił się po długim okresie trwania choroby lub predyspozycja genetyczna zachodzi. W każdym razie, jeśli znajdziesz się obrzęk błony śluzowej nosa, leczenie powinno być literat i natychmiastowe.