170 Shares 2157 views

Wykonujemy elewacji: tynk

Nie ma wątpliwości, że każdy gospodarz chce, aby w domu oryginału. Zdobienia elewacji, tynków , nie tylko czyni go wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem, ale również pozwala na ogrzanie budynku. można kupić różne rodzaje tynków, które mają przewagę nad innymi materiałami nawierzchni we współczesnym rynku budowlanym. Rozróżnić tynki dekoracyjne elewacji w zależności od jego fundamentów.


Rodzaje tynków :

  1. Polimer lub akryl – paroszczelną, odporne na zimno i tworzyw sztucznych. W procesie jego wytwarzania stosuje się żywicę syntetyczną. Ten sztukaterie fasady domu, zdjęcia, które można zobaczyć poniżej, jest dość powszechne.
  2. Mineralnych lub wapna – najtańsze postaci gipsu. To nie jest naruszona przez szkodliwym działaniem pleśni. Podstawę z mieszaniny cementu, dodatkowe dodatki, które wpływają na jakość materiału chłonnego.
  3. Krzemian. Ten tynk pary odporne, wytrzymałe i antystatyczne. W procesie jego wytwarzania frakcja ciekła potasu szkła. Jest on utworzony na bazie związków polimerowych.

Korzyści dla tynku elewacyjnego

Stosowane do tynku elewacji cyrkulację powietrza, chroni przed wilgocią i zapobiega tworzeniu się pleśni. W zależności od tynku dekoracyjnego wypełniacza może wykonywać funkcję nawet ciepło- dźwiękoizolacyjne. Elewacja tynk pozwala w razie potrzeby zmienić wykończenie kolor i faktura. Można pokazać wyobraźnię i wybrać różne opcje projektowe. Na elewacji tynk nakłada się na konkretnej technologii i pozwala na uzyskanie różnych powierzchni.

Warunki dla tynkowania

Aby zewnętrzna dekoracja jest jakościowym, konieczne jest zgodne z pewnymi warunkami. Przede wszystkim konieczne jest, w celu przygotowania powierzchni, a bardziej konkretnie, do demontażu starego gipsu naprawione wszelkie pęknięcia, a następnie oczyścić ściany pyłu i dokładnie zwilżone. Kolejny krok – wytwarzania mieszaniny zgodnie z instrukcjami zawartymi w opakowaniu. Dopiero wtedy należy zastosować do przygotowanej mieszanki.

Technologia tynkarskie

elewacje tynkowe technologia wymaga spełnienia pewnych warunków. Nie można używać kroki, aby naprawić nowo wzniesiony mur ze względu na fakt, że tynk może pęknąć, gdy budynek będzie się kurczyć. Należy zauważyć, że powierzchnia betonu i roztwór poddaje się reakcji gips i tynk i wybrzusza znika z upływem czasu. Ponadto, gips, penetrując ścianę, po prostu zniszczyć. W celu zapobieżenia temu, ściana musi być stosowany do zaprawy co najmniej 4 mm grubości. Grubość warstwy tynku zastosowane jednocześnie nie powinna przekraczać 2-3 cm. W razie potrzeby stosuje się grube warstwy, musi się odbywać w kilku etapach w odstępach 2-3 dni. Spoina wykończonej powierzchni można rozpocząć w ciągu kilku godzin po nałożeniu tynku, gdzie roztwór nie został jeszcze całkowicie usztywniony. Jeśli rozpocząć na początku, rozwiązanie odpadną z warstw ściany, jeśli zbyt późno – tynk jest zbyt napięty, ściana będzie nierówności i zagłębienia, a nie być w stanie przenieść ciężar ciała z jednego miejsca do drugiego, a tym samym wyrównać ścianę.

Wybrany na fasadzie sztukaterie powinno nie tylko zaspokoić preferencje właścicieli, ale również być przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla ludzi.